Děti a makrobiotika

ro.le
30. kvě 2007

Ahoj,
hledam dalsi rodice se zajmem o zdravou vyzivu - hlavne ve vztahu ke svemu diteti!
My se zajimame o to jak lepe jist, abysme byli zdravejsi. Zejmena svoje stravovani priblizujeme k umirnene forme makrobiotiky (Strnadelova, Zerzan...).
Mame desetimesicni dceru, kterou jeste kojim. Od sesteho mesice ji prikrmujeme: Pasirovane obilne kase, zelenonove kase, kukuricne krupky (to je stale pro Klarku velky hit! 😝 ), vse bez chemie, masa, mlacnych vyrobku a samozrejme cukru.
Touto cestou hledam ostatni rodice, kteri jdou podobnou cestu a to pouze ZA UCELEM SDILENI ZKUSENOSTI.
Vy kteri s touto cestou nesouhlasite, myslete si sve. Ale necekejte ze vas tady budu nejak presvedcovat, proc makrobiotika ano ci ne. To by bylo na jinou diskusi.

Tesim se na vase prispevky a zkusenosti,
ro.le

ro.le
autor
6. bře 2008

Stevey, díky moc za kontakt na ekofarmu 🙂 Máš s nimi osobní zkušenost?

stevey
7. bře 2008

Ro.le vlastní zkušenost nemám, objevila jsem je přes A-centrum a kurz waldorfské pedagigiky, který mě zaujal¨a protože máme s manželem do budoucna podobné úmysly v podnikání, tak jsem stránky s nadšením přivítala🙂
A ráda bych se tam vypravila na makrobiotický kurz - začátkem května vaření pro děti.

nevril
7. bře 2008

Stevey, to by mě taky zajímalo, kdy by jsi do toho A-centra šla?

lety
8. bře 2008

ahoj holky,
prosím vás, jak se jmenují ty homeopatika co se berou před očkováním? Já jsem to na vaší diskuzi už viděla, jenomže teď když to potřebuji tak to nemůžu najít? Je to thuya occidentalis? A jak se bere často a jak dlouho před očkováním? Prosím, pomozte rychle v pondělí jdem na obrnu. Díky

aknela75
8. bře 2008

ano thuya occidentalis a dr. co mi je doporučila, tak řekla den předem a několik dní po očkování 2x denně 5 kuliček. Asi můžeš začít už dneska.

lety
8. bře 2008

teda to byla rychlost, moc děkuji aknelo75 hned jsem mu 5 kuliček dala.Díky

nevril
8. bře 2008

Tak já mám od Zestr doporučení s Thujou jiné:
2xdenně 2granule týden před očkováním a dva týdny po něm.
Hlavně má být dítě na očko zcela zdravé, bez rýmy. Ani nikdo v rodině kolem něj by neměl být nemocný. Takže nám vždycky tak měsíc trvá, než se tam vypravíme, protože jak naschvál buď začne kašlat, nebo má rýmu, nebo průjem nebo něco. Jako by to chudák tušil)))
Jinak obrna nás taky čeká, jen nevím, jestli to nenecháme až na příští rok, trochuse bojím, aby mu ji pak nepíchali, slyšela jsem, že chtějí zrušit ty lžičkové obrny, nevíte o tom něco?

nevril
8. bře 2008

Holky jdete někdo na kurz od Zestr "Strava na podporu imunity"? Koná se to v sobotu 15.3. od 14 do 17 hod, na Náměstí Míru 9. Já bych šla určitě, přidáte se někdo? Bude tam přednáška a raut a stojí to cca 100,- na dospělého.

nevril
8. bře 2008
zunna
9. bře 2008

Lety - študujem klasickú homeopatiu a tiež ma to očkovanie zaujíma, lebo moja doktorka začína tlačiť, že už by sme mali aspoň dačo zaočkovať. Tiež mi odporúčala tú thuju. Ona je Boironovský (symptomaticky, zjednodusujuci) homeopat. Pýtala som sa na to našeho učiteľa a ten mi povedal, že Thuja ma nejake učinky len vzhľadom na očkovanie proti variccele, na ostatné očkovania to účinok nemá.
Dúfam, že som Ta moc nesklamala.
Ja sa to teraz pre seba chystam zistovat, tak potom mozem dat vediet, co zistim. Ale obavam sa, že vysledok nebude v zmysle, ked dieta dostane hexavaccinu, tak nech si da homeopatikum XZ,...
Mozno by si sa skor mala s doktorkou dohodnut, aby zaockovala len proti tym najvaznejsim veciam a nie proti beznym detskym chorobam. No a najma to co ti radia dievcata, dat ckovat iba ked je dieta uplne zdrave.

