"Cukrovíčko" pro děti. Máte recept?

jajkaz
6. pro 2011

Milé maminky,
blíží se Vánoce a většina z Vás se již určitě pustila do pečení. Já se na to už také chystám, ale přemýšlím, co letos upéct, aby mohla ochutnat naše malá cácorka ( 1 rok).
Tak bych chtěla poprosit o chutné recepty na cukrovíčko, které by bylo vhodné pro tyhle malé prcky 😉
Určitě nejsem jediná, která tohle téma uvítá. Předem děkuji všem, které se podělí o dobrou radu 🙂 Přeji krásné čekání na tajuplný Štědrý večer 😉

tygrous
6. pro 2011

@jajkaz Honzik mel rok loni o Vanocich a jedine, co jsem mu z cukrovi dala, bylo klasicke linecke plnene domaci merunkovou marmeladou...a myslim, ze to prezil bez ujmy, ze by o neco prisel😉 Letos to bude horsi, je dobry jedlik, navic ma rad sladke, ikdyz se to snazim korigovat, a vrha se na vsechno jidlo. Ale napr.orechy mu jeste nechci davat a pritom ho davam do cukrovi hodne...takze asi bude na stole jen, to co bude moct, a pro zbytek si budeme s manzelem tajne chodit do krabic😀

jajkaz
autor
6. pro 2011

@tygrous No na linecké jsem si taky myslela, ale hlavně jsem doufala, že se tu objeví receptíky na nějaké domácí sušenky apod. Nemyslím vyloženě cukroví jako klasiku... U nás problém, že je Mája alergická na BKM, takže cokoliv, co obsahuje máslo, mléko apod nehrozí 😔 a piškoty mi příjdou dost sladké. Tak hold zůstane na kukuřičných křupinkách 😉

tygrous
6. pro 2011

@jajkaz linecké sušenky – bez BKM a vajec
300g mouky (můžeš míchat obyč. se špaldovou, kukuřičnou, pohankovou...)
200g rostlinného margarínu (já dala Perlu s vitamíny, ale může být cokoli na pečení co neobsahuje BKM a je vhodné na pečení...)
100g třtinového cukru (můžete použít i rýžová sirup nebo slad...)

Případně přidat do těsta nastrouhanou mrkev...😉

tygrous
6. pro 2011

@jajkaz malej byl taky ABKM😉

tygrous
6. pro 2011

Vločkové sušenky

150g ovesných vloček, 200ml vody,150g cukru, 240g hl.mouky, 2 lžičky prášku do pečiva,1 lžička soli.
Ovesné vločky zalijeme vodou. Po chvíli přidáme ostatní přísady a zpracujeme na těsto, které vyválíme a popícháme vidličkou. Formičkou vykrajujeme kolečka a pečeme v horké troubě - asi 10 minut.

tygrous
6. pro 2011

Jáhlové kuličky - cca 30ks

100 g jáhel, 400 ml vody nebo jablečného džusu (nebo půl na půl), 50 g sušených datlí (meruňky, rozinky...), 50 g krájených pražených loupaných mandlí (nedávám), 1 lžíce medu (javorový sirup...), kokos na obalení (kukuřičná strouhanka?), může být vrchovatá lžíce sušeného nápoje Ovesmilk apod.

Uvařit jáhly ve vodě až do odpaření, potom zamíchat pokrájené ovoce, mandle, med, může být ten sušený nápoj, nechat vychladnout a podle konzistence těsta přidat kokos, nebo přisladit, prostě podle chuti... Tvarujeme kuličky, obalujeme v kokosu a dáváme do košíčků...

tygrous
7. pro 2011

Kukuřičné sušenky (tyhle ale ještě nemám vyzkoušené😉)

100g kukuř. mouky, 50g Hipp rýžové kaše nemléčné, 50g kukuř. škrobu, 50g třtin. cukru, 4 lžíce oleje, voda dle potřeby

jajkaz
autor
7. pro 2011

@tygrous Uau, tak tohle přesně jsem doufala, že se tu objeví. Moc díky 😵 Jak dlouho vám to trvalo? Já jsem včera dala malé jen olíznout lžičku od bílého jogurtu a už za hodinu to šlo poznat... 😠

tygrous
7. pro 2011

@jajkaz Nemas zac😉 Zkus se poptat jeste v diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergia-... nebo https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/atopicky...
Malymu se ekzem ztratil v roce a pul. BKM jsem mu nedavala vubec zhruba do roka (+ja drzela dietu, protoze jsem kojila), pak jsme to testli a v pohode, tak dostaval zhruba od roka do toho roka a pul BKM tak 1x za 3 dny a od 21mes. ma BKM uz kazdy den, nekdy i 2x a ekzem neni, stolice taky ok...takze verim, ze to ma za sebou😉 Urcite se vam to taky upravi, jen vydrz😉 Drzim palce! Ja jsem ted tehu a zas drzim dietu ohledne BKM, i kdyz ne tak prisnou, jako u kojeni, a pevne doufam, ze druhe mimi bude ok.

jajkaz
autor
7. pro 2011

@tygrous Aha a to je nutné, nebo nějak prospěšné držet dietu bez BKM i v těhu? Jinak já jsem to zjistila, když bylo malé cca 7 měsíců (od 3m ji trápí ekzém zejména na tvářích a dětská dr. i kožní, že to nic, z toho vyroste. Ale abych se vyvarovala mléka nekvákla ani jedna 😠 Na to jsem přišla sama ). Tak jsem i já držela dietu a uklidnilo se to. Kojit jsem přestala nedávno, v necelých 11 měsících. Zkusila jsem test a ještě reaguje, takže stále dietka. Ale snad už ne na dlouho 😉
A ještě jednou dík 😉