Dort k prvním narozeninám, poradíte?

krmv
23. bře 2014

Prosim poradite me nekdo dortu k pqvnim narozeninam co by si mohl dat i prcek. Nejsem nejaka cukrarka,tak prosim o nejaky recept s postupem.dekuji moc

renca_hanych
23. bře 2014

já dělám tento: je jednoduchý, nepečený a podle mě uplně super 🙂 tvaroh z vaničky půlkilový (polotučný) smíchám s jednou zakysanou smetanou a jedním ztužovačem šlehačky, dortovou formu vyskládám piškoty a pokladu na ně ovoce - domácí kompotované nebo čerstvé (banán, švestky, mandarinky, jahody, borůvky cokoliv dle chuti dítka), a namažu cca půlku smíchané hmoty tvarohu se smetanou, zase pokladu piškoty a na to opět ovoce, zase třeba jiný druh a opět namažu zbytkem tvarohu se smetanou, pěkně uhladím a nazdobím ovocem, zakryju folií nebo alobalem a dám chladit nejlépe přes noc (ale není nutné) do lednice nebo na chodbu do chladna, u nás je to nejoblíbenější dort, zabere to minimum času a je osvěžující 😉 jen teda není pro alergiky (smetana, tvaroh piškoty a různé druhy ovoce) ale pokud máte doma dítko které nemá potravinovou alergii tak za mě je to ten nej dort 😉

anetka1701
23. bře 2014

K roku jsem dělala jednoduchý dort z piškotového těsta:

Upeče se piškot:

na 1 vejce 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce polohrubé mouky. Množství podle velikosti formy (cca. 4-5)

Oddělím žloutky od bílku. Žloutky smíchám s cukrem a přidám mouku. Bílky vyšlehám a pak opatrně vmíchám do zbytku těsta. Naleju do vymazané formy vysypané najemnou rozdrcenýma piškotama a peču cca. 10 minut.

Po vychladnutí se dort rozřízne a namaže se krémem:

Dám do mísy smetanu na šlehání, přidám nepečenej puding a ztužovaž šlehačky (udělanej podle návodu). Pořádně mixuju a potom přidám ovoce podle chuti. Já dávám jahody.

Dávám krém i nahoru, obložím ovocem a hotovo :o) Nejlepší nechat aspoň půl dne odstát. K roku druhé dcery budu dělat zase...

speedygon
23. bře 2014

My měli(i kvůli mě) jen klasický korpus, na něm naskládané ovoce a polité želatinou....zatím ke každým narozkám...je to vynikající a celkem zdravé

hrnoulek
24. bře 2014

Tedy docela se divím - ani jeden z receptů mi nepřijde vhodný jako dortík k prvním narozeninám, to fakt dětem dáte? Já jsem asi divná, ale tohle by u nás neprošlo ☹ Tak jsem zvědavá, jestli se tu objeví něco rozumného, synek má první narozky za měsíc, tak to začíná být aktuální 🙂

yamdena
25. bře 2014

@hrnoulek ahoj, já jsem dělala první dort pro syna tak, že jsem vrstvila dětské sušenky (sunarky), plátky banánů a bílý jogurt do velkého kelímku od jogurtu (0,5 kg Hollandia), zatížila a po nějaké době v lednici to jde hezky vyklopit (eventuelně nastříhnout obal a vyndat). Ozdobila jsem ho svíčkou a hračkami, sunarkami a kolem dala rozdrobené sunarky (na fotografii je zkušební dort). Pro dospělé jsem udělala dort zvlášť.

hrnoulek
25. bře 2014

@yamdena jo to nezní šaptně, akorát malý nesmí jogurty tak to prostě možná jen nějak zkusím naskládat 😉

yamdena
25. bře 2014

@hrnoulek aha, tak možná zkus ovocné přesnídávky nebo nějakou hustší kaši

hrnoulek
26. bře 2014

@yamdena kamarádka dělala nějaký jáhlový dort, tak pokud semi podaří získat recept, taky ho sem dám 🙂

koncita
26. bře 2014

@hrnoulek já budu dělat toto (bez cukru a citronu), do malé formičky (misky) jen pro prcka a pro nás dospělé bude klasický fajnový na fotky 😉 http://www.toprecepty.cz/recept/23544-nepeceny-...

agne
3. dub 2014

Tak to se ráda inspiruji i já, taky hledám něco bez mléčného. I když na ozdoby už jsem koupila marcipánové figurky - ty pochopitelně ještě baštit nebude, ale taťka to zvládne... 😀 Jinak mě napadlo kolem dokola nějaký ty kukuřičný křupky, aby to zakrylo vyrobenou hmotu... Každopádně jiný dort nebude - aby nezastínil dort zlatíčka - pouze nějaké zákusky anebo buchta na plech 😅 . Jinak možná to piškotový těsto by přinejhorším šlo, ale taky si představuji něco co by bylo hlavně a především pro ni, však jsou to její narozeniny, tak ať se ve svém dortu může patlat...

agne
4. dub 2014

@yamdena No, to je docela dobrý nápad, jako možné řešení nějaký lehký piškot a promazat a pomazat jej přesnídavkama. Vršek a boky namazat chvíli před konzumací, ať to moc nezhnědne... Instalovat svíčku a přejeme... 😵

aajda
4. dub 2014

Já dělala taky nepečený. Na dno piškoty, na to nastrouhaná jablka a hrušky (trochu šťávy z toho jsem slila a dala s vodou do pítka). Na to krém z bílého jogurtu, vaničky tvarohu a asi půlky smetany ke šlehání. Přes noc do lednice. Pak jsem to ještě obskládala cukr. piškotama a stáhla stužkou. A nahoru jsem z malin vyskládala jedničku a maliny po obvodu. Piškoty by šly nahradit něčím zdravějším... a dort jsem nechala k patlání.

ilona87
5. dub 2014

Co zkusit mrkvový?

jarkalada
5. dub 2014

a co to neřešit a udělat, jaký chcete, však ještě snad žádné dítě první dort nejedlo 😀 maximálně se popatlat a těch pár olíznutí, ať je to jakýhokoliv dortíku, /kterej kvůli příp.alergii nevadí/ 🙂))

xylenkaxy
5. dub 2014

Ahoj, našla jsem tento recept nezkoušela jsem ale třeba bude dobrý: http://www.jimejinak.cz/2011/10/jablickovy-deze...

fram
5. dub 2014

Pokud hledáte něco nemléčného - můžete podusit ovoce na kaši a zahustit rýžovou instantní kaší (je to bez lepku a bez mléka). A tady recept na korpus z jahel : cca 1 hrnek jáhel uvaříme podle návodu, přidáme trošku mouky (celozrnné, kukuřičné...jakou máte) a propracujeme řidší těsto. Necháme chvíli odležet, dáme do dortové formy a pečeme při 150st. lehce dozlatova. Na vychladnutý navrstvíme hmotu z ovoce a rýžové kaše, ozdobit můžeme ovocem nebo, kdo může mléko, pomazat jogurtem a ovoce navrch.

krmv
autor
6. dub 2014

Jeste nejaky tipy na prvni dort?

radaq
2. zář 2014

Ahoj, já našla tento, zatím není vyzkošený, ale vypadá dobře 🙂 Místo cukru bych použila třtinovou melasu a piškotky od Hami.

Seznam ingrediencí:
1 kg jablek
60 g kukuřičného škrobu
2 lžíce cukru
vločky, piškoty nebo kukuřičné křupky
želé bonbóny na ozdobu

Postup přípravy:
Jablka podlijeme hrnkem vody a rozvaříme (nemusíme úplně - záleží, jestli dítě jí kousky). V trošce vody rozmícháme cukr a kukuřičný škrob (případně vanilkový pudink) a mícháme do ztuhnutí. Dortovou formu vyložíme potravinovou fólií, na dno naskládáme piškoty , nalijeme jablečný pudink, povrch můžeme posypat ovesnými vločkami. Dáme ztuhnout do lednice do druhého dne. Pak zdobíme dle fantazie.

adypro
7. říj 2014

@radaq Dělám podobný už dlouho a hodlám ho udělat malé k prvním narozeninám za pár dní, aby si taky mohla něco dát.
Rozvařím oloupaná a vykr. jablka s trochu vody, případně trochu rozmixuju, když jsou pořád velké kusy. Rozmíchám si 1-2 van. pudingy a vliju do jablek, míchám, míchám, nechám projít varem, . Do formy vyskládám piškoty, na ně hmotu s pudingem a střídám. Nechám do druhého dne v chladnu.
Většinou ani nepřidávám cukr, piškoty jsou sladké dost, někdy dám trošku medu, když jsou jablka kyselá.
Je to rychlé a jednoduché a i dobré.

romca05
7. říj 2014

@jarkalada No tak zrovna moje děti jsou docela jedlíci a vzít jim dort, ve kterém se při prvních narozeninách patlali a moc jim chutnal, by znamenalo ohromnou scénu 🙂 Oba snědli minimálně čtvrtinu dortu, seděli u toho aspoň půl hodiny a cpali se 😉

klarism
13. říj 2016

@yamdena Ahoj a když si to spojovala jen jogurtem tak to drželo ?

mujfialovysvet
Odpověď byla odstraněná
Zobraz