jablunka
9. bře 2008

Ahoj holky, už několik let se snažím o makrobiotickou stravu,bez masa, i děti tak jedí, kromě manžela, ten to však toleruje a doplňuje si stravu o to co mu "chybí" maso, sladkosti s cukrem atd. No a já jsu taky zatížená na cukr, takže několík týdnů nejím, pak tu chutˇzas nemůžu překonat tak se nacpu. Zajímalo by mě, čím sladíte kaše, já pro mladšího používám sladovit nebo rýžový sirup, bez toho mi kaši ráno nechce jest, ale nezdá se mi to vhodné používat to každý den.

beberuska
9. bře 2008

Ahojte, ja by som potrebovala poradit ci su vhodne BATATY/ sladke zemiaky/ pre deticky, resp. pre prve prikrmy. Viem ze zemiaky vhodne nie su, ale o batatoch som nikde nic nenasla. Tak prosiiim rychlo poradte, uz ich mam doma v chladnicke, uz len cakaju na konecneho konzumenta 🙂 .

ro.le
autor
9. bře 2008

Berusko, makrobiotička a doktorka Strnadelová ve své knize Radost ze zdravých dětí je uvedené v receptech má. Nicméně tam není od kdy jsou vhodné, asi tě zklamu, ale já bych je ale jako první příkrmy určitě nedávala.

A co vy ostatní - používáte je? Já už je podruhé koupila a musím uznat, že je to docela příjemně sladké. Dnes jsme je měly uvařené v jáhlové kaši.

ro.le
autor
9. bře 2008

Jablunko, slady jsou u dětí pro každodenní použití vhodné, ale nenavykala bych dítě už od mala, že se tím sladí ráno kaše. My jíme s malou ráno zeleninovou miso polévku a pak trochu obilné kaše jen tak. Výjimečně, když se s námi jednou za uherák přemůže taťka jíst kaši, ji ochutím sladem. Jinak doporučuji na kaši opražená semínka, pro děti pak rozemlít nebo jednoduše v misce rozmačkat dnem hrnečku. Nebu mu dej na kaši povařenou nějakou sladkou zeleninu - např. mrkev

zunna
10. bře 2008

Ahoj, ja bataty nepoužívam. Nikdy ma zatiaľ ani nenapadlo ich kúpiť.

Ale k tým sladom - Nelissena som sa pýtala na to sladenie obilných mliek a on hovoril, že on by to rozhodne nerobil. Prekyseluje to.
Ale to je jeho názor. Niketorí zase hovoria, že všetky mliečka pre deti by sa mali osladzovať sladmi.
Takže každý sa asi musí rozhodnúť sám a najmä prihliadnuť na kondíciu svojho dieťaťa.
A keď už tie slady, tak aspoň to kompenzovať zasadotvornou zeleninou.

Ro.le - díky moc za rady ohľadom toho pickles v slanej vode - veľmi nám chutilo. Fakt je to dobré. Mne to aj viac chutí ako to klasické pickles (postrúhané, potlačené a robené pod tlakom). A navyše sa to fakt ľahko robí.

lety
10. bře 2008

moc díky holky, za vaše názory. Očkování se mi podařilo o týden posunout, takže budu moci thuyu dávat déle. Bohužel se mnou dětská doktorka moc o očkování nediskutuje, takže tam asi budeme muset jít, a prý je to letos poslední rok, že se už příští rok nebude obrna očkovat. Nevím teda proč, ale zeptám se. Thuyu mu určitě dám, jestli mu pomůže, to nevím, ale určitě mu neublíží a já aspoň budu mít pocit, že jsem něco udělala. A dr. Strnadelová ji doporučuje takže asi úplně bez účinků nebude.
Ráno na kaši dávám slad jen v neděli, máme to jako "slavnostní nedělní kaši" a kluci se na ni celý týden těší. Polijeme si ji tahini a posypeme sypkou sladěnkou mňam dobrota. Ale častěji bych ji určitě nedávala, nejen kvůli překyselení (snídáme zeleninovou miso polévku a trochu kaše, takže se asi nepřekyselíme) ale spíš kvůli jednotvárnosti, s různou zeleninou je kaše pokaždé jiná, ale ta sladká je pořád jen sladká.
Batáty občas kupuji, dělala jsem z nich jáhlovou kaši podle dr. Strnadelové a byla moc dobrá. Ještě jsem je zkoušela péct v troubě a chutnaly jako upečené brambory, naprosto výborné. Myslím, že pokud si je dá člověk jen občas tak mu nemůžou ublížit.
Nevril jaká byla přednáška dr.Strnadelové? Já vám tak závidím, jsem tak z ruky, že se na žádnou přednášku nedostanu. Tak doufám, že se toho co nejvíc dozvím u Zestr. v létě. Už jsem se s dětma přihlásila, tak doufám, že to vyjde. Mějte se pěkně.

