Doma vařené kašičky pro miminka. Poraďte

petka80
2. črc 2008

Ahoj holky,

začínám se trochu porozhlížet po světě příkrmů a dost mě překvapilo, že většina kaší, co se klasicky prodávají pro miminka od 4. měsíce, je nějak ochucená, případně je tam cukr, nějaké aroma a tak......
Jediná, co jsem našla, že je opravdu "čistá", je jahelná a špaldová od Alnatury (DM).

No ale i tak se nějak nemůžu smířit s tím, že budu dělat dítěti tyhle instantní kaše, vždyť pro sebe taky instantní jídlo nedělám...... 😕

Tak se chci zeptat, jestli někdo kašičky opravdu vaříte ze základních surovin a jak to děláte...... Nebo je nějaký důvod pro to, dělat ty instantní?

Třeba rýžovou bych vařila tak, že hodně uvařím rýži ve vodě a pak bych třeba přidala trochu MM. Nebo jsem koukala, že se prodávají jahelné vločky, ale nevím, co pak s tím..... A sladit přece není vůbec potřeba, ne?

Děkuju moc za tipy.

smejkoh
22. únor 2011

@jaroe To maju nasi drobci rovnake chute 🙂 Masko, zeleninku, acidko by jedla stale, ale tym ovocnym kasickam moc neda. Ake vsetky druhy zeleninky mu varis, ze by som aj ja nieco nove vyskusala?

jaroe
23. únor 2011

@smejkoh praveze stale to iste: mrkvu, hrasok petrzlen, brokolicu (tu ma najradsej), karfiol, kalerab. Obcas baklazan

smejkoh
23. únor 2011

@jaroe Baklazan som este nedavala, tak skusim, dakujem.

anaxamon
9. únor 2012

ahojte, chcem sa poradit ohladom varenia domacich kasiciek, daju sa pripravovat aj tak ze tam nepojde ani umele a ani materske mlieko, len cisto na vode? teda ak to mala bude tak jest ci je to zo zdravotneho hladiska pre nu ok alebo si treba dat namahu a odsat mlieko? (dojcim a odsavanie je pre mna dost neprijemna a zdlhava cinnost)

myskin
9. únor 2012

@anaxamon kaši můžeš dělat i nemléčnou. Dělala jsem je když malá měla rýmu aby nebyla ještě více zahleněná. Ale některé děti je bez mléka nechtějí. Já jsem do nich dávala ovoce nebo ovocnou přesnídávku. Když byla krize s jídlem (když byla nemocná a nechtěla moc jíst) tak jsem ji maličko dosladila glukopurem.

anaxamon
9. únor 2012

@myskin dakujem, este jej tie kase varit nechcem az tak o mesiac cca ale zatial si chcem urobit prehlad🙂

ichbinich
9. únor 2012

@anaxamon:
Jasne, ze mozes. Mozes jej davat obilninovo-ovocne kase. V DMku maju vlocky prosne, psenicke, ovsene... bez mlieka a cukru. Su hned rozpustne v teplej vode, da sa s nimi aj zahustovat ine jedlo. Z nich potom mozes zarobit kasu iba s vodou a na ochutenie/vylepsienie pridat ovocne pyre, alebo aj zeleninove. Ak budes aj nadalej kojit, nebude problem s mnozstvom mliecka, ktore by mala pit. Nemusis sa trapit s odsavanim, ked je to namahave. Nakoj ju po jedle a bude mat aj mliecko 😉

enoffeffa
11. únor 2012

@janiky Ahoj , prosím tě a to už se pak nemixuje? A jak to rozvaříš, scedí se to ještě? Děkuji.

ciernavila
12. únor 2012

ja som vcera robila kasu ze som dala 2 dl sunaru, a do toho zo zdravej vyzivy trocha kukuricnej a pohankovej kase a dochutila bielym jogurtom. Zjedol to len sa tak prasilo.

zmrzlinka
5. pro 2012

Ahojky!Od kedy ste zacali davat miminkam pohankovu kasu?Dakujem za odpovede.

trudka4
5. pro 2012

@eki UM, když se vaří nebo když přejde varem,tak se v něm zničí ty mléčné kultury a všechno ostatní, co obsahuje....

lv
5. pro 2012

@zmrzlinka pohanku jsem poprvé vařila v 5měs a1týden, může se hned ze začátku zavádění kaší, protože je bezlepková..no moc jí nechutná, já tam přidávám kousek jablíčka, hrušky..aby se to osladilo, jiný cukr /glukosu/ nedávám. vařím ve vodě a před podáváním vmíchám UM.

dolijalu
8. pro 2012

Tu sú viaceré recepty pre deti a je tam aj recept na krupicovú kašu:
http://recepty.albumy.biz/category/pre-deticky/

zakned
28. bře 2013

dobrý den, já bych se ráda zeptala na zkušenosti se zaváděním obyčejného kravského mléka do jídelníčku, konkrétně na vaření kaší v mléce - od kdy a jestli vůbec. já už jsem v kategorii babiček a nám vtloukali do hlavy, že není nic horšího než instatní kaše, že to škodí střevům (lepí se na klky a poškozuje tím sliznice střev). dcera odmítá do roku dávat vnukovi (6měsíců pryč) obyčejné mléko a veškeré mléčné výrobky, prý to není zdravé. kojí, vaří zeleninové příkrmy,dělá mu instantí kaši

sarkar
8. črc 2013

@zakned Dobrý den, kravské mléko se opravdu vůbec nedoporučuje. Max. bílý jogurt, ale až kolem roku dítěte. Instantní kaše nevím, jestli zalepují střeva, spíš bych řekla, že jsou plné chemie...já mám ale třeba instantní rýžovou krupičku od Nestlé, která obsahuje jen rýžovou mouku, maltodextrin a bakterie mléčného kvašení, takže tam ani té chemie moc není.
Tchýně i moje mamka mi občas "radí" co bych měla dceři dávat (4,5m), ale to, co se dělalo před těmi 20-30 lety, se dnes vůbec nedoporučuje. Plně kojené děti se mohou přikrmovat až od uk. 6. měsíce (nebo od 4.), do té doby nemusí ochutnat vůbec nic jiného, ani vodu, čaje, nic. Žádné piškoty, žádné kaše na lepší spaní, natož třeba krupičná (obsahuje lepek), bílek se nedoporučuje min. 1. rok života. Přikrmovat se začíná zeleninou, pak se přidá maso, až pak se zkouší ovoce...

irma1113
31. črc 2013

Dúfam, že by to mohlo byť aspoň približne podľa tvojich predstáv. Po domácky robená kašička hlavne pre deti 🙂 A keby niečo tak ten cukor čo am je kľudne vynechaj ;) http://dobruchut.aktuality.sk/recept/12183/dets...

anetaji
6. zář 2014

@petka80
Rýži jsem si vyndala ze sáčku dala do vody a potom vařila tak dlouho dokud z ní nebyla kašička a dala jsem jí třeba na sladko s ovocem nebo třeba jen s mrkví nebo nějakou zeleninou.Jinak třeba ovesné vločky atp dělám stejně přidám pak UM

eliskaschwamm
26. čer 2015

Ahoj maminky co samy vaříte kašičky. Poradil by mi někdo, jak a z čeho a v jakém poměru uvařit úplně první kašičku pro 4.měsíčního prcka?Říkala jsem si, že asi rýžovou - jaká rýže je nej? Z čeho dalšího vaříte u takhle malých?

annabolla
26. čer 2015

Ahojky mam dotaz jak jste nazcili prcky papat?
Chci pomalu zacit s prikrmem ale malej vse odmita☹

annabolla
26. čer 2015

Omlouvam se pisi na mobilu🙂 naucili.

melodygirl
26. čer 2015

@eliskaschwamm kulatozrnná rýže, jáhly můžeš i smíchat prostě od oka dát dávku a rozvařit na kaši, podle potřeby přidat vodu, můžeš rozmixovat do hladka, dá se přidat i rozdrcený seznam, lžičku, je bohatý na vápník

eliskaschwamm
26. čer 2015

@melodygirl díky 😉

eliskaschwamm
28. čer 2015

@annabolla Náš s tím nemá vůbec problém, je to malej hladovec.Tak snad poradí někdo, kdo má také nejedlíka... 😨

eliskaschwamm
28. čer 2015

Co myslíte, můžu malému uvařit kašičku z této rýžové krupičky: http://www.cervenajahoda.cz/p/1479/krupicka-ryz... ? Stačí smíchat s kojeneckou vodou?

melodygirl
28. čer 2015

@eliskaschwamm nevidím přesně na složení, pokud je tam opravdu jen rýže, tak ano, ale stejně je potřeba asi trochu povařit.

eliskaschwamm
28. čer 2015

jojo,jen rýže.Určitě - v návodu stálo 3 minuty vařit -takže jsem to povařila v kojenecké vodě a ochutnala. Mně to nechutná,ale malýmu určitě bude.Dnes jsem se dívala na složení kaše Bebivita od 4.měs. a dost jsem zírala, takže nic instantního u nás zatím nehrozí.