Dítě odmítá čerstvé ovoce. Co s tím?

budoucimatka
3. lis 2011

Milé maminky, sedmiměsíční děťátko nemá rádo čerstvé ovoce. Pyré z banánů, jablka i hrušky odmítá s velkým pláčem. Jinak jí velmi hezky, ovocnou přesnídávku sní celou. Přidala jsem do ovoce i dětské sušenky, ale vše marné. Nemáte prosím nějakou radu?

janneke
3. lis 2011

Zkus podávat ovoce v jiné konzistenci než pyré. Moje dcera nikdy nesnědla ani lžičku přesnídávky. Začala jsem jí dávat rovnou kousky, celý banán do ruky apod.
Podívej se na toto téma, najdeš tam inspiraci.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/baby-led...

pablinka
3. lis 2011

já myslím, že je čas, malý byl v 7 měsících vlastně jen na přesnídávkách a skleničkách a ničemu to nevadilo... Kolem 1 roku začal dostávat rozmačkaný banán, pak se mu znechutil, když měl průjem, od té doby banán nejí, zato začal v roce a půl baštit jablka nakrájená na kousky a to mu zůstalo doteď, každý den 1 jablko. Dávala bych dítěti to, co má rádo, celý život na přesnídávkách určitě nebude, čerstvé ovoce bych zkusila zas třeba za měsíc, za dva...

mikkisek
3. lis 2011

@budoucimatka mám pocit, že píšeš o mém synovi, akorát s tím rozdílem, že on nechce ani přesnídávky - je mu 7 měsíců, banán jen cítí a šklebí se jako kdyby žvýkal citron, jablka, hrušky - rozmixované, rozmačkané, podušené, čerstvé - nic. Ale nenutím ho a i když si myslím, že ovoce má určitě své místo v jídelníčku, snad na to někdy najedem a přijde mu to k chuti. Zkusím mu to nabídnout, když nechce, nedá se nic dělat.

dilemma
3. lis 2011

ja bych zkusial variantu kdzy nechces prye tak ji dat do roku to ovoce cele🙂 treba pulku bananu jablicko oskrabane mesicek z toho vlete meloun🙂 a tak podobne ono kdyz se to dite bude krmit samo tak mu to bude mozna chutnat🙂 ja s timhle nidky problem nemal maly jedl vsecko🙂

coxa
3. lis 2011

Já jsem to měla se starším synem podobně, ovoci moc nedal, jediné v čem mu neodolal bylo na malé kousíčky nakrájené do bílého jogurtu, banán rozmačkaný. Do dneška k ovoci nemá moc vztah, sní jablko, meloun, mandarinku a to je asi tak vše - dostat do něj např. banán vůbec neexistuje. Mladší naopak jí všechno ovoce, ale ne ve formě přesnídávek a pyré. 😉

alushka
3. lis 2011

Tak my to máme stejné, syn ai od 8 měsíců nechce čerstvé pyré z ovoce a nijak zvlášť mu nejede ani celé. Jen do něho dostanu skleničky a to ještě tak maximálně s bílým jogurtem nebo jaší, samotné ani náhodou. Ale moc to neřeším, dávám mu místo toho zeleninu. Jak píše mikkisek ovoce určitě má místo v jídelníčku ale když ho nechce, tak co naděláme, zkouším ho nabízet, ale nenutit a snad si ho časem oblíbí

amallie
3. lis 2011

Nic. Dávej přesnídávky a počkej, časem ho jíst začne.

apollo11
3. lis 2011

Nedelala bych si starosti, je jeste maly.. ovoce je pomerne chutove vyrazne, musi si trochu zvyknout. Ale je fakt, ze deti proste nektere veci preferuji a jine odmitaji, u nas treba nejede mliko, ale naopak po ovoci a zelenine se muze utlouct, sni tak 2-3 jablka, banan plus klidne celou salatovou okurku a hrst rajcat (mimo hlavni jidla) denne 😀 a musi to mit porad k dispozici. Ale to prislo taky az mnohem pozdeji. Zkus zamichat ovoce do jogurtu, jestli ho uz ji.

kapulet
21. lis 2011

jak píše apollo 11, nedělala bych si starosti, je ještě malý a pokud baští přesnidávky tak ho nechtě, on časem příjde na to, že je to dobré, jen stále nabízejte ať to zkusí sám a uvidíte, chce to hodně trpělivosti, a žádnou velkou hlavu, že nechce, každé dítko je jiné, mám 3 a u každého to bylo něco jiného 😉

mars3000
23. lis 2011

urcite neni problem, kdyz si nedava cerstve ovoce, v dnesni dobe existuje plno veci, ktere mu vitaminy nahradi... ruzne presnidavky, ale taky varena zeleninka neni spatna 🙂

brisalek
23. lis 2011

pridavam se k nazoru hodne holek tady, je jeste hodne maly. Dcera jedla v tuhle dobu jen banany a pak banay a jogurt. Ted ji vse a dost(hrozny, mandarinky, jabka...kazdou chvili sice neco prevazuje, ale ji i rajcata, papriky...). Takze urcite jednou nejakemu ovoci na chut prijde🙂.