Dort k prvním narozeninám. Máte recept?

sandra81
15. únor 2008

Nevite nekdy naky dobry recept na dort k 1. narozeninam? Chtela bych vlastne udelat jeden jen tak na patlani, at ma mala nakou zabavu a jeden pak na jidlo. Mate naky tipy nebo nekde na netu?

lendy1
15. únor 2008
aponchie
16. únor 2008

ja bych chtela recept na klasicky orechovy dort plneny kremem a obsypany na boku mandlema nebo orechama a nahore nejake pekne zdobeni jenze nemuzu nic najit hlavne presnej postup pac jsem analfabet na peceni nikdy sem ho nepekla ale chci male letos udelat dort at tchyne vidi 😀 ona dela desne dobrej orechove testo a co ja vim co ale je super.mam hodne orechu doma masla atd tak by se to dalo spotrebovat jestli byjste nektera mela cas mi ho napsat budu rada dik

ladunka
16. únor 2008

Aponchie, zdědila jsem recept na úžasný dort s ořechy, dělám ho při každé příležitosti a není na něm co zkazit. Akorát se do něj dává rum, což nevím jestli je pro malou ideální 🙂 a také je celý tmavý.
Jo, ale vlastně jsem na první narozeniny své dcerky pekla pro nás dospělé mrkvový dort s ořechy, medem a bílým krémem, a ten byl také skvostný. Já sem dám příležitostně recepty (teď moc nestíhám)

navi
16. únor 2008

tady jsem našla šikovný tip na dostík pro ročního mimíse 😉 http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=78&...

aponchie
16. únor 2008

ladunka dik a az bude cas napis ho pls.manza rikal ze ten korpus je jak bublanina normalni akorat se rozreze a patla kremem

aponchie
19. únor 2008

nasla sem recept na ktery bych si mozna i troufla jen nevim cim nahradit to salko krem pac to mi prijde mega tucne a sladke coz nepozreme nikdo asi 😖 😀
http://recepty.atlas.cz/recept.asp?id_receptu=J...

navi
19. únor 2008

aponchie to spíš úplně nahradit krém 🙂 Ale to uvařené mléko udělá ten krém karamelový a moc dobrý, já ho dělala do dortu manžovi a všem moc chutnal 😉

aponchie
19. únor 2008

jako myslis to teda udelat jak je to napsane presne v tom receptu?a jestli mas recept na nejaky krem tak hod link prosim ja to budu delat poprve vsecko a jeste chci poradit jak to udelam kdyz nemam slehaci metly mam jen braun tycovy mixer je tam i velka metla ale ta kdyz to sni delam bilky treba vsecko vyleti ven z misy 😠

valsik
19. únor 2008

ahojky, tady je jeden recept z kuchařky receptů pro dětičky, který jsem ještě nevyzkoušela, teprve nás čeká v létě 🙂

Dort k prvním narozeninám:
1kg jablek
citronová štáva
cukr
skořice
1 vanilkový puding
dětské piškoty
1 bílý jogurt
Jablka oloupeme, nakrájíme na kostky, podlijeme trochou vody a rozvaříme. Podle chuti mírně přisladíme, přidáme pár kapek citronové štávy a trochu skořice. V hrnečku rozmícháme v malém množství vanilkový pudink, nalijeme ho k jablkům a povaříme 5 minut. Do dortové formy vyložené mikrotenovoufolií, střídavě pokládáme vrstvu dětských piškotů a vrstu jablečné kaše. Hotový dort necháme vychladit v chladničce. Dort můžeme nazdobit rozšlehaným tvarohem či bílým jogurtem.

Dobrou chuť. 😝

valsik
19. únor 2008

je hodně podobný těm na dvojčatech, akorát jiný poměr přísad.

aponchie
19. únor 2008

ja prave delam nepeceny tvarohovy s piskotama a ovocem a je hodne dobry asi ho nakonec udelam misto peceni sakris 😀

navi
19. únor 2008

já ten krém zjednodušila na maximum 😉 plechvku toho slazenýho Tatra mlíka dáš na ty 2 hodiny vařit(po hodině otočíš) a po vychladnutí(klidně i druhý den) to smícháš s kostkou másla, klidně jen vařečkou, akorát to bude trochu pracnější a je hotovo. Je takový hutný, ale to já ráda 😀 Nebo to múžeš udělat jak je to v tom receptu.

valsik oni ty dorty pro mrňouse asi budou všechny dost podobný, ale píšu si i tenhle 🙂

valsik
21. únor 2008

navi, to jo, dětičky všechno ještě nemůžou, tak to vždycky bude obměna toho, co smějí 😀

aponchie
22. únor 2008

proc se to musi varit dve hodiny?aby se to nejak srazilo?

navi
22. únor 2008

aby to skaramelizovalo 😉

petaska
22. únor 2008

Tak já zkusím asi tohle:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=12687

Těsto asi normální piškotový a dovnitř buď pudinkový krém anebo ještě nějaký najdu, možná jogurtový...

A jinak v receptech na dorty na mimibazaru jsou fakt krásný inspirace 😉

aponchie
25. únor 2008

holky kolik tak stoji u cikrare nechat si udelat dort?a jak velky je dort kilovy a dvoukilovy?

mysteria
26. únor 2008

já dělala piškotový těsto a dovnitř ricotu s tvarohem, tvar a zdobení záleží na fantazii 😉

leryl
8. srp 2009

ahoj,
líbí se mi recept na dort s jablky a pudinkem,ale jsou v tom piškoty.Na těch, co máme doma píšou, že jsou vhofné pro děti od 3 let.Znáte ještě jiné?

bereninka
10. zář 2009

Holky, chci malýmu udělat dort - piškot, pudink a rozvařená jablka. Jenže on ty jablka nemá rád, tak si říkám...
ŠLo by do toho pudinku vmíchat meruňkovou přesnídávku? Tu má rád moc. ztuhne to?

petasko, a pudinkový krém děláš jak?

zlatouch
16. zář 2009

bereninka, myslim, ze jo. My delame pudink treba i z rybizu, povarime ho s trochou vody, pridame van.pudink a ztuhne to v poho, jestli chces mit jistotu, soupni tam vic pudinku 😉

editah222
17. zář 2009

Já jsem místo piškotů použila bio špaldové-jablečné sušenky, které prodávají v DM drogerii. Navíc to i líp chutnalo, protože jsou s jabkama.

bereninka
21. zář 2009

A kdybych tam jablka nedala vůbec a jen tu meruňk. přesnídávku?
Nebo už třeba můžu dát meruňk. kompot, nebo radši v roce ještě ne?

lenka1982
21. zář 2009

Ahojky
Zkuste tady http://www.dortformy.cz/?idl=4&idp=4&start=0&ti... a jsou u toho i ukázky

power700
8. pro 2009

Ahoj holky, potřebuji radu! 😎
Pro dcerku budu mít k narozkám piškotový dort s ovocem a zalitý agarem. Chci jí nahoru nalepit jedlý papír s obrázkem. A teď - čím ten agar potřít, aby tam ten jedlý papír držel?
Někde psali potřít krémem, ale jakým ?
Šlo by to potřít marmeládou nebo třeba pudinkem nebo jen třeba Lipánkem? Fakt nevím, nemám s tím zkušenost. 😕
Díky moc za rady! 🙂

ava
13. dub 2010

obnovuji diskuzi 🙂) cvičně jsem upekla carrot cake, ale ačkoli byl krásný, chuť mě moc nezaujala....máte ještě nějaké jiné recepty, než jsou zde uvedeny?

mataharyy
14. dub 2010

Ahoj, já malému k prvním narozeninám upekla takovej "zebrovanej" dort, jeden jsem potáhla masrhmelow hmotou, druhý byl s pařížskou šlehačkou, dlabal oba a tvářil se že mu chutnají 😉

lita
27. bře 2011

@ava - akorat jsem delala Mrkvovy dort pro nase kluky k prvnim narozkam a povedl se naramne, vsem opravdu moc chutnal. Ale upravila jsem si puvodni recept, dala jsem jen polovinu uvedeneho cukru.
Recept a foto mam zde v albu
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lita/album/d...
Muzes ho zkusit upect jeste jednou a treba se tentokrat zamilujes 😉

elviie
28. bře 2011

já dělala zrovna v pátek k 1.narozeninám, tento: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=19178