zunna
10. bře 2008

Lety - k tej thujy nechcem tu už radšej nič písať - keďže p. Dr. Strnadelová povedala ... , určite to malému daj - aspoň budeš mať dobrý pocit. (Teraz keď to druhý krát čítam po sebe - nemyslím to nijako negatívne, dúfam, že to tak nevyznie, takže to tak neber - len som chcela vyjadriť svoj názor a prípadne pomôcť.)
Ale aspoň chcem aj pre ostatné dievčatá poradiť - vypýtajte si od doktorky zbytok tej vakcíny. V prípade problému po očkovaní sa z toho dá vyrobiť potencovaný homeo liek. (To mi dnes pripomenula jedna kolegyňa, ktorá tu čítala našu debatu a písala mi do IP).
V každom prípade, chcem si v blízkej budúcnosti naštudovať o tomto viac a dám potom vedieť. Ak vás to zaujíma.

feitka
10. bře 2008

Já batáty používám na omáčku - na cibulce s petrželí, s celerem, nakonec vmíchám sušené sojové mléko a rozmixuji.
Je to naše nejoblíbenější omáčka.

jablunka
10. bře 2008

To jsu ráda, že jsem se dozvěděla, co že jsou ty batáty. Vařím hodně podle kuchařky Strnad. a marně jsem si nad tím lámala hlavu.
Ty miso polévky malému i chutnají, když snídám, tak chce vždy ode mě, ale myslela jsem že musí mít jen kašu. Aspoň staršímu Filípkovi jsem ji dávala každý den a do dvou let mu chutnala samotná bez přislazování i bez zeleniny nebo něčeho jiného, jen jsem mu tam mlela dýňové semínka.

lety
11. bře 2008

Díky zunno, to jsem netušila, že je možné ze zbytku vakcíny udělat homeo lék. To je bezva informace, použiji ji. Holky, jaké máte zkušenosti s odkládáním očkování? Moje paní doktorka o tom nechce ani slyšet, ale možná bych měla uvažovat o změně paní doktorky. My k ní teda chodíme jen na očkování (naštěstí), takže mě to zvlášť netlačí, ale asi bych s tím měla něco dělat.
feitko, ta omáčka zní fakt dobře, určitě ji zkusím.

nevril
11. bře 2008

ahoj holky,
Zunno, to vůnbec nevadí, když napíšeš svůj názor na cokoli, asi to zní divně, že se mnoho z nás řídí dle dr.Strnadelové, ale pochop je to tím, že k ní chodíme a zatím nám její rady přišly vždy vhod. Malý měl velké problémy, které podle ostatních byly "normální" a až teď, po jejích radách se začal víc lepšit. Ale rozhodně to neznamená, že má patent na všechno, nemá určitě dost času na to studovat vše do hloubky, takže s tou thujou to může být klidně pravda. Já ji dávám alespoň pro lepší pocit, vždycky mě to očkování odrovná, já nechtěla očkovat vůbec, ale neměla jsem sílu se kvůli tomu soudit. Alespoň jsem si našla tolerantní dr., která byla ochotná počkat s očko do roka věku a já to pak ještě odkládala do 1 a půl roku. Pak už mě ale chtěla nahlásit na hygienu, tak jsme se na nejnutnějším očko domluvily. Nejspíš nás nebude nutit do té trojvakcíny celkem neškodných nemocí spalničky atd.. Jinak Lety, odkud jsi? Nemáš to napsané v profilu.

