Dort k 1. narozeninám, máte dobrý recept?

beatrice13
22. led 2014

Maminky máte nějaký dobrý osvědčený recept na dortík k 1. narozeninám. Jde mi o to, aby si ho mohl dát jak oslavenec, tak gratulanti. A aby také vypadal nějak k světu 😀 děkuji 😎

frantiska85
22. led 2014

Malý bude mít rok v únoru, budeme dělat normální dort, snad jen bez potahové hmoty. Není v něm nic, co by nemohl sníst.

lentscha
22. led 2014

A my nasi malinke delali nepeceny dort se zakysanou smetanou, ovocem, presnidavkou a piskoty... A pochutnali si na nem vsichni 🙂 😉 😉

beatrice13
autor
22. led 2014

A jaký krém použijete? Mám recept na výborný krém z maizeny, ale právě nevím, jestli je to vhodné

mabe
22. led 2014

@beatrice13 tak nase anicka mela první dort od tchyne takovej ten tvarohovo smetanovej s jahodama. další dort uz byl z cukrarny krteček 🙂

frantiska85
22. led 2014

Škrob snad ničemu nevadí 😉

pajenka
22. led 2014

Dělala jsem nepečený cheesecake, ale dcera ho stejně nejedla, ostatní si pochutnali 🙂

krmv
28. dub 2014

Mate rady nejake.

janaaanna
31. kvě 2014

Treba to nekomu pomuze - k prvnim narozeninam musel byt dort bez lepku a mleka, tak jsem delala toto:
1 kg jablek
citrónová šťáva, cukr, skořice
1 vanilkový pudink (ne s umělými barvivy a v nasem pripade bezlepku)
dětské piškoty nebo sušenky (v nasem pripade bezlepkove)
1 bílý jogurt (v nasem pripade ne)

Jablka oloupeme, nakrájíme na kostky, podlijeme trochou vody a rozvaříme. Podle chuti mírně přisladíme, přidáme pár kapek citrónové šťávy a trochu skořice. V hrnečku rozmícháme v malém množství vody vanilkový pudink, nalijeme ho k jablkům a povaříme 5 minut. Do dortové formy, vyložené mikroténovou fólií, střídavě pokládáme vrstvu piškotů nebo sušenek a vrstvu jablečné kaše. Hotový dort necháme vychladit v chladničce. Dost můžeme dozdobit bílým jogurtem či zakysanou smetanou

venulka1
3. čer 2014

Myslim ze oni to jist nebudou...my mame koncem cervence a udelame na poprve dva jeden slehackovy at si placne a druhy nejaky ovocny..ten slehackovy jen malinky k upatlani..