I hrozné matky umí vařit. Šup sem s receptíkmi!

kaleilah
5. pro 2009

Dětem cpeme párky, sem tam čokošku...a ještě máme plno různých kalorických bomb 😀 😀 😀 Tak hrozné ženy, šup sem s receptíky, aby jsme se v tom neztratily 😀

arietiska
22. led 2010

Tak krém určitě z másla. Já osobně ten rostlinej tuk cítím dost. Jíst se to dá, ale není to ono. Asi je to tím, že Bebe biskvit je hodně krémová záležitost. V dortě bych asi nepoznala Heru od másla.

kaleilah
autor
26. led 2010

KUŘE NA TATARCE:

asi 4-5 velkých cibulí nakrájet na plátky-nemusí bát najemno, stačí napůl a plátky a osmažit na pánvi do růžova. celý i s tím olejem z cibule přelýt na pekáč ( zapékací mísa, je to jedno) a tu cibuli rozprostřít po celým pekáči. na to pokrájet kuřecí prsa(nebo stehenní řízky) na kostičky a pokrýt tím celej pekáč aby se úplně zakryla ta cibule. trošku osolit a celý kuře pomazat tatarkou- může se namíchat s bílým jogurtem, ideální mnoužství je jedna celá tatarka -400ml a jeden malej bílej jogurt-tatarkou nebo jogurtem nešetřit, udělá to ten správnej sosík. když je to rozpatlaný po celýmpekáči, posypak kořením-dávám provensálský nebo pizza. na to dát plátkovej sýr nebo postrouhat, aby byla ta tatarka úplně zakrytá a dát do trouby tak na 180-200 a dělá se to asi 45 minut. ničim se to nezakrývá, až bude hnědej a křupavej sýr, tak je to hotový a propečený. nám to nejvíc chutná s rýží, je tam moc dobrej ten tatarko-cibulovej výpek,. ale dá se to i s bramborama nebo hranolkama, ale není to ono.

shrnuju suroviny:
5 velkých cibulí
asi 4 kuřecí prsa
velká tatarka 400ml
bílý jogurt 150ml
koření (pizza, provensálský...)
sýr asi 20 dkg

arietiska
27. led 2010

Zapečené rizoto! Můžete dělat v remosce, v troubě na pekáči, v zapékací míse!

Na pánvi osmahnout do růžova 3 velké cibule. Na to hodit 1x maso ve vlastní šťávě /dá se použít i třeba zbytek masa z kuřete/. Přidat zeleninu do rizota dle chuti, já často dělám s lečem a fazolema ve slaném nálevu /vodu vyleju/. Pak přidám červenou papriku, koření dle chuti. Nebo jen koření červenou papriku + půl plechovky rajského protlaku klidně i kečupu. Tato směs do rizota se dá ochucovat dle libosti. Dnes jsem třeba dávala lečo+žampióny+koření.

Následně ji hodíte na pekáč, přidáte 1 hrnek rýže, 2 hrnky studené vody a strčíte do trouby či remosky. Peče se do zlatova, až nic neteče. CCa 30-40 minut. V remosce dýl. V té je to více šťavnaté, z trouby víc a líp zapečené. Posypat sýrem a dobrou chuť ... taky se zatím každej oblizoval a je to fajn jídlo pro více lidí, když se Vám nechce skákat kolem plotny. 😉

arietiska
27. led 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=52808 ... cuketa po řecku, je opravdu výborná!

arietiska
27. led 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=53869 .. cuketová buchta, jedna z prvních nadýchaných a moc dobrých, ani jsem to skoro nepoznala ...zkoušela jsem receptů více, ale nikdy nic moc, tahle je výborná

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=38972 ... svíčková s dýně pro děti

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=10027 ... polívka z dýně s hráškem

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=28378 ... polívka z dýně s kapustou

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=48936 ... moc dobrý jablečník

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=53344 ... polévka z pangase, ještě jsem, nezkoušela, ale zaujala mě

kaleilah
autor
27. led 2010

TĚSTOVINOVÝ SALÁT S TUŇÁKEM
1-2 plechovky tuňáka -kousky
1 balení těstovin-vřetena
kus nivy -čím víc tím líp
plechovka velká žampionů-plátky nebo čerstvý

žampiony osmažit, u plechovkových vylít tu šťávu, vyždímat, dělat naoleji a nejlípzakrýt pokličkoou, šíleně prskají, oslažit úplně, že vypadají jak škvarky, jsou pak hrozně dobrý a křupavý. uvařit těstoviny, přidat k nim žampiony, tuńáka a najemno pokrájenou nebo nastrouhanou nivu, rozehřeje se v tom, nejlepší je teplej, dá se i ohřát na pánvi 😉

