I hrozné matky umí vařit. Šup sem s receptíkmi!

kaleilah
5. pro 2009

Dětem cpeme párky, sem tam čokošku...a ještě máme plno různých kalorických bomb 😀 😀 😀 Tak hrozné ženy, šup sem s receptíky, aby jsme se v tom neztratily 😀

kaleilah
autor
5. pro 2009

Kokosové pracny
SUROVINY
KOKOSOVÉ PRACNY od esssi
20dkg hladké mouky, 20dkg strouhaného kokosu, 20dkg Hery, 15dkg moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 čajová lžička prášku do pečiva, 1 žloutek

POSTUP PŘÍPRAVY

Nejprve smícháme všechny sypké části a pak přidáme Heru a žloutek. Vypracujeme těsto, které necháme 2 hodinky odpočinout v lednici. Těsto pak plníme do formiček (jen do poloviny formičky, protože nám těsto jednou tolik vyběhne!!!) a pečeme v předehřáté troubě na 180°C dokud není navršku zlatavé. Po vytažení z trouby necháme chvilku zchladnout a pak krásně vyklápíme tvary.

Těsto se celkem drolí, ale nelekejte se! Normálně uždibujte kousky těsta a nacpěte jej do formiček. Ty se nemusí vymazávat.Cukroví jde pak lehce vyklepnout.

lenkavano
5. pro 2009

jé super téma to se přidám a hlavně okoukám a snad i upeču a uvařím. 😝 😀
kal zítra vyžebrej něco na babičce takové receptíky jsou nej...... 😵 😵 😵

kulimka
5. pro 2009

NEPEČENÁ ROLÁDA
1.těsto- 25dkg mletých piškotů
10dkg cukru moučka
3dkg kakaa
2vejce
1dcl rumu
2.těsto- 10dkg másla
10dkg cukru m.
10dkg ml. ořechů
trošku rumu
1. těsto zpracujeme a rozválíme, podsypeme cukrem, potřeme krémem a srolujeme do rolády. Obalíme v kokose, zabalíme do alobalu a necháme ztuhnout.

kulimka
5. pro 2009

VAJEČNÝ KOŇAK
1 kondenzováné mléko slazené
2 kondenzované mléka neslazené
5 žloutků
1 vanilkový cukr
rum podle chuti já dávám tak 1/2 litru

KARAMELOVÝ KOŇAK
1kondenzované mléko slaz. uvaříme 2 hodiny ve vodní lázni, necháme vychladnout a přišleháme podle chuti rum

lenkavano
5. pro 2009

kacir • 4d • 29. listopad 2009 v 08:21

80dkg hladké mouky, 4 velké lžíce medu, pul kostky másla, 4 vejce, 28dkg cukru mletýho, 2 lžičky jedlé sody, 3 lžičky perníkového koření. Zpracuješ a necháš do druhýho dne uležet v ledničce, ty nejsou na zdobení, ale na jídlo, jsou výborný, krásně změknou, je pozor, kdyby se ti to trošku lepilo, tak budeš přidávat po trošičkách mouku, aby ses nezalepila , nejlepší je, když ten med uplně neteče, jd to pak fakt dobře zpracovat

lenkavano
5. pro 2009

esssi • 2d, 23tt • 29. listopad 2009 v 08:56

Já mám tenhle recepis....

Perníčky

1 vejce, 50 g másla, 100 g mletého cukru, 20 g medu, 10 g prdoper, 250 g hladké mouky

Vejce, máslo, cukr a med smícháme nad párou, dokud se vše nerozpustí. Potom přidáme jedlou sodu, zamícháme, přidáme do mouky a na vále zpracujeme těsto. Rozdělíme na poloviny, každou půlku rozválíme na půlcentimetrový plát, vykrájíme tvary a upečeme.

lenkavano
5. pro 2009

Nebe v hubě

Ingredience:
300 g mletých vlašských ořechů, 300 g moučkového cukru, 100 g hrubé mouky, 2 celá vejce
Postup přípravy: Vše zpracujeme v těsto, které necháme pár hodin v lednici. Potom vyválíme asi 2-3 mm silný plát, ze kterého vykrajujeme malá kolečka (asi 3 cm), která pečeme na pečícím papíru, do zrůžovění (na 175 °C). Slepujeme krémem - nejlépe oříškovým s trochou rumu.
Cukroví potřebuje asi 3 dny na rozležení, po upečení jsou kolečka tvrdá.

