Děti a makrobiotika

ro.le
30. kvě 2007

Ahoj,
hledam dalsi rodice se zajmem o zdravou vyzivu - hlavne ve vztahu ke svemu diteti!
My se zajimame o to jak lepe jist, abysme byli zdravejsi. Zejmena svoje stravovani priblizujeme k umirnene forme makrobiotiky (Strnadelova, Zerzan...).
Mame desetimesicni dceru, kterou jeste kojim. Od sesteho mesice ji prikrmujeme: Pasirovane obilne kase, zelenonove kase, kukuricne krupky (to je stale pro Klarku velky hit! 😝 ), vse bez chemie, masa, mlacnych vyrobku a samozrejme cukru.
Touto cestou hledam ostatni rodice, kteri jdou podobnou cestu a to pouze ZA UCELEM SDILENI ZKUSENOSTI.
Vy kteri s touto cestou nesouhlasite, myslete si sve. Ale necekejte ze vas tady budu nejak presvedcovat, proc makrobiotika ano ci ne. To by bylo na jinou diskusi.

Tesim se na vase prispevky a zkusenosti,
ro.le

lesja
4. kvě 2008

Zunna: Aha, tak to se nechává naklíčit rýže? Já si na ten kurz ještě asi počkám. Mj. jsem z Ostravska, takže kdybys potřebovala přespat, doplnit cokoli, určitě jste vítáni. I když asi pojedte spíš přes Brno.
Já bych s malou asi nejela, ikdyž nejsme o moc mladší. Ona je taaakový čertíček, neumím si představit cestu do Phy. A kde působí ta Dáša Lužná? A celý týden s ní sama - ne ne ne 😉
Cauky

parybka
4. kvě 2008

Ahoj holky - exoti 🙂
pročítám diskuzi, jsem zatím na straně 8, ale velice ráda se přidám. S mb jsem "ve styku" asi 6 let, někdy přísněji, někdy volněji. Došla jsem k ní klikatými cestami, asi jako mnoho z vás, kvůli zdravotním problémům.
Ted, když mám prcka, na tom musím zapracovat mnohem důsledněji, protože se zdr. problém vyskytl už i u něj. Já mám silný atopický ekzém a u malého se objevil už taky. Tak nad tím přemýšlím už pár dnů, jak nejlépe a nejschůdněji mb vařit. Jsem alergická na mnoho potravin, mb mi plně vyhovuje, až na tu složitost... vařit mb v domácích podmínkách mi přijde neskutečně složité (několik chutí na talíři a po troškách).
Mléčné výrobky nejím už asi 8 let, vajíčka a červené maso ještě déle (alergie)
Naštěstí máme ve městě mb jídelnu - Slunečnici, takže tam občas chodím, ale potřebovala bych nejlépe vlastního kuchaře 😅

Řeším i velikost porcí, protože jsem docela jedlík (a taky podle toho vypadám) a porce ze Slunečnice mi vydrží tak na hodinu a pak mám zase hlad. Plně kojím, tak mám strach to nějak teď moc omezovat, abych nepřišla o mlíko.
Nějak nevím, kde začít...omezuju to, co vím, že je škodlivé, ale kaše, obilniny a luštěniny neumím vařit. A ani mi to nepřijde moc chutné (bo to neumím :-/). Se spoustou mb potravit neumím ani zacházet (tempeh, kuzu, mb sladidla... aj.). Ještě vás dočtu a pak se budu víc ptát na konkrétní věci.

Ted by mě zajímalo, jestli mám odložit očkování - na první hexu máme jít příští týden - právě kvůli tomu ekzému. Já vím, že to není "nemoc", kvůli které by se nemělo neočkovat, ale jestli malý reaguje jenom na moje mléko a na to špatné, co já jím, tak jestli nepočkat, až se dám trošku dopořádku já a tím i on. Mám obavu z reakce. Sice jsem vybavena i homeopatiky, ale stejně ve mě hlodá červíček...