RÝŽE S PANGASEM
1-2 filé
rýže
1 zeleninový bujon-používám Natur
2 rajčata
porek

do vymazaný zapejkačky-máslem dám dvě filé, když n´jsou zmrzlý tak jen opáchnu teplou vodou, spařim rajčata, olopupu a pokrájim na malý kousky, poházim kolem ryby, přikrájim porek na kolečka, do hrnku dám bujon, zeleju vařící vodou a přileju k tý rybě a dám péct tak 20 minut. mezitím dám vařit rýži a když je skoro měkká tak jí přidám k rybě, klidně promíchat, když je málo vody dolít vodu a nechat tu rýži dojít v tom bujonu a rajčatech. já to vůbec už nesolim, ten bujon je na mě slanej až až...

jonatanka
1. únor 2010

Cibulovy sirup :

2-3 stredne cibule
1 citron
med alebo cukor - podla chuti a moznosti

cibulu nakrajam na mensie kusky, nie celkom na drobno, citron olupem a nakrajam na kolieska
vezmem velku 7dl flasku a vrstvim cibulu, citron a posypavam cukrom, tak od oka asi polievkovu lyzicu na jednu vrstu, koncim cukrom, cele to trochu zatrasiem aby sadol cukor vsade a o 2-3hodiny mam skvely sirup proti kaslu.

Cibula pusti dobre stavu ked je blizko pri radiatore, namiesto cukru sa moze dat aj med, cim viac cukru tym je sirup sladsii 😉

jajkax
3. únor 2010

dávám kaleilah 100 bodů za kuře na tatarce.Dneska jsem udělala k večeři a manžel skoro sežral i prázdnej pekáč.Tyhle nezdravý minutky mi prostě milujem 🙂 byla jsem moc moc pochválenááá

kaleilah
autor
10. únor 2010

jajkax to jsem ráda že chutnalo, milujeme to 😀

BROSKVOÁ BUCHTA-super vláčná, mňamka

Těsto: 3vejce
1 hrnek cukru
2 hrnky PLHR mouky
1 hrnek mléka
1 prášek do pečiva

ušlehat žloutky s cukrem, přimíchat zbytek, na závěr vmíchat sníh, pečeme asi 20 minut na 150C

Krém: 2 měkké tvarohy
1 velká zakysaná smetana 400ml
1/2 hrnku cukru a jeden vanilkovej cukr(nemusí být)

krémem natřeme po vychladnutí piškot a poklademe ovoce- jsou sobrý kompotový broskve nakrájený na plátky, ale jde z ananasu, jahod, cokoliv 😉

nakonec zalejeme želatinou : 0,5l vody, 2 sáčky želatiny a vitacit-nejlíp podle druhu ovoce-broskový, jahodový atd- mnůže to být tang, drinki, cokoliv stačí tak 2 lžíce do želé, udělá lepší a výraznější chuť

je tomnožství na velkej plech-ale vyšší, ta buchta je docela dost vysokáa nedejchaná 😵 😵 😵

kaleilah
autor
10. únor 2010

SUPER LUXUSNÍ TĚSTO NA PLNĚNÝ ŠÁTEČKY, ROHLÍČKY A DALŠÍ BLBINKY 😉

42 dkg Hery(Lando nebo cokoliv tohodle typu)
42dkg Hladké mouky
3 žloutky
3 lžíce octa
3 lžíce mléka

nechat v lednici 24 hod. vůbec se tam nedává cukr, jde plnit i mletým, špenátem a dělat slaný šátečky, nebo různý plněný kapsičky, rohlíčky...dobře se vyvaluje, já mám ráda s povidlama rohlíčky nebo s ořechama a po upečení vyválet v moučkovým cukru 😉

jajkax
12. únor 2010

kaleiilah🙂nerada bych tě nějak přechválila,ale to těsto je super.Měli jsme návštěvu a atak jsem si ho přichystala do ledničky a druhý den naplnila mletým masem smíchaným se zelím .Navrch posypala kmínem a byl to luxus.Jsem kuchařka v rodiné hospůdce a ráda zkouším nějaké nové mňaminky, tak zase něco písni 😉

lenkavano
13. únor 2010

jajkax moc nám Kla nechval,nebo s ní pak nebude řeč jak bude mít frňáček nahoru 😀 😀 😀 😀 né my víme že je šikovná. 😉

kaleilah
autor
13. únor 2010

jaji to jsem ráda že chutnalo, těsto znám od babičky, tak jí vyřídim pochavlu, je to rychlá varianta listovýho 😉 😀

jajkax
13. únor 2010

lenkavano:jasný nebudu to přehánět 🙂 🤐

arietiska
20. únor 2010

http://dolcevita.blog.cz/0903/proklate-dobre-pu... ... něco pro kal k jejímu těstu ... využiješ ty bílky!!! 😀 Asi zítra vyzkouším!!!

lenkavano
25. únor 2010

Houskové knedlíky

1/2kg hrubé mouky,malinko soli,čtvrt kostky droždí,1 a půl hrnku vlažné vody,na kostičky nakrájený rohlík nebo chleba,1vejce.

