Doma vařené kašičky pro miminka. Poraďte

petka80
2. črc 2008

Ahoj holky,

začínám se trochu porozhlížet po světě příkrmů a dost mě překvapilo, že většina kaší, co se klasicky prodávají pro miminka od 4. měsíce, je nějak ochucená, případně je tam cukr, nějaké aroma a tak......
Jediná, co jsem našla, že je opravdu "čistá", je jahelná a špaldová od Alnatury (DM).

No ale i tak se nějak nemůžu smířit s tím, že budu dělat dítěti tyhle instantní kaše, vždyť pro sebe taky instantní jídlo nedělám...... 😕

Tak se chci zeptat, jestli někdo kašičky opravdu vaříte ze základních surovin a jak to děláte...... Nebo je nějaký důvod pro to, dělat ty instantní?

Třeba rýžovou bych vařila tak, že hodně uvařím rýži ve vodě a pak bych třeba přidala trochu MM. Nebo jsem koukala, že se prodávají jahelné vločky, ale nevím, co pak s tím..... A sladit přece není vůbec potřeba, ne?

Děkuju moc za tipy.

kaleilah
22. dub 2009

ahojky, chtěla bych se zeptat z čeho jste vařili kaše pro dítě od ukončeného 7 měsíce? 🙂

titkovamiriam
23. dub 2009

z ryze 😀

mukky
23. dub 2009

dievcata dakujem,a tie ryzove vlocky ako pripravujete presne a s cim?D A K u J Em.

saska.t
23. dub 2009

kaleilah - varila som ryzovu, kukuricnu a pohankovu 😉 vsetko uvaris vo vode mixnes a pridas napr. ovocie 😉 , kukuricnu som robila z kuk.krupice a pripravuje sa ako krupicna kasa ale bez mlieka 😉

kaleilah
23. dub 2009

saska: děkuji, dnes jsem koupilu kukuřičné vločky tak si je den uvařit s jablíčkem 😉

mukky
23. dub 2009

Ja kukuricnu kasu davam aj miesto zemiaku k masovo-zeleninovemu obedu,malemu velmi chuti.Alebo s ovocim,ci doma robenou vyzivou.Ja nemixujem od zaciatku,len pucim.Varim vo vode,kasu treba casto miesat uz ku koncu varenia .

helcah
26. dub 2009

Ahoj holky, právě začínáme s příkrmama a mám doma koupenou nějakou kaši ale radši bych taky vařila doma, protože se mi zdá neuvěřitelný co všechno vecpou dětem do jídla. Můžete mi někdo dát konkrétní recept z čeho a jak uvařit první kaši? Zatím přikrmujeme jwen mrkví a celerem, ovoce jsme zatím nezkoušeli.

saska.t
26. dub 2009

helca- celer je velmi aromaticky a odporucany az od roka takze by som sa mu vyhla je vela inej zeleninky, ktora sa odporuca ako zaciatocna 😉 brokolica kvetak, petrzlen, spenat, lusky(fazolky) zemiak atd 😀 ked pozries par riadkov vyssie najdes presne postupy na domace kasicky 😉

helcah
26. dub 2009

aha tak to jsem netušila, mě právě doktorka jako první příkrm doporučila mrkev s celerem a petrželí

bereninka
30. kvě 2009

Holky, poraďte, jak uvařit kukuřičnou krupici, aby z toho byla kaše, a obsahuje lepek?
Co na ni dáváte, mohu přesnídývku?

saska.t
30. kvě 2009

berenika - vari sa ako klasicka krupicna kasa das vodu asi tolko kolko tej kase chces a ked zovrie voda pridavas kukur. krupicu, staci jej velmi malo a je velmi rychlo hotova 😉 ak by ostala husta len rozriedis vodou na pozadovanu hustotu,neobsahuje lepok, jasne mozes dat predsnidavku a my najviac lubime s rozmackanym bananom a lyzickou bieleho jogurtu 😉 co uz mozte aj vy 😉

leryl
27. čer 2009

ahoj,vaříte někdo domácí kašičky z UM?Nechci jí dávat instantní a MM zase tolik neodstříkám.Jde to vůbec technicky provést,UM ani MM by se asi nemělo vařit ne?
Nebo to uvaříte ve vodě a pak přidáte mléko?

saska.t
27. čer 2009

leryl - ano vari sa vo vode a potom sa prida MM alebo UM alebo sa spravi nemliecna kasa bez mlieka 😉

leryl
27. čer 2009

saska.t:ale pak to bude moc řídké ne?Kolik dáváš asi mlíčka?

