I hrozné matky umí vařit. Šup sem s receptíkmi!

kaleilah
5. pro 2009

Dětem cpeme párky, sem tam čokošku...a ještě máme plno různých kalorických bomb 😀 😀 😀 Tak hrozné ženy, šup sem s receptíky, aby jsme se v tom neztratily 😀

arietiska
13. črc 2010

@meleri tak já osobně mám právě pekárnu z toho důvodu, že kynutá těsta v ruce neumím. Dnes se pekárny dají koupit i za 600,- vřele doporučuji, sama takovou jednu mám.
Ale mám i tento recept na knedlík a je chutný a velmi rychlý! 🙂

Recept na domácí knedlík
Takže: od chvíle kdy se rozhodnete že je uděláte a dobou kdy je budete servírovat na talíře uběhne cca čtvrt hodiny. Žádné vaření vody, nic takového!!!
Do misky nakrájíme jeden a půl včerejšího rohlíku na kostičky, přisypeme jeden a půl čtvrtlitrového hrnku hrubé mouky, 2 žloutky, asi půl lžičky soli, půlku prášku do pečiva (1 lžička) a zalijeme jedním a půl čtvrtlitrovým hrnkem studeného mléka.
Pak ušleháme 2 bílky a hned je lehce vmícháme do výše uvedené hmoty Vezmeme nějakou formu, která dá knedlíkům tvar. Mně se osvědčila na bábovku (nejlépe z jenského skla, silikonu nebo keramiky, NE
plechovou!!!!!!)
Vytřeme ji máslem a vysypeme hrubou moukou klidně strouhankou.
Přesuneme do ní těsto a dáme do mikrovlnky "vlnit". No a pokud máte
troubu s výkonem 750W tak to tam nechte prohánět se přesně 8 minut.
Až se trouba vypne počkejte cca 1-2 minuty ať se těsto "uklidní" .
Pak párátkem popíchejte a už jen vyklopte na talíř a nakrájejte
ostrým nožem (mně se ideální jeví ten s pilkou).
Tak ahojky všem a dobrou chuť.

PS: každý knedlík jde dělat jak z hrubé tak z polohrubé mouky.

meleri
14. črc 2010

supéééér, fajn recept a hlavně dík za to PS, takže mám polohrubou....tak se na to o víkendu vrhnu.... 🙂

jajkax
13. srp 2010

ariatiska: včera jsem zkoušela na koláč tu čokoládovou polevu od tebe.tobě ztuhla? mně jako chuťově přišla fakt výborná, ale i když jsem měla plech s koláčem přez noc v lednici tak mně to uplně neztuhlo, spíš to mělo konzistenci krému....ale i tak se ke kávě snědlo 😉

arietiska
13. srp 2010

@jajkax jestli to neudělala ta lednice, já ho nechala normálně vychladnout v chodbě a ztuhla.

arietiska
13. srp 2010

@jajkax dala si tam jen čokoládový pudink jako prášek ze sáčku ne uvařený???

jajkax
13. srp 2010

no nevím no, je to možný.Ale chuťově byla fakt dobrá, 😉 trochu jsem moučkovej cukr nastavila krupicovým(byl nedostatek) tak třeba i tam nastala ta chyba.

jajkax
13. srp 2010

jo jenom ten prášek.Všechno jsem to spolu rozpustila do hladka a hned polila.

arietiska
13. srp 2010

@jajkax Hmmm tak netuším kde se stala chybka, mně to fakt ztuhlo. Možná fakt ta lednice...možná to chce prostě jakoby proschnout.

arietiska
3. lis 2010

http://www.toprecepty.cz/recept/9761-vtipna-maj... je super mixla jsem to ponorákem v pulitru.

arietiska
7. lis 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=93093 výborné květákové placky. Na 1 menší květák, 2 stroužky větší česneku, 2 párky, 2 vajíčka, sůl, 3 lžíce dětské krupičky. Ostaní viz. recept.

arietiska
8. lis 2010

Pangas se zeleninou a bešamelovou-sýrovou omáčkou ala Arina.
1plechovka Hrášku s mrkví Bonudelle, 3 pangasy, 3 tavené sýry.
Omáčka: na kousku másla udělat jíšku /cca 50g másla, 1 lžíce vrchovatá mouky/, zalít cca 300ml studeným mlíkem a přivést k varu. Následně přidáme 3 tavené sýry a necháme rozpustit. Osolíme, přidáme trošku vegety, mušáktového oříšku a lehce povaříme.
Do zapékací mísy nakrájet na kostky pangase, smíchat ho se zeleninou a zalít omáčkou. zapékat v troubě asi tak 30 monut až je povrch zlatavý. Po vytažení bude směs tekutá, ale při vychladnutí to zhoustne.

Druhá varianta: uvařit si brambory ve slupce, následně nakrájet na plech, proložit pangasem se zeleninou a zalít omáčkou. Určitě bude taky výtečný po zapečení!

arietiska
8. lis 2010

http://recepty.vareni.cz/rychle-mekke-pernicky/ tak jsem pravděpodobně konečně narazila na ten dlouho hledaný recept na perníky!
Naprosto suprově se dělá těsto, vyvaluje a následně jsou perníčky jedna báseň. Dokonce dle receptu až moc naskočený. Příští várka bude lepší, z 0,5mm UBRAT lehce. 🙂
VÝHODA: dají se dělat do hodiny od uplácání těsta a navíc se fakt zdá, že by mohly být následně i měkké. Čas pečení sedí! 😉 🙂

arietiska
8. lis 2010

A TÍMTO VÁS VYZÍVÁM VKLÁDAT BABIČKOVSKÉ, LEHKÉ, VÝBORNÉ A NETRADIČNÍ VÁNOČNÍ CUKROVÍČKA!!!

arietiska
21. lis 2010

http://www.toprecepty.cz/recept/1422-cukrova-po... ... klidně více citrónové šťávy, aby hezky teklo na zdobení.

arietiska
28. lis 2010

Zázvorky podle mojí prababičky - těsto je špatně zvladatelný, lehce se sype a chce to sílu, ale jde vyválet a vykrájet i hladce. Tvary dělat tak 0,3mm tlusté a nechat na plechu do druhého dne vykrájené osychat. Jednou na pár hodin otočit, jinak se spodek může roztéct.