Řešili jste tady domácí pekárny? uvažujeme o tom, že bychom si koupili, já mám ráda celozrnné pečivo a hodně semínek, tak jestli do toho jít nebo ne. Pečivo a mb se asi moc nemusí, co? v tom ještě tápu

nevril, role.. četla jsem, že jste nedávali vit. K a D (vigantol a kanavit?). Proč ne?

nevril
4. kvě 2008

ahoj holky
lejco, já taky zpočátku vařila tak, že mi to moc nechutnalo, ale časem se ti hodně zjemní chuť a taky se naučíš líp vařit, je to prostě o zkušenostech. Amasaké dělám často, pš.klíčky si kupuji a lepek myslím v klíčcích není, tak bych se nebála. Intenzivně sladké nebude myslím nikdy, ale nejsladší je těsně předtím, než zkysne, já dám do teplé rýže ty klíčky (taky jich lze dát o něco víc, dávám tak 3 lžíce na dva hrnky obilí uvař.) a nechám to v pokojové teplotě do rána, rána to těch 20 min. povařím a je to.

nevril
4. kvě 2008

ahoj Parybko, očkování je vhodné odložit a to nejlépe do roka věku, do té doby dozrává imunita, tak odkládej, doktor obvykle, když zjistí, že to je jen na čas, tak souhlasí, musíš si být ale sama jistá, řekni třeba, že jste v rodině měli nějaký problém po očkování a že malej není úplně v pohodě atd atd.
Vitamín d a k jsem nedávala, jelikož se mi příčilo dávat miminku něco chemického a věřila jsem plně svému tělu, že se o mimi po všech stránkách postará, tak jsme chodili denně ven a nebáli jsme se sluníčka (krom léta samozřejmě), malej je ok a nijak mu to myslím neubížilo.

nevril
5. kvě 2008

parybko domácí pekárnu nám koupili rodiče a je nám celkem na nic... při mb stravě

parybka
5. kvě 2008

nevril: nepečete vůbec žádný chlebík?
to očkování zkusím posunout (však přece záleží na mě, ne?) , někdy určitě ho nechám naočkovat.. ale ted se mi to zdá hodně brzy

parybka
5. kvě 2008

strejcinka: s tim lizatkem v celofanu jsi mě dostala! skvělý nápad 😀 snad si na to vzpomenu, az budu někdy v krizi 😀

nevril
7. kvě 2008

Parybko, nepečeme jen občas vyjímečně pro taťuldu, jinak občas slupnu pečivo mimo dům a to stačí až až. Já sama jsem převážně na bezlepkové stravě, kvůli malému a zjistila jsem, že mi taky moc vyhovuje. Je to doufám jen dočasně, až se vyléčíme, těším se zas na kroupy, seitan, oves atd. Bezlepkovou stravou ale nemyslím nic z toho, co se nabízí ve formě bezlepkových směsí sušenek pečiva atd.

nevril
7. kvě 2008
nevril
7. kvě 2008

často se ptáte na brambory

Brambory – obsahují jedovatý solanin. Nadbytek draslíku nás nutí používat mnoho soli. Dále průměr škrobové molekuly brambor je větší něž průřez nefronu v ledvinách, čímž poškozují jejich funkci (doporučuji bramborový škrob vůbec nepoužívat, vhodná náhrada může být škrob kukuřičný neboli maizena). Dalším závažným problémem je jednoduchá vazba uhlíku v molekule. Ta se proto chová ke slinivce stejně jako jednoduchý cukr – rychle zvedá hladinu krevního cukru v krvi. Další zátěží z brambor je toxin, který vyprodukují kvasinky ve střevech ze zbytku bramborové tráveniny: butiláty. Ty napadají mozek a ničí kreativní myšlení. Říká se, že nejhloupější sedlák má největší brambory… možná to ale funguje i obráceně? Tradiční obyvatelé And z 1200 druhů brambor používali pouze 2 druhy! a také ovládali úpravu brambor, která eliminovala jejich nevýhody, především velikost škrobových molekul. Důsledek konzumace brambor: mj. artritidy, tuberkulózy a stále častější cukrovka.

lesja
7. kvě 2008

Parybka: Čauky - zdravím Ostravu 😀 Slunečnici znáám, tam jsem chodila strašně ráda. Kousek od ní, na Nádražní, je prodejna zdravé výživy a vedle prodávají bio zeleninu. To máš super. Já jsem teď objevila bio zeleninu z Deblína v Primě v Novém Jičíně, takže si tam pro ni dojíždím.