saska.t
27. čer 2009

leryl ak to scedis a nenechas ziadnu vodu a mixnes bude to ako beton tak to tym mlieckom rozriedis na pozadovanu hustotu, mlieka staci minimum odhadom, ja uz mliecne kase nerobim mala je uz dost velka a pije mlieko len rano a vecer a cez den dostava mliecne vyrobky takze u nas sa papaju len nemliecne 😉 a s ovocim

ajafa
28. črc 2009

nazdar holky,jsem tady poprvé a moc se mi líbí vaše příspěvky.chtěla bych se Vás zeptat,jestli kukuřičnou,pohankovou a rýžovou kaši můžu dávat našemu drobkovi od ukončeného 7.měsíce?Zatím sem mu dávala pouze instantní,ale už bych mu chtěla začít vyvařovat 😀 🙂

ludmilabb
16. led 2010

nejako tu nepribudli od leta ziadne prispevky, ja som si nakupila ovsene vlocky, pohanku, pseno vsetko bio z DMka
zatial som varila len ovsene vlocky na hustu kasu, lenze aj to bolo pre moju dcerku prilis hrudkovite tak som ich zmixovala a bolo...ale najidealnejsie je ich mat rovno pomlete

petka80
autor
26. led 2010

ludmila - v DMku mají i jemné ovesné vločky, nevím, jaké jsi měla. Tyhle jemné jsou super, nemusí se ani namáčet nebo jen na chvilku, a kaše je potom taková hladší. Ale tvoje Sofinka je ještě malá, takže jí asi nejvíc budou vyhovovat ty pomixovaný věci, zatím.

lucie777
21. kvě 2010

Moc to tu teda nežije, ale to, co sem potřebovala, sem se dozvěděla.. 🙂

venuss
21. čer 2010

čtu si tak tuhle diskuzi a chtěla bych se zeptat,jestli náhodou někdo nevíte,jestli ovesné vločky obsahují lepek.

fisulenka
21. čer 2010

@venuss Jojo,obsahují.

dali4
13. črc 2010

Ahojte, neviem v ktorej téme sa mám pýtat... skúsim tu. Od ktorého mesiaca možem dat dietatku paradajkovú polievku?

pia22
13. črc 2010

@dali4 skus sa spytat v sekcii Babätka v teme Zaciname s prikrmy, tam je vzdy rusno😉 Inak ak myslis z pretlaku, tak do roka by som urcite nedavala.

odeta
20. led 2011

Ja jsem oboum detem zkusila instantni kase a obema bylo po nich celou noc zle. Pak mi doktorka poradila at zkusim obycejnou krupicku. Tak jsem to zkusila podle navodu na krupicce "Anicce" a vse ok. Deti spaly celou noc. Tak nevim, jestli ty instantni jsou lepe stravitelne. Ja myslim, ze je to vsude prehnane, protoze kdyby se psalo, ze staci obyc. krupicka, tak by instantni kasi za 70 Kc nikdo nekoupil.

mimi21mimi
25. led 2011

@odeta A ako si robila krupicu? Ja malej na moc kasu nedavam - instantnu, lebo po nej mi vzdy do pol noci place.. asi ju brusko boli, ale krupicu s UM nevies urobit, kedze sa nema varit.

odeta
26. led 2011

V 200 ml vody jsem na čtvrt hodiny namočila jednu lzici detske krupicky. Pak jsem ji 10 minut vařila. Zvlášť jsem si udelala 50 ml sunaru a vmichala do toho a drobet omastila maslem.

jaroe
18. únor 2011

ahojte, prosim Vas napisali by ste mi nejake recepty na kase na slano? Davala som malemu sladke, pohankove alebo ovsene s ovocim, po mesiaci mi ich zacal odmietat. Netusim, co mu davat na veceru...dakujem

zitaje
18. únor 2011

@jaroe uvar mu psenovu polievku. Zeleninova polievka a do toho zavarit pseno. Len pseno treba pre pouzitim sparit vriacou vodou, aby nezhorklo, idealne niekolkokrat za sebou. Pseno nemusis ani dlho varit, dojde aj same, uplne sa roztvori po case.

smejkoh
22. únor 2011

@jaroe Ahoj, ja sice este necukrim, ani nesolim, ale na veceru robim niekolko druhov kasiciek:
--- Kukuricna kasa - lyzica kopcom kukuricnej krupice uvarenej v 200 ml vody alebo kravskom mlieku. Ked bola mala mensia, urobila som ju hustejsiu a po ochladnuti pridala este dojcenske mliecko na zriedenie.
--- Ryzova kasa - ryzu som rozomlela v mixeri a preosiatu ryzovu muku uvarila rovnako ako kukuricnu
--- Puding - 2 lyzicky kukuricneho skrobu romiesat v troske vody a uvarit s 200 ml vody alebo kravskeho mlieka
--- Zemiakova kasicka
--- Psenova kasa - lyzica psena s 200 ml vody alebo kravskeho mlieka
Este davame aj pohankovu a z ovsenych vlociek. Tie ti nezje ani neochutene (bez cukru a bez ovocia)? Este by si mohla skusit aj klasicku krupicovu kasu.

jaroe
22. únor 2011

dakujem za tipy
@smejkoh tiez nesolim, ale myslela som to tak, ze kase s ovocim uz odmieta. Ma radsej maso a zeleninu. Davam mu aj zemiakovu kasu s acidkom, to mu velmi chuti, len by som mu to chcela trosku spestrit. Vyskusam to pseno, prip. ostatne obilniny so zeleninou