Jáhly pro kojence, máte vyzkoušený recept?

lucie36
10. led 2014

Ahojky všichni, nemáte, prosím, někdo vyzkoušený recept s jáhly vhodný pro 9. měsíčního prcka? Chtěla bych mu nějak obohatit jídelníček a ve spíži jsem narazila právě na jáhly, ale s jejich úpravou nemám zkušenosti. Díky.

petrajurinova
10. led 2014

Dají se přidat k jakékoliv zelenině a udělat z nich polévku nebo kaši (tu klidně ze samotných jahel s mlékem) - pro maličké dítě je dobré je rozvařit až se samy rozpadají.

lv
10. led 2014

nezapomenout propláchnout horkou vodou, já dělám 4x, mohly by být hořké.

jany_sek
10. led 2014

a od kolika měsíců jáhly můžou? Náš prcek bude mít 7 měsíců..

bobulinka74
10. led 2014

Taky je malé už dávno dávám k zelenině místo rýže

katyxq
10. led 2014

pokud ty jáhly máš ve spíšti uź dlouho, tak je rovnou vyhoď, budou žluklé a hořkeí i po propláchnutí horkou vodou ... jak jdou uvařit jen ve vodě jako příloha, udělat z nich knedlíčky nebo je rozvařit na kaši.

lucie36
autor
12. led 2014

Jo, jo, takže jáhly letí do koše a zítra koupíme čerstvé. Jak jsem tak pochopila, šla by těmi jáhly nahradit rýže a udělat něco na způsob rizota se zeleninkou a masem....? Malý mi totiž docela trpí na zácpy, tak mu rýži dávám málo a tohle mi přišlo jako dobrá alternativa.

petrajurinova
12. led 2014

@lucie36 to se určitě dá a další taková "neucpávací" alternativa je pohanka-lámanka (celá je velká a tvrdá). Příprava i použití je obdobné jako u jahel.

lucie36
autor
18. led 2014

Tak jáhly měly úspěch. Ještě jsem koupila kuskus, nadchla mě ta rychlá příprava. Tu pohanku bych taky ráda zkusila, ale zatím jsem nesehnala tu lámanku.