Jak upravit baby špenát pro roční dítko?