Jinak ze začátku jsem si pekla své špadlové rohlíky - recept jsem podle H. Zemanové jsem si upravila přidáním oleje a octu - zřejmě to opravdu není podle mb, ale já jsem měla fakt hroznou chuť na chleba a neměla jsem to ještě všechno tak prostudované (což stále trvá, bohužel 😔 ), byly vynikající, chodila mi na ně i tchyně, která se s mb nějak nespřátelila. Už jsem psala, že by to chtělo asi nějaký kurz, mám pocit, že právě ve slunečnici něco nabízeli. Snad to tenkrát mělo být přímo u nich v kuchyni, to by bylo fajn, do ovy to mám tak 40 min.
Taky s tím vařením docela zápasím. Ale každopádně už umím vyrobit pickles a jsem na to náležitě pyšná, i když je to vlastně strašně jednoduché 😀 Teď mi holky poradily jak na amasaké, protože máme v červenci rok a já se chystám vyrobit Barušence D O R T. Veliký, nádherný a barevný. A hlavně jedlý 😀 Takže už teď o něm sním. 😵

Nevril: Díky za info o bramborách. O tom solaninu jsem to věděla, zbytek je pro mě novinkou. Poměrně nepěknou 😒 Pořád jsem jako v jiříkově vidění. Nějak se nemůžu smířit s tím, že převážná část potravin, které jsou "běžné", jsou nějakým způsobem nevyhovující a naopak. Kdyby moje malá holčička neměla problémy s hleníky ve stoličce, snad bych se to ani nikdy nedozvěděla. Protože mb je systém, který je pro běžného člověka poměrně převratný, plný nových informací a chutí a tak vůbec, takže kdoví, jestli bych se k tomu dobrovolně dotlačila. Mám zahrádku a snažila bych se i tak dát jí to nejlepší - tzn. domácí, i předtím jsem vařila poměrně jednoduchá jídla s využitím např. jáhel. Ale dala jsem si je s tvarohem a s cibulí. Mb je o hodně promyšlenější. Je mi opravdu líto, že přes byznys se nedostanou k lidem životně důležité informace. Např. u nás ve školce prý dostávají třeba barevné pitíčka, slazené mlíčka a tak. Chudáci děcka! Pak nemají být nemocné. Učila jsem chvíli, a tak vím, co nosí děcka jako svačiny - víceméně to byly různé perníky, sušenky, i chipsy a hlavně barevné limonády. Nevím, jak tu svoji děvenku před tím uchráním. Asi to postavím na estetice a budu jí dělat tak krásné svačinky, že na ně bude pyšná. 😉

Holky hezký slunečný den 😎

parybka
7. kvě 2008

brambory: proč lidi vůbec začli brambory jíst, když je to tak nezdravé??

lejsa: já byla ve Slunečnici na jejich historicky prvním kurzu vaření, už je to pár let, všechno jsem zapomněla, akorát jsem si tenkrát uvědomila, že vařit mb pro jednoho nebo dva lidi, je hodně náročné především časově a také surovinově. Hodně info z toho kurzu jsem vypustila s tím, že mám Slunečnici za rohem 🙂 A to fakt, mám to asi 8min pěšky 🙂 takže tam chodím na vycházky a zpátky parkem.
Až bude zase vyvěšen kurz, dám vědět, možná bych šla zase taky.

Nevril: to máš fajn, že hned poznáš, žes snědla něco špatného. A docela se ti divím, že i když víš, že ti bude pak špatně, tak to jíš. Já poznám, že jsem něco špatného snědla až asi za 3 dny a to tak, že se mi hodně zhorší ekzém. Mám vyzkoušené živočišné bílkoviny - mléko, vajíčka, červené maso, pak čokoláda. Jenže po třech dnech si většinou nevzpomeneš na všechno, cos jedla. A pak to trvá i týden, než se dám dopořádku... Takže na vyzkoušené potraviny si dávám hodně velký pozor.