6 žloutků /troška bílku u něj nevadí/
1 větší vejce
42dkg práškového cukru
To vše řádně utřít /nejlépe v robotovi/
Nádleně do mísy přidat 45dkg polohrubé mouky, půl malé lžičky prdopeče a soli + 1-2 lžičky zázvoru

Těsto uhňácat a hned jít vykrajovat, aby těsto moc neokoralo! Péct zvolna v místnější troubě /asi tak na 150st asi tak 15 minut do zrůžovění/. Lehce se nafouknou a zespodu jsou lehounce zlatý. Event. do nich kousněte, mají být uprostřed měkký.
Zázvorky se pečou alespoň 14 dní předem, protože ztvrdnou, tak aby měly čas se rozležet. Nejlepší uchování je v plechové dóze a chladu.

bocinka
28. lis 2010

ahoj holky, zaujal mě název vaší diskuze... 😀 😀 tak jsem mrkla, koukám, že dáváte super recepty, přesně pro mě, rychlé, jednoduché a zajímavé, jen tak dál... budu pročítat....

Moje malá teda ještě párek neměla, ale šunku, debrecínku běžně i čokoládu už ochutnala a nepřijdu si jako "hrozná" matka... 😅 😀 😀 je to o citu, snad víme co můžeme a co ne.... 😉

arietiska
30. lis 2010

Cukrářské kokosky
40dkg cukru krupice
20dkg bílků /asi 8 vajec/
25dkg kokosu
1lžička meruňkové marmelády kvůli barvě

P: bílky s cukrem řádně vyšlehat do tuhého sněhu, pak přidat kokos a marmeládu. Směs nahřát nad párou, průběžně promíchávat. Nechat vychladnout a na hnědý /bílý ani omylem, nejdou sundat, přilepí se/ tvořit zdobícím sáčkem kopečky se špičkou cca 2x2cm malinké. Péct v mírné troubě /cca 150/ asi tak 10 minut do zlatova. Vyzkoušejte si jednu řadu, pokud by se roztíkaly, tak přidat kokos.
Nejsou dokonalé, roztekly se. Ale pro představu.

monkula
30. lis 2010

@arietiska čo hnedý? 😅 😅 😕

arietiska
30. lis 2010

jo sorry zase jsem zapomněla slovo... hnědý pečící papír!!!! 😀 Bílej je pěkná ludra!

monkula
30. lis 2010

a on je aj hnedý? 😅 😕

arietiska
30. lis 2010

no hlavně 😀

lenkavano
30. lis 2010

jste se tu rozjely hrozné matky 😀 😀 ale kokosky vypadají hezky to se musí nechat 😎 😀

monkula
30. lis 2010

Vínové pečivo
--------------------------------------------------------------------
1 Palmarin (Hera..)
300 g polohrubej múky
5 PL bieleho vína
1 prášok do pečiva
----------------------------------------------------------------------------------------------
Všetko spracujeme na hladké cesto, najlepšie večer a dáme na noc do chladničky. Vyvaľkáme na pol centimetra a vykrajujeme čo najmenšie tvary. Po upečení obaľujeme v zmesi práškového a vanilkového cukru

monkula
30. lis 2010

Ari, ja neviem, aký je hnedý... 😅 😅 😕

lenkavano
30. lis 2010

moni ten jak jsou ty kokosky je bílý a oak je takový světle hnědy z jedné strany voskovaný.

monkula
30. lis 2010

no veď aj ja mám taký, z jednej strany voskovavaný.. aj pečiem na tom nevoskovanom 😀

lenkavano
30. lis 2010

nevím v čem je pro Katku ten bílý lepší já pekla na obojích.nevím 😉

monkula
30. lis 2010

práveže biely je ludra..

Inak na pol strany debata o papieri na pečenie.... 😀 😀

arietiska
1. pro 2010

Vanilkové rohlíčky od prababičky

mouka hladká 420g
máslo 280g
cukr moučka 80g
ořechy mleté 80g

P: z těsta vytvořit ručně rohlíčky a pečte asi tak na 180. Ještě teplé obalovat v cukru, do kterého přidáte 1 balíček vanilkového cukru.

arietiska
1. pro 2010

Marokánky

1/4l Tatry /nebo smetany/
80g moučkového cukru
10g hl. mouky
80g mletých ořechů
80g kandovaného ovoce

P: v Tatře rozkvedlat mouku a cukr a asi 3 minuty povařit. Do vychladlé hmoty přidat ořechy a kandované ovoce. Pokud by bylo řítké, přidat trochu strouhanky nebo ořechů. Na plech vytvořit placičky.
Po vychladnutí z jedné strany potřít čokoládou.

Můžete udělat polevu:
120g moučkového cukru
70g 100% tuku
2 lžíce kakaa
1 lžíce solamylu
2 lžíce vody
P: do rozehřátého tuku vmíchat kakao a cukr, pak vodu a nakonec solamyl.