Jak děláte přesnídávku?

mijav
1. črc 2011

Prosím o podrobný popis.

katka82
1. črc 2011

Ahoj 🙂
já dělávala prckovi tuhle: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=22124 😉je moc dobrá a bez cukru 🙂

meo
20. črc 2011

já dělám například broskve, hrušky do toho trochu banánu. Podusim pár minut nakrájené hrušky a broskve (podlité trochou vody), rozmixuju a přimixuju banán, aby to bylo sladší a hustčí.
Samozřejmě to obměňuju, podle toho jaké koupim ovoce. Naposledy jsem dělala třeba kombinaci mango, jablko, banán. Moc dobrý, mango je sladké a měkoučké, takže se nemusí moc dlouho dusit.

andy80
20. črc 2011

Podusit ovoce v trošce vody do měkka, tyčovkou rozmixovat, dát do flašek, pořádně utáhnout a zavařit /naskládat do hrnce s horkou vodou a cca 20 minut vařit/

veronikaka
21. črc 2011

Taky to dělám s tím banánem, hlavně se tam nemusí dávat cukr a pudink. Minule jsem to ale dávala do klasickejch přesnídávkových skleniček a kromě jedný se mi víčko nechytlo. Takže lepší jsou podle mě skleničky na šroub od jogurtů.

hojda
21. črc 2011

Já slyšela super recept, na zavařování v myčce, Naskládají se tam sklenice dnem vzhůru a půstí se to a nejvyšší stupeň a je zavařeno🙂

pindruzka
16. srp 2011

jablecná
jablka oloupat, vykrajet jadrince, podusit (pokud nejsou štavnata, přidej prochu vody), rozmixovat, naplnit do sklenic, zavičkovat (bacha, ty od hippu apod nechytaji, chce to ty stare nebo treba od male majolky) a sterilovat na 80-85°C po dobu 20-25 min.

dale pak delam s ruznyma prichutema
zaklad je vzdy jablko (to to i hezky zahusti). do ovocneho zakladu (napr povarene a rozmixovane merunky, broskve, jahody, svetsky, hrusky apod) pridavam tolik jablecne, aby to neztratilo puvodni chut pozadovane presnidavky a aby to bylo i hezky huste - pote postupuji stejne

pudink nedavam, diky jablku je to huste dost
kyselejsi druhy ovoce (rybiz, merunky) doslazuji glukopurem