A něco na trpělivost není?? Malý bečí, trápí ho prdíky jako už dlouho ne a já na to nemám nervy.. bečím s ním, ale ... 😠 😠 😠 ☹ Vím,ž e za to bobek nemůže.. chjo. Ještě, že máme taťku.

Dochucujete - solíte nějak jáhly, kuskus...?

listicka77
8. kvě 2008

Brambory se začaly jíst po velkém hladomoru v 70. letech 18. století. Ale já je mám fakt moc ráda, asi se jich nikdy nevzdám. ☹

kvetinka13
13. kvě 2008

Ahojky...holky, no musím vám napsat: včera a dnes ráno pozitivní těhotenský test...ještě musím počkat na verdikt lékařky, jsem objednaná až na 27.5., ale takové čekání určitě uběhne rychle...mysleli jsme, že nejprve dáme pořádně do kupy zažívání, žel osud tomu chtěl jinak 🙂 takže snad už brzy budu řešit zákazy babičkám stran bonbonků a lízátek. Prosím vás, mohly byste mi poradit, co ve stravě posílit a čemu se naopak vyhnout (z vlastní zkušenosti?) Např. nějaké bylinky mě napadají...

parybka
13. kvě 2008

kvetinka13: moc gratuluju 😅 🙂 a držím palce, at všechno dopadne. Já ti neporadím, nejsem v tom moc zběhlá, ale snad i holky nakouknou, poslední dobou se tu nic neděje. Ale žádné drastické změny bych určitě nedělala, spíš se vyhla tomu nezdravému 🙂

nevril
14. kvě 2008

Květinko moc gratuluji!!!
Hlavně buď v klidu...
Standartní mb režim s občasnými úlety určitě postačí))) To je moc pěkná zpráva)))) Jo a dávej si pozor na vitamíny pro těhule a podobné nesmysly, žádná chemie do těla. Časem mě určitě něco napadne, jo taky opatrně s bylinnými čaji, to radši vypustit, bancha sencha kukicha to jistí a slabé čaje zelené, roibos atd. Pozor na cukr a nadbytek džusů, aby se nepřemnožily kvasinky, já na ně trpěla skoro celé těhu a nevěděla jsem proč. Samozřejmě kravské mléko je alergen takže minimálně stejně jako pečivo. uff tak to myslím stačí, abys vůbec měla co jíst.

kvetinka13
15. kvě 2008

Moc děkuju! Umělé vitamíny neřešit, to jediné jsem rozhodnutá od začátku na 100 % 🙂 Akorát nevím dvě věci : co tolik řešdný betakaroten? Je pravda, že způsobuje vývojové vady?? A jak s masem, je nuté ho v těhu jíst? (Mě totiž obecně moc nejede, 2 x měsíčně se přinutím a něco masového pozřu a to navíc ještě musíme být na návstěvě u našich 😀 Manža je naštěsti přizpůsobivý, takže roštěnky a jatýrka konzumuje taky jen u mámy 😉) Džusy nepiju a cukr se snažím veeeelmi omezovat, spíš jen sladěnka, max. rýžový sirup, tak to je snad ok..Jinak v pondělí se dozvím víc, avízovanou návštěvu jsem po dohodě přesunula na 19.5., takže na mě myslete a držte pěsti.. možná Vám připadám trochu bláznivá, ale fakt se těším 😵
Nevril: ty máš ledňáčka - kozorůžka?? Manžel je lednový (5.1.), tak při troše štěstí my mohl mít hězký dárek k narozkám.