Oříškový krém:125ml studeného mléka smíchat s 1/2 vanilkového pudingu, lžící cukru a za stálého míchání přivést k varu a asi 1/2 minuty povařit.Za občasného míchání chladit a ještě VLAŽNÝ puding přidávat po lžičkách do 125g másla a spolu s asi 100g cukru moučka (podle chuti i míň) postupně vyšlehat v hladký krém. Přimíchat 5 lžic mletých vlašských ořechů a 1 lžíci rumu.

lenkavano
5. pro 2009

Já tenhle krém používám do moučníků, teda s jiným množstvím, dávám dva pudinky na půl litru mlíka a na to 200 g cukru a kostku másla. Moje tchýně, výborná kuchařka, lepívá vánoční cukroví krémem, kterýmu říká kaše, to se svaří mlíko s hladkou moukou a pak se tam přidá máslo a cukr, je to vlastně obdoba toho mýho krému, jen místo pudinku je tam mouka, asi je to buřt-škrob jako škrob

lenkavano
5. pro 2009

kulimka • 2d • Včera ve 13:10

Ahoj holky, tak já přidám svůj recept na vaječný koňak : 1x kondenzované mléko slazené, 2x kond. ml. neslazené, 5 žloutků, vanilkový cukr. A samozřejmě rum, tan podle chuti já ho dávám tak 1/2 l víc ne.
A dělám ještě karamelový - slazené kond. ml. uvařím ve vodní lázni v zavřené plechovce 2 hoďky, nechám zchladnout, pak přidám rum, dávám si ho tam méně, mám to takové slaďoučké
A samozřejmě obojí pořádně vyšlehám ať tam nejsou hrudky. Stačí ručním šlehačem.
Jinak večer u nás taky bude rozsvěcení stromečku tak už se moc těšíme. A večer k nám zavítá čert, tak jsem zvědavá co na něj malý. Jestli pozná, že je to soused.

lenkavano
5. pro 2009

Podvodnice

200 g polohrubé mouky, 150 g másla, 3 lžíce mléka, 20 g droždí, citronová kůra, moučkový cukr na obalení

Zaděláme těsto a hodinu necháme ponořené do studené vody. Pak osušíme, rozválíme plát na sílu stébla a vykrajujeme formičkami drobnější tvary.Pečeme v mírně vyhřáté troubě a hotové obalujeme v moučkovém cukru. Mňam!

lenkavano
5. pro 2009

kaleilah • 2d • Dnes v 17:12

holky, neděláte některá? chtěla bych je zkusit http://recepty.vareni.cz/vanocni-jezci/

lenkavano
5. pro 2009

šlehačkový: 500 g polohrubé mouky, 250 g 100% tuku-omega, 1/4 l smetany na šlehání

lenkavano
5. pro 2009

kulimka • 2d • Dnes ve 21:30

A to šlehačkové dělám taky stejně a plním to ještě povidlama rozválím to na kolco to nakrájím na 12 trojúhelníků a pak tam dám povidla a stočím jako croissanty

lenkavano
5. pro 2009

arietiska • 1d • Dnes ve 22:42

http://www.e-knihovnicka.cz/pernicky/06_bre/bru...

lenkavano
6. pro 2009

tak já přidám oblíbené jídlo našeho puboše 😉
potřebujete kuřecí nebo vepřové maso,porek,cibuli,hořčici,může být i paprika,ale já ji nedávám,smetanu,pepř a sůl a krájené žampiony v konzervě.
postup:na oleji orestujete maso nakrájené na kostičky.nakrájíte si porek a cibuli na kolečka.když se maso orestuje tak ho vyjmete a na vzniklý výpek dáte restovat porek s cibulí po chvilce přidáte i žampiony.dávám tam i trochu štávy z nich.asi tak 10minut restujeme a pak přidáme zhruba 2lžíce hořčice.přilijeme smetanu,ale pozor na zdrcnutí a můžeme dochutit cukrem,aby omáčka byla jemně nasládlá.sůl apepř je samozřejmostí.podáváme s hranolkama ale možná by to bylo dobrý i s rýží,ale to by nebyl recept hrozné matky 😝 😝

lenkavano
6. pro 2009

jo ještě jsem zapoměla že se to maso přidá pak do té omáčky 🙂

arietiska
6. pro 2009

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=23317 taky přidám oblíbený recept! Mleté maso schované v bramboráku! 😉