lety
12. bře 2008

Jsem z Olomouce, do Profilu to doplním nějak mi to uteklo. Taky si myslím, že Zestr nemají patent na chytrost, ale taky nám celkem hodně pomohli (chodíme k nim do Zlína) a když mám na výběr nedat nic, nebo zkusit thuyu, tak to zkusím (když mu to neublíží). Řeknu si o zbytek vakcíny, protože ji možná i budeme potřebovat. Syn má zrovna rýmu, tak se mi to podařilo přeložit na příští týden (ale musela jsem hodně bojovat, dr. dětská měla pocit, že u obrny vůbec nevadí, když je dítě nemocné), tak doufám, že se z toho do příštího týdne dostane, abych nemusela použít proti dr. dětské fyzické násilí. Až zunno něco nastuduješ (jak píšeš) tak to klidně napiš i nám, zajímě všechno co se týká homeopatie. Nechápu, jak může někomu nepomáhat. Ahoj holky, mějte se pěkně.

zunna
12. bře 2008

Ahoj,
Nevril - dík za tvoju reakciu.
Lety - to je dosť smutné, keď si tvoja doktorka myslí, že je to OK, ak je dieťa choré pri očkovaní na obrnu či hocičo iné. Najednej strane tvrdia, že očkovanie je také učinné a na druhej zase, že to nie je takmer žiadny zásah do organizmu. Skús pohľadať v Olomouci nejakú prístupnejšiu doktorku. Možno ti Dáša Lužná bude vedieť niekoho poradiť.
A čo sa týka tvojej poznámky o tom, že niektorým ľuďom homeopatia nepomáha - ja si myslím, že by pomohla - ale treba nájsť správny liek. (určite u HP sa nedá paušálne predpisovať - prerezávanie zúbkov - tak chamomilla - aj keď toto robí väčšina klasických lekárov, ktorý si dorobili Boironovskú homeopatiu) A to nie je ľahké, pretože to vyžaduje veľa času, individualizácie a vedomosti. A nakoniec ani nie všetky lieky sú už k dispozícii, či vôbec vynájdené.
Ahojte. Z

stevey
12. bře 2008

Já se také mohu připojit do diskuze k očkování. My máme naší rodinou homeopatku, která se zabývá konstituční homeopitií a tak nám vždy dá lék na míru na to konkrétní očkování. Složení neznám. Ale stejně měl při posledním očko na spálu, zarděnky a přiušnice 4 dny teploty a horečky a na závěr se ještě osypal☹, co by pak měl za reakci, když by homeo neměl to teda nevím.

nevril
12. bře 2008

To by mě ta konstituční homeopatie taky zajímala, neznátě nějakého dobrého konst. homeopata z Prahy?

nevril
13. bře 2008

Tak jsme byli u ro.le vyzvednout objednávku ze sunfoodu a slad, bylo to super, škoda že nebydlíme o něco blíž 🙂 .
Matýsek pak doma vůbec nechtěl spát a měl pěkný vztek, no asi jsme to přetáhli, vrátili jsme se v půl desáté))) ale stálo to za to. Pojedete ještě někdo na tu letní dovču u Zestr? U ro.le to vypadá nadějně, u nás taky, i když nevíme, zda našetříme.

ro.le
autor
13. bře 2008

Nevril, nám všem třem se setkání s vaší rodinkou též mooooc líbilo 😉 Klárka usnula okamžitě co jsem ji dala do postýlky, ani jsme nečetly pohádku... Na letní kurz u Zestr plánujeme jet, manžel už si v práci naplánoval dovolenou, tak můžu zaplatit zálohu. Taky by mě zajímalo, kdo z vás tam bude.

aknela75
14. bře 2008

Velká škoda, že jsme nemohly dorazit. Štve mne to. ☹ U ro.le je taková příjemná atmosféra!! 😉 Večer jsem byla ráda, když jsem zapadla do postele, jak mi bolela hlava. Na letní kurz Zestr bych mooc ráda jela, ale nevím, jestli na to budou finance.

lety
14. bře 2008

k Zestr se v létě chystám s klukama. Manžel zrovna nedostane asi dovolenou, takže za námi přijede asi na dva poslední dny. Ještě jsem nezaplatila zálohu, čekám na fakturu od pí Plškové (ta co to vyřizuje). Doufám, že na to našetříme a že do toho něco nepřijde. Mějte se

beberuska
14. bře 2008

Ro.le dakujem za rakciu ohladom batatov. Mojej malej velmi chutia. Davam do prikrmu max . tak 1/4 batatu. Najviac malej chuti kombinacia mrkvy, cibule, batatu a kusok korena feniklu. Na to robi mnam, mnam, mnam. Ked som jej skusala dat karfiol, ochutnala, zavrela pusu a krutila hlavou že ne, ne, ne 😀 .
Zajtra by som chcela robit kašu zo sladkej ryže. Neviete nahodou receptik. Pomer vody a hlavne cas varenia?