jablunka
18. kvě 2008

Květinko taky moc gratuluju!!!
Chci se zeptat, podařilo se mi sehnat nato, a nevím jak ho nejlíp usušit, jestli v troubě, nebo jak? Má takový divný pach, že kdyby se během sušení zkazilo, tak bych to snad ani nepoznala, tak se toho bojím.
JInak děti máme už několik týdnů nachlazené, vždy se skoro uzdraví, a pak jim to zas začne od znova, pořád dokola. Na pátek je Filípek konečně objednaný k Strnad. Docela se děsím toho, že by mohl mít alergii na lepek. On miluje chleba, do 4let jsem mu ho nedávala, ale pak ho začal dostávat ve školce. Tatínek ho doma taky papá, tak F vždy vříská,ž e ho chce taky. Čím je starší, tak je to horší s vysvětlováním, kvůli čemu se nemá jest. Má svou hlavu. Tak už kolikrát podlehnu a dám mu ho, protože se mi nechce už nic řešit. To samé je to s oplatkama a sladkostma, které taky táta rád, dřív se F spokojil s stejně dobrou náhradou, teď už chce jen to stejné jak má Táta. Ten to dřív jedl v úkrytu, ale dítě je chytřejší a vždy když můj někam zmizel, vydal se ho hledat a našel. Kolikrát si říkám, na co je mi, že doma se snažím vše dodržovat podle makrobiotiky, když se mi ve školce nacpe bars čím, co si i děti mezi sebou porozdávají a donesou z domu.
Tak jsem si postěžovala, nemám dnes jaksi náladu, snad to nevadí.

magda22
18. kvě 2008

kvetinka kyselinu listovu by si mala hlavne v prvom trimestri, mas ju hlavne v listovej zelenine a potom samozrejme obilniny, strukoviny, orechy, semienka, vela cerstvej zeleniny, nejake ovocie a aj rybky su dobre..
tak ti drzim palce!

nevril
19. kvě 2008

ahojda
jablunko, to chápu, uvidíš co řekne strnadelová, kdyby nemohl pečivo, začneš dělat placky, důležité je na tom trvat, nejlépe aby šel s vámi i táta a vyslechl si to. Já měla podobný problém, ale když se malý nelepšil a šel táta s námi na kontrolu, slyšel sám, že je opravdu nutné, aby byl bez lepku. I malý vycítil to mé přesvědčení a přestal si to vynucovat, je ale fakt, že je mladší. Ve školce bude nejspíš vedený jako bezlepkový a jídelníček budu řešit s kuchařkou, co naplat, ale i ve školce už bezlepkové diety znají a překvapilo mě, že si na to pak dávají pozor, mají strach z alergické reakce. Malej navíc nemůže ani kravské mléko- osypává se po něm a otékají mu oči, takže se na nás ve školce asi moc netěší... já ho ale do školky moc brzy dávat nechci, a když tak jen na 4 hodiny.
Květinko maso nemusíš nejspíš vůbec, já bych se řídila podle chuti a občas bych si rybu krůtu nebo králíka dala, samozřejmě se zeleninou (tím nemyslím úlety kdy sním cokoli, ale doporučení pro tebe 😉 . 😉

nevril
19. kvě 2008

Jinak já teď jím jako chro chro, zase pečivo, teď nám zbyly salámy po tchánovcích a já to dojídám no fuj))) plus sladkosti))) abyjste si nemyslely, že se kdovíjak držím. U malého se ale snažím,... a snad zas naberu zpátky vůli i pro sebe))) zkousela jsem přestat i s kávou - dřív, ale už to asi vzdám, člověk musí mít nějakou neřest, když je oproti většině lidí už tak jak UFO

aknela75
20. kvě 2008

Gratuluji k miminku Květinko. Já teď baštím taky jako chro, chro. A kafe si bohužel taky dám. Já bez něj vydržela, když jsme byly u Strnadelové, ale od té doby, co ho přivezl švagr (je to více jak rok), tak neodolám. Krásně vonělo a já se do něj bohužel pustila. Nemám dostatečně pevnou vůli. Přitom mi to nedělá dobře. Ale asi ne natolik, abych s tím přestala. Jdu něco dělat. Zatím ahojík

lesja
20. kvě 2008

Ahoj Kvetinko,
taky moc gratuluji, ja jsem mela v tehu v privnim trimestru porad chut na ryby, uz jsem se bala, ze cekam delfinka 🙂 S kavou jsem to vyresila tak, ze si dam obcas malou - opravdu malou, presovy hrnicek prekapavane a nastesti mi to staci. Jinak o bylinkach, homeopatii a tak jsou stranky laktacni poradkyne Martiny Novákové http://kojeni.arcs.cz. Jsou tam poznamky i o uzivani v tehu.