lenkavano
6. pro 2009

teda ari tak za tenhle recept díky,je to opravdu jednoduché a nám to bude určitě chutnat. 😉

monkula
6. pro 2009

PARENÉ BUCHTY:
1/2 kg preosiatej polohrubej múky
1 kocka droždia
1 KL soli
3 PL kryštálového cukru
3 PL oleja
2,5 dcl teplej vody
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všetko spolu spracujeme a necháme vykysnúť. Potom vyrobíme buchty a dáme pariť. Pred podávaním polejeme kakaovou polevou:
V miske necháme rozpustiť maslo, práškový cukor a kakao, v mikrovlne samozrejme 😀 😀 vymiešame hladkú polevu, ak je hustá, môžeme pridať mlieko 😉 ak riedka, dosypeme kakao a cukor 😉

arietiska
6. pro 2009

lenkavano: tak ono to trošku práce dá, ale je to fakt dobrota. Dělám z 0,5kg mletého masa a 1,5kg brambor na klasický pekáč. 😉

arietiska
6. pro 2009

"Znojemská" i pro děti ... na oleji v papiňáku osmahnu cibulku /2 velké cibule/, osmahnu kuřecí prsíčka, i jiné maso jde. Pak zaleji vodou do které hodím kostku "masoxu" a nechám vařit tak dlouhu, až je masíčko rozpadající. Následně maso vytáhnu a ochutím omáčku:

Vývar z masa a cibule rozmixuju a přidám lžičku hořtice, osolím, třeba ochutím ještě vegetou ... pro změny, přidáme např. nakrájenou okurku, vajíčko, žampióny, papričky ... dle vaší chuti, dá se experimentovat. 😉 Příloha rýže, br. knedlík.

lenkavano
6. pro 2009

ari a co když nemám papinák,já se ho totiž bojím 😝

arietiska
7. pro 2009

lenka: No tak v hrnci jak si zvyklá dusit maso. Ale těch nových papiňáků se není třeba bát! 😉 Já teda jinak neumím uvařit maso jak v papiňáku.

arietiska
7. pro 2009

http://www.kuchynskepotreby.cz/cz-detail-89823-..., mám ráda tenhle systém zavírání.

arietiska
7. pro 2009

http://www.eva.cz/zbozi/DOP05366/tlakovy-hrnec-... ... tady je líp vidět! To nevyletí, dřív se spálí a začne smrdět ... 😀

klubo
7. pro 2009

Ahoj maminy, i já se řadím mezi nevařilky, ale teď mám malému vařit omáčky (máme 13 měsíců), no a protože manžel omáčky nerad, tak jsem je do teď vůbec nevařila - poradíme mi nějaký lehký recept na omáčku, co se může od 13ti měsíců? Můžete mi písnout i do IP - byla bych nesmírně vděčná a moc by mi to pomohlo 😉

arietiska
7. pro 2009

klubo: zrovna jednu jsem tady psala ... 20:07 ...

Jinak myslím, my jsme velké vařilky naopak!!! 😀 😉 To ti bez soli, vegety a koření jsou nevařilky, pač vaří blufy ... 😀

ESS: kokosové pracny jsou fantastické! Sice je nám zrovna překrásný, ale chuťově výtečný! Těsto se nedrolilo, krásně se vytlačovalo a i vysypalo. A je to to co jsem hledala!!!

esssi
8. pro 2009

Krém mňam 🙂

Krémový základ z jedné dávky vystačí např. na naplnění 50 úlů a 50 košíčků. Krém má tu výhodu, že pěkně utuhne a taky že vejce prošlo varem a není "zdravotně nebezpečné".
Suroviny
4 vejce • 400 g cukru • 400 g másla
Postup
vejce + cukr šleháme ve vodní lázni metličkou do zhoustnutí. Trvá to i 1/2 hodiny!!! Po prochladnutí - teplota lidského těla - přidám na kousky máslo - a opět šleháme. Až se máslo spojí s vaječným základem, můžeme např. přidat kakao, rum, mleté oříšky.....
Poznámka: My do krému dáme 4 lžíce rumu, naplníme úly a uzavřeme je. Do zbylého krému nasypu rozdrobené cukroví, zbylé sušené ovoce, oříšky, rozinky a pod (vše na kousíčky nasekané) a tím plním předem upečené košíčky z lineckého, které druhý den poliji čokoládovou polevou.

esssi
8. pro 2009

ari tak to mám radost, príma super 😀