Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dietní recepty

irenka21
23. srp 2008

Už delší dobu jsem přehodnotila trochu přípravu jídel pro sebe, vařím tak, aby moji chlapi měli jídlo podle svých představ a já také.Mohly bychom se o dietní nápady podělit.
Zapečené jídlo

Své rodině dělám plněné papriky nebo housky, orestuji cibulku a mleté maso, vmíchám česnek a krájenou sal. okurku na drobné kostičky, dochutím, dím do paprik nebo housek a zasypu sýrem, sobě dělám méně výživnou variantu, smíchám krájenou cibulku jednoho malého tuňáka ve vlastné šťávě, na drobné kostičky sal.okurku nebo cuketu, drcený česnek a ochutím dle své chuti, také zasypu 40g strouhaného eidamu 30%t.v.s. a dám péci vše dohromady, náplň lze měnit, přidávat různou zeleninu nebo žampiony. jako příloha buď vařené brambory nebo celozrnné pečivo, já maximálně jeden pečený kus na jednu porci a 30g pečiva.

irenka21
autor
23. srp 2008

Barevný kuřecí špíz
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 880 kJ.
Recept je určen pro 4 osoby.
Ingredience:
• 500 g kuřecích prsou
• 3 limety
• 2 lžíce oleje
• 1/2 lžičky chilli koření
• 4 malé kukuřičné klásky (nakládané)
• 100 g nakládaných feferonek

Příprava:
Maso omyjeme, osušíme a nakrájíme na kostky. Vymačkáme šťávu z 1 limety. Smícháme ji s olejem a chilli kořením. Zbylé 2 limety omyjeme a nakrájíme na plátky. Nakládané kukuřičky pokrájíme na kousky asi 3 cm dlouhé. Feferonky vyjmeme z nálevu a necháme okapat. Kousky masa, kolečka limetek, kukuřičky a feferonky střídavě napichujeme na špízové jehly. Potřeme je ochuceným olejem a 15 minut grilujeme.

irenka21
autor
25. srp 2008

Jablečno- ananasovo- sýrový salát

2 velká jablka, 200 g eidam 30%t.v.s., 200g čerstvého ananasu, 1/2 citronu, 1 lžíce (olivového) oleje, sůl, pepř
Jablka oloupeme, rozpůlíme, zbavíme jádřince a nakrájíme na kostičky. Ananas nakrájíme také na kostičky .Pokapeme je trochu citronovou šťávou, aby dužina nezhnědla. K jablkům přidáme kostičky sýra, pokapeme vše olejem, mírně osolíme, opepříme a důkladně promícháme. Podáváme s plátky celozrnné bagety, nejlépe chalupářské , která voní česnekem a smaženou cibulkou..

irenka21
autor
28. srp 2008

Více recptů najdete na www.kgdolu.estranky.cz

Sem začni psát odpověď...

Odešli