Parybko: Nam na prdiky hodne pomahalo vykopkat v teple vodicce a masazky. A kdyz bylo opravdu hodne moc zle, mala od place menila barvy, tak jsem si koupila rektalni trubicku a tou jsme se pokouseli ulevit. S teplomerkem to bohuzel neumim, takze tak. Soucitim s Tebou, Baruska se mi kroutila, byl problem ji vubec nakojit. Nezoufej, vzdycky si rikam, ze do 15 to urcite zvladnem, je to JEN otazka casu. Kdyz ne dneska, tak za mesic 😎

Role: mame stejne stare ditka - ale ja jsem se docetla, te do roku se nema davat lepek? Davas uz i ovesne vlocky? Ja bych je uz celkem rada zaradila, porad opakujeme bezlep kuk., jahl., ryzi. Ryzi mi doporucovala Mudr. bilou, davas uz i celozrnou? A mohla bych se zeptat co davas na snidani? Priznam se, ze uvarit zeleninovy obidek s kasi, obilninou a lusteninou mi vetsinou hodku zabere i z chlazenim, takze vstavat po seste a hnat se k plotne zavaret polivku, nebot mala snida kolem 7,30 se mi uz opravdu nechce. Dodelavam skolu a ucim se pouze v noci, takze rano jsem rada, ze ji umluvim jeste o par minut ☹ Navic, ja na snidani polevku opravdu nemuzu. Proste se mi z toho dela spatne. Ale kasicky si varim prakticky stejne jako pro Barusku. Mozna by bylo reseni dat treba kasi od vecera ohratou a k tomu uvarit treba mrkvicku a tak. Jinak VELKE DIKY za tip na pasirovac - vubec jsem netusila, ze neco takoveho na trhu je a dokonce ho u nas (temer na vesnici) meli i v kuchynce. Je to bajecny stroj.

lesja
20. kvě 2008

role: OPET. kdyz jsem psala prispevek, z nejakeho duvodu jsem mela pred sebou prvni stranku diskuze - takze oprava - nemame stejne stare deti - 😉

ro.le
autor
20. kvě 2008

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla jelikož nestíhám a vlastní stránky mi berou nejvíce času. Přidávám se k místním těhulkám, nám se to Květinko podařilo na první jarní den 🙂
Jen jsem chtěla podotknout to, co psala Nevril, že standartní mb strava i s občasným úletem ti dá dostatek minerálů a vitamínů které v těhotenství potřebuješ. Hlavně žádné bylinky. Je důležité to s ničím nepřehánět jen kvůli těhotenství. Mě momenmtálně ale dělá problém nemít úlet každý den, fakt to nezvládám. Práce, Klárka, jsem děsně unavená, bez energie a chuti k čemukoli, k vaření, jídlu a bohužel i sexu. To ostatně už ani nevím co je 😅
Tak vás jen zdravím a opět se přesouvám na náš web s recepty a taky s diskusí 🙂

makrobiotika.aspone.cz

Pokud mě budete chtít kdokoli kontaktovat, tak přes naše stránky. Najdete tam můj mail nebo napište do diskuse.
Pa, pa a držím vám všem palce, ať máte pevnou vůli ohledně stravy.
ro.le

nevril
20. kvě 2008

to moc gratuluji ro.le!!! nádherná zpráva!!!!
my zatím nic, ale ani mi to nijak nechybí, těším se od zárí na školu a občas mám co dělat zvládnout to s jedním náročným pořízkem... tu únavu, to znám vydrž první trimestr)))
škoda, že nemáš čas na koníka, já mám resty s těmi ingrediencemi pro vaše stránky, tak to zkusím dohnat, promiň)))

zunna
22. kvě 2008

Ahojte, my sme dnes oslávili Miškové prvé narodeniny - mali sme podľa manžela najlepšiu tortu akú kedy jedol 🙂 (chvalim sa 😉 )
No a zjedli ju aj svokrovci, takže sa asi fakt celkom dala. Na spodku boli Molenartje oplatky, na tom vrstva adzuki-merunky dezertu potom gastanova vrstva (sladka ryza, adzuki a hrozienka), zase adzuki a merunky a navrchu este amasake poleva.
No a vsetkym chutili jarne rolky.
Tak zajtra uvidim, ci Miska nebude bolieť bruško - z tej torty, lebo kúsok som mu dala.

parybka
23. kvě 2008

ro.le, moc pěkné stránky, fakt... už je mám v oblíbených, super, že tam jsou fotky 🙂

zunna: dort z fazolí? to se mám ještě hodně co učit 😅 rozhodně to zní zajímavě, fotku máš?

to já se v jídle držím, bo musím... akorát nemám nějak fantazii (takže s radostí využiju ro.le stránek) a hlavně trpělivost vařit. Často se "odbudu" kuskusem se zeleninou, bo je to rychlé. Vaření hold není moje hoby, ale pak mám radost, když je to jedlé, či dokonce chutné a pochválí i manžel 🙂

zunna
1. čer 2008

Ahojte,
tak, ako som sľúbila, zbierala som info o očkovaní a homeopatii. O tom, prečo nie, alebo len málo, tu písať asi nemusím ...
No a čo sa týka homeopatie a očkovania, názory sa rôznia a je ich málo, ale v skratke:
Keď očkovať, tak naozaj len úplne zdravé dieťa a nechať si zbytok očkovacej látky. V prípade neskorších vážnych problémov dá sa vyrobiť potencovaním homeo liek. Že vraj už sú dokonca nejaké lieky k dispozícii z očkovacích látok a ďalšie sa pripravujú v jednej špecializovanej lekárni na Slovensku, ktorá sa zoberá výrobou homeopatík. Prípadne sa lieči homeo liekom, ktorý presne pokrýva symptómy - v zmysle podobné liečiť podobným (takže asi nie vždy pomôže thuja).
Ak je miesto vpichu podráždené - dá sa dať Ledum, alebo Apis, Hypericum čo Arnicu (bežne dostupné v lekárňach - aj keď neviem, či aj v Čechách).

Niektorí homeopati odporúčajú namiesto očkovania 1/ homeo lieky vyrobené z očkovacích látok 2/ iní odporúčajú homeo lieky - tkz. nozódy vyrobené priamo z danej choroby 3/ iný dáva deťom - zdravým a v dobrej kondícii - najrozšírenejšie homeo lieky, ktoré pokrývajú najčastejšie symtómy a choroby, tkv. polychresty a verí, že dieťa takto bude pripravené zvládnuť stret s chorobou a 4/ sú aj takí, čo by nedávali nič (okrem konštitučného lieku dieťaťa) a keď by bola choroba, riešili by to potom homeopatiou no a jeden 5/ dokonca vypracoval celú schému "očkovania" homeopatikami.

Takže názory sa líšia, niektorí veľkí homeopati sú dokonca proti homeoprofylaxii, takže vyberte si 😉

Ale všetky názory sa zhodujú v tom, že babätká v pôrodnici by sa nemali za žiadnu cenu očkovať - obrovský vplyv na imunitu, ktorá je ešte príliš nezrelá.

zunna
1. čer 2008

Jablunko, ako bolo u p. Dr. Strnadelovej?

Parybko, ten adzuki dezert je velmi známy, je aj v knizke od p. Lužnej. A je fakt veľmi chutný. No a našťastie malému z neho nič nebolo. Má dobrý žalúdok. (dám fotku do abumu)
Teraz sme boli na dovolenke, strava bola taká viac menej makro a malý to dosť jedol s nami, takže mal už aj trochu hrachu, a ... no proste všeličoho a v pohode to zvládal.
Samozrejme, doma sme sa vrátili ku kašičkám, takže si zvykáme. 🙂