Jak dlouho vařit maso?

ivanasvizelova
20. lis 2009

Prosím o radu! Jak dlouho by se mělo vařit maso do příkrmů? Všude se dočtu že do "měkka". Ale kolik minut zhruba?
Já mám pro mimi (8.měsíců) nachystané masíčko v mražáku. Ještě syrové jsem si ho nakrájela na malé kousíčky (zhruba o velikosti dvou hrášků), navážila jsem vždy 20g a v sáčku zamrazila.
Teď si vytáhnu jednu dávku, propláchnu vodou, ještě překrájím, ať se to rozdělí a vařím společně se zeleninou.
Myslíte, že 15 min je málo?????

berenika39
20. lis 2009

Ty jsi vegetariánka? Jinak mi uniká, na co se ptáš. Maso normálně ochutnáš, ne?

ivanasvizelova
autor
20. lis 2009

Jo, to jo, ochutnám. Jak si myslím, že to je ok, tak pak rozmixuju.
Ale dnes mi dala kámoška brouka do hlavy, že vaří kuřecí 60 min a hovězí i 2hodiny!
Tak jsem napochybách jestli nedělám něco špatně. Jestli se nemá maso "převařovat" snad kvůli nějakým bakteriím nebo co.....

dvojka
20. lis 2009

Já vařim malé kostičky 30 minut kuřecí a telecí 3/4 hodiny až hodinu...Kuřecí ochutnám a dobrý...Ale telecí bych do pusy nevzala,tak píchám vidličkou 😀 😝 😀
Mně doktorka řekla,že mám kuřecí vařit 30 minut 🙂 ,ale vim já proč? 😀

berenika39
20. lis 2009

kliiiiid, nesmíš si to všechno moc brát 😀 😀 😀 . Hele, kilo hovězího v obyčejném hrnci bez nakrájení fakt asi budeš máčet dvě hodiny, ale to není asi tvůj případ 😀 😀 .
Pokud je to nakrájené na kousky, stačí normálně vařit, dokud se ti nezdá měkké, ochutnej a hotovo. Těžko někdo napíše, jak dlouho, záleží jak moc klokotem to vře, jaký je to maso atd.
Převařování je blbost, naopak z toho pak budeš mít vymáčenou houbu bez špetky výživný hodnoty.

Btw, maso vařím vždycky kousek vcelku a nakrájím až po uvaření, zůstane chutný a štanatý, nevymáčí se. Pokud chceš polívku - vývar, musí se dát do studený vody a pomalu zahřát a pak vařit, pokud ti jde o to maso jako přílohu, dej ho do už vroucí vody - zatáhne se a je pak lepší na chuť.

Bakterie v kuřecím - salmonela a spol., nevydrží var, takže i kdyby krátký var, 10 min, stačí to na to, aby se zničily.

rimmel
20. lis 2009

no az kym je uvarene ne? 😀 a to zistis po rozkrojeni

ivanasvizelova
autor
20. lis 2009

No moc děkuju za odpovědi, nebudu si z toho dělat hlavu 😎

ojo
20. lis 2009

a v papiňáku to je ještě rychleji 😉

evuse
20. lis 2009

Ivano přece stačí do toho píchnout nebo zmáčkout a poznáš jestli je měkký. To si vyzkoušíš.
Já taky vařím v papiňáku a tohle dětský maso hovězí tak 25min, králíka 20. Kuřecí vařím normálně v rendlíku a neměřím to, prostě až je měkoučký ( asi minimálně 15 min)
Zmražené ale určitě předem nenásilně rozmrazit.