Dort bez mléčných bílkovin. Máte tip, kde ho seženu?

martinatrnkova
12. zář 2012

Syn bude mít rok a chtěla bych mu udělat(sehnat) dort bez obsahu mléčných bílkovin, které kvůli alergii nesmí. Máte nějaký tip, kde takový dort sehnat, nebo rovnou recept? Bud velmi ráda za jakékoli nápady

ustarana
12. zář 2012

Ahoj, ja som k prvým narodeninám robila tento. Síce nemáme alergiu, ale tak nejako sa trošku snažím viesť ho k zdravej výžive. Pozri, či Ti to bude vyhovovať
http://tescoma.nova.cz/clanek/novinky/narozenin...

katyxq
13. zář 2012

S pár úpravama by šlo použít http://www.varimezdrave.cz/svatecni-ovesna-buchta (vynechat karob, aroma). Hezké nápady má v albu rebelie, pod albem je odkaz na recept na jablečný želé dortík, ten mám v plánu udělat já.

tymothy
13. zář 2012

Dělám klasický piškot (do toho mléko ani nic podobného stejně nepatří), promažu ho marmeládou, na náplň a na horní vrstvu používám rozvařená jablíčka zahuštěná pudinkem (recept na ně najdeš kdekoliv na netu pod názvem jablečný pudink). Tím pudinkem omatlám i strany a nakonec je obalím kokosem, aby to trošku vypadalo. A nahoru ještě dávám na ozdobu ovoce - může být čersvé i kompotované.
Dort by se měl dělat den předem, aby ten piškot nasál vlhkost z těch jablek a nebyl suchý - ale ne vždy mi v té ledničce vydrží až do rána. (Alespoň naposledy nevydržel) 😀 A chutná opravdu všem - je to lehké, vláčné, nepřeslazené a výborné.