Dietní pokrmy - pouze recepty

zdenkapo
15. led 2011

ahojky,pokud máte nápad,nebo odzkoušený dobrý dietní pokrm,šup sem s receptíkem... v jiných diskuzích se špatně hledá jen recept... tak tady vkládejte pouze recepty- název pokrmu +suroviny +postup...
dietní recepty klidně i do domácí pokárny,parního hrnce,římského hrnce atd....

helcenka
17. led 2011

Sýrový koláč (jako hlavní jídlo) - 4 porce

75 g jemně nastrouhaného 20% sýra
2 jemně nastrouhané velké mrkve (nebo 3-4 menší)
1 jemně nasekaná malá cibule
1/2 jemně nasekané zelené papriky
1 rozšlehané vejce
150 g ovesných vloček (nejlépe v bio kvalitě, ale mohou být i normální)
50 g rozpuštěného másla
1/3 - 1/2 kostičky droždí
1 rajče na zdobení
čerstvé bylinky dle chuti

- troubu předehřejeme na 190 stupňů, nebo na 5 stupeň u trouby plynové
- smícháme všechny přísady, dáváme pozor, aby nezůstaly žádné kousky nebo pucky
- nalijeme do vymaštěné zapékací mísy (nejlépe skleněné, nízké)
- rajče nakrájené na plátky poklademe povrch (vždy jeden plátek na jednu porci)
- pečeme 20 minut, poté vytáhneme a podáváme

Mám to odzkoušené, je to výborný, dietní, podle zásad zdravé výživy. Chutná to celé rodině.
Dobrou chuť.

petulka12
19. led 2011

OVESNÉ PLACKY S MRKVÍ
Ingredience:
50 g jemných ovesných vloček
150 ml vařící vody
50 g jemně strouhané mrkve
35 g ovesné mouky (z namixovaných ovesných vloček)
koření „horalka“
mletý kmín
mořská sůl

K odváženému množství jemných ovesných vloček přidáme mletý kmín a koření „horalku“ a lehce je osolíme. Zalijeme vařící vodou, promícháme a necháme odležet. Vločky zbobtnají a „zhutní“.

Mezitím co budou chladnout si umixujeme další ovesné vločky na hladkou ovesnou mouku, kterou budeme potřebovat na obalování placek.

Do prochladlých nabobtnaných vloček přimícháme jemně nastrouhanou mrkev a hmotu poprášíme trochou mouky, aby šla dobře vyklopit na vál. Ten pomoučíme zbytkem ovesné mouky a těsto v ní obalíme a vyválíme silný váleček.

Váleček z těsta nakrájíme na stejné díly, které obalíme v mouce a vytvarujeme silné placky jako malé karbanátky. Na plechu je ještě dotvarujeme rukou a víc rozplácneme. Pečeme v troubě cca 35 minut při 160 °C nejlépe na pečicím papíře. Dobře se pečou též na nepřilnavém plechu v horkovzdušné troubě. V půli pečení placky obrátíme, aby byly stejnoměrně propečené z obou stran.

Ovesné placky s mrkví jsou jemné a dietní. Mohou však být součástí i dětského jídelníčku.

zdenkapo
autor
21. led 2011

perfektní,jen tak dál 🙂

berenika39
22. led 2011

ahoj, když jste u těch vloček - z ovesných dělám bramboráky - nechám je namočené ve vodě cca hodinu, všechnu vodu vymačkám a ochutím česnekem, solí, pepřem, přidám dvě vajíčka (na cca půllitru suchých vloček), majoránku. lžící dávám na rozpálenou teflonovou pánvičku , stačí jen potřít olejem, aby nebyl zbytečný tuk navíc, peče se to dobře, je to rychlovka, míchanici si připravím třeba odpo než jdeme ven a navečer jen upeču.
fajn večeře, k tomu ledový, okurkový salát .

klara.t
31. bře 2011

Zelenina s kuřecím plátkem

2 balíčky mražené zeleniny (mrkev, hrášek, kukuřice, příp. červená paprika nebo co chcete, já mám ráda tuto kombinaci)
kuřecí prsa
máslo
sůl
gril.koření

V pánvi Wok rozehřeji trochu másla a na to pak vysypu mraženou zeleninu. Za občasného míchání prohřeji. Nakonec trochu osolím.
Vedle na pánvi si na trošce oleje opeču rozklepaný kuřecí plátek, který jsem jen poprášila grilovacím kořením.
Až na to máslo a olej je to dietní, ale bez toho to nejde.

Teď jsem použila trochu ingrediencí i na oběd mé 15.měs dcery. Té jsem udělala bramborovou kaši, do toho jsem jí před osolením odebrala trochu zeleniny a rozkrájela kuřecí plátek, který jsem nekořenila, jen opekla na pánvi.

janinna08
5. bře 2020
Uživatel janinna08 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janinna08.

My sme si našli recept na grilované jedlá tu http://bit.ly/2wv05G1, majú tam výborný recept na kukuricu. Všetky jedlá sú pripravené na grilovacom kampani ktorý je ideálny pre diétne varenie.

volfici
5. bře 2020

@janinna08 🤦😂🤦😂🤦 už jsi nahlášená. V jakém jazyce bude tvůj další spam? 🤦🤦🤦