Vymícháme pořádně těsto, povrchově posypeme troškou hr.mouky a přikryjeme utěrkou.necháme kynout.po vykynutí uděláme 3 šišky ,ještě je pořádně prohněteme a uválíme.dáme vařit do vroucí osolené vody ,po 7,5-10minutách otočíme,aby se provařily i z druhé strany a vaříme stejnou dobu.po vytažení propícháme špejlí a nakrájíme na plátky.

arietiska
2. bře 2010

Tak eskymo řezy nemají chybu!!!

arietiska
2. bře 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18507 na oplátku přidávám taky jednu výbornou buchtu

arietiska
3. bře 2010

Olejová bábovka nebo prostě hop na plech ... univerzální těsto 😀

2hrnky pol. mouky, 1 hrnek cukru, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mlíka, 1 vejce, 1 prdopeč ... může se obarvit část a udělat bábovka dvojbarevná. Nebo se na to naháže ovoce a posype drobenkou.
Může se přidat rum, vanilkový cukr, oříšky, perníkový koření, mák ... prostě dle libosti...

Vždy ovoce hážu na těsto až je lehce zatažený, aby se nepropadlo. Moc dobrá varinta, následně polít pudinkem:

šťáva z ovoce + třeba trochu sirupu /nebo jen sirupová sladká šťáva/ ...do 1/2l ochucené vody 1 vanikový pudink a uvařit. Nalít ještě na horkou upečenou buchtu s ovocem /máem rádi na meruňky/ a nechat vychladnout.

nety
4. bře 2010

ještě jsem nezkoušela,ale o víkendu se na ni vrhnu vypadá fakt lákavě

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=74656

arietiska
8. bře 2010

Jů ty kuličky vypadají super! To musím zkusit! 😉

arietiska
10. bře 2010

Ty tvarohový kuličky zkuste, jsou fakt výborný. Dnes jsem je potřela máslem a obalila jakoby v malinové marmeládě, a pak posypala grankem a cukrem. Jelikož to prcek včera moc nejedl, udělala jsem to sobě, ale asi na mě dnes nezbyde.

kaleilah
autor
14. bře 2010

Langoše, super nadejchaný, jak peříčko
10-12 langošů:
3/4 kg. hladké mouky
1 vejce
100ml mléka, lžička cukru, 1/2 kostky droždí =kvásek
1dcl oleje
cca 200ml mléka

Uděláme kvásek z asi 100ml mléka, droždí a cukru. Do mísy dát mouku, vejce, hotovej kvásek, mléko-ještě tak hrnek, aby těsto bylo akorát 🙂 Až bude hotový těsto, tak do něj nalít tak deci oleje, a zapracovat do těsta. olej tam dávat ale fakt až na závěr!!! bude se tam špatně zapracovávat, těsto bude hnusný olejový, ale výsledek pak super. Těsto dát vykynout, až bude vykynutý tak do něj píchnout, promíchat a nechat ještě jednou kynout, je pak hodně nadejchaný. Z těsta udělat bochánky a pak rotáhnout než se dají na pánev. V oleji musí plavat, takže je potřeba dost oleje

nety
15. bře 2010

MŃamozní palačinky

1/2 litru mléka
2 vanilkové cukry
2 vejce
14-16 lžic hladké mouky

Smažíme na kapičce oleje,pak je potřu jahodovou zavařeninou,složím jakoby do šátečku,navrch dám Bobíka vanilkového a zasypu skořicovým práškovým cukrem(Lidl)

hejdita
15. bře 2010

no to je dobreee totoooooook snad kazda tu ma fotku a este aj s pohadkovou postavouuuu jeeeeeeeeee to sa mi paaaci a este vsetky obluuubeneeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

arietiska
21. bře 2010

Eskymo řezy ... malá změna a taky výtečné ne-li lepší: vynechat kakao do těsta, pudinky vanilkové, po upečení buchty potřít těsto malinovou marmeládou a na to rozetřít pudinkový krém. 😉
Určitě jde i s jinou chutí pudinku a jinou chutí marmelády. Já dnes zkouším jahodové pudinky a malinovou marmeládu.

Pangas podle Kal: jen do vývaru přidat smetanu a místo rýže brabory. 😀

jonatanka
21. bře 2010

bananova babovka

* 300 g polohrubej múky
* 1 dl vody
* 200 g cukru
* 2 vajcia
* 150 g masla
* prášok do pečiva
* čokoládové kúsky
* 3 banány
* soľ
maslo, cukor, vajcia, vodu a banány vymixujeme, pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a štipkou soli. Všetko spojíme a do cesta opatrne zamiešame aj čokoládové kúsky. Cesto nalejeme do maslom vymastenej a múkou vysypanej bábovkovej formy a pečieme 40 minút.