Domácí nanuky - recept

lucie_j
31. kvě 2018

Ráda bych vyzkoušela domácí nauky.
Jaké se vám osvědčily formy a jaké recepty. Děkuji

bekyc
31. kvě 2018

Formy z Ikea, ty z Tescomy taky vypadají dobře. Dělám z jakýhokoli ovoce, co je zrovna po ruce. Jahody, maliny, banán, rybíz... Rozmixuju s medem a smíchám s našlehanou smetanou. Jde to ale i bez ní. Neosvědčily se mi jen borůvky, asi to bylo kvůli šlupkám. Místo smetany jsem jednou použila kokosové mléko a taky to nebylo ono. Ale záleží co máte rádi no.

helen_h
31. kvě 2018

Já jsem ovoce mixovala s tvarohovo-smetanovým desertem Tvaroháčkem a s trochou mléka.

babanci
31. kvě 2018

Mám formičky z Ikea a z Tescomy, super vyklopím, na chvilku vždy potopím do teplé vody. Nejvíc se mi osvědčily normální mražené dřeně, jahody, borůvky, melouny a jiné oblíbené ovoce, trocha cukru, někdy přidám tvaroh, jindy ne a je to. Dělám je pro vnučku často. Stejně jsem si ale koupila zmrzlinovač a vyrábím karamelovou, kávovou, jahodovou, vanilkovou.... jsem prý lepší než Algida. 😀

lucie_j
autor
31. kvě 2018

Moc děkuji. Formičky koupím a vyzkouším.

nikyselen
31. kvě 2018

Ted jsem dokoukla casak..jeste jsem neukousela,ale na inspiraci dobry 😀🤔

jankol
31. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@lucie_j Formy mám i Ikea a nanuky dělám třeba z bílého jogurtu nebo smetany a ovoce, které mám zrovna po ruce 🙂. Zítra budu dělat jahodové .

eviicka
31. kvě 2018

Taky mám formičky z Ikey a zamrazim ovoce s trochou cukru a něčím bílým (tvaroh, smetana, jogurt). Moc se s tím nepářu 😀.

marienam
26. čer 2018

Já domácí nanuky/zmrzku dělám doma často. Začala jsem, když jsem si koupila Thermomix a našla to na světe receptů. Do té doby mě to nenapadlo doma vyzkoušet připravit 😀 Teď jsem ale ráda, protože děcka to hrozně baví a já mám pocit, že je to zdravější, než kupované nanuky/zmrzliny z obchodu. Každopádně nejčastěji děláme z mraženého ovoce, které pomixujeme, mléko, smetana, někdy jogurt. Hotovo snad během vteřiny. Co se týče příchutí.. u nás vede dýňová zmrzka.. nebo klasik jahodová. Pro sebe s manželem dělám často i moka zmrzlinu 🙂