Formičky na nanuky. Čím je naplnit?

syraell
3. črc 2010

Ahoj, objevila jsem doma formičky na nanuky z Ikei a teď se snažím vymyslet, čím je naplnit 😉
Dítko se toho hned chytlo - kdy že už budeme dělat tu domácí zmrzku...
Přístroj na výrobu zmrzliny ani podobná udělátka nemám, takže hledám jednoduchý receptíky, z čeho vyrobit zdravou domácí zmrzku...Dřeně, pyré, džusíky apod.
Díky za jakýkoliv tipy!

k.ate
3. črc 2010

@syraell my děláme domácího "míšu", zdravý to moc není, ale aspoň v tom není ztuženej rostlinnej tuk...

1/2 balíčku vanikovového cukru
250 ml zakysané smetany
250 g měkkého tvarohu
100 g cukru moučka

V míse rozmícháme tvaroh s kysanou smetanou, moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem.
Vše dobře promícháme a dáme do kelímků a zamrazíme.

Toho cukru tam může být o hodně míň, já do toho kdyžtak nacpu ovoce, co je po ruce - na kostičky nakrájený jahody, meruňky, co mě napadne 😀 Je to fakt výborný 🙂

syraell
autor
3. črc 2010

k.ate
No to vypadá úžasně - Kuna jede po Míšovi jak divej, to určitě zabodujeme🙂
Díky!

syraell
autor
3. črc 2010

Jezismajra - samozřejmě Kuba - právě jsem překřtila syna na Kunu 😀

kjajule
3. črc 2010

Když jsme byli se segrou malý dělala nám mamča domácí dřen ...nastrouhala kůru z citronů a pomerančů(na hodně jemno..), štávu vymačkala, všechno to dohromady převařila a osladila...pak to nechala vychladnout a zamrazila...ta kůra se mi ted zdá divná ale je to fakt výborný zkuste 😉

k.ate
3. črc 2010

@syraell není za co, doufám, že bude chutnat 🙂 My s manžou se po tom můžem utlouct, tak snad to bude chutnat i Kubíkovi 🙂

syraell
autor
3. črc 2010

kjajule
to vypadá úplně jako recept na marmošku - zmrazený to musí bejt boží!

syraell
autor
4. črc 2010

Tak dneska jseme vyrobili domácí Mrože 😉
Rozmixované čerstvá jahody
Jahodový džus s dužinou
Cukr
Kysaná smetana

Poměry dle chuti a rozumu 😉
Je to bašta!

lamarika
23. dub 2012

nemáte ještě někdo nějaký recept na domácí zmrzlinu? Syn bude mít o víkendu narozeniny, tak bych chtěla udělat děckám radost 😉

berenika39
23. dub 2012

@lamarika Já v sezoně, když je ovoce, ušlehám dvě šlehačky, rozmixuju čerstvé ovoce a smíchám, zamrazím.

lili_h
23. dub 2012

Teda holky jste mě uplně navnadili, hned zítra jdu shánět formičky, viděla jsem, že podobné dělá i Tescoma 🙂

beruska24.9.
23. dub 2012

u nás se za našich dětských let 😀 dělávala úplně jednoduchá domácí dřeň - rozmixovat ovoce + cukr + voda, dát do kelímků a nechat zmrznout. pak jsme to uškrabávali lžičkou 😵
loni jsem dělala z malin (měli jsme jich nějak moc) a dcerka se po ´´zmrzce´´ mohla utlouct 😀

salomee
27. črc 2015

Nenajdou se jeste nejake dalsi recepty, prosim?

clairinka
27. črc 2015

Ja delam jednu smetanu na slehani s cca 3 bananama a trochu mouckoveho cukru.obcas dam mene bananu a dodam jine ovoce. A vse to rozmixuju ponorakem a dam do nanuku zamrazit 🙂 vyzkouseno s jahodama a s merunkama a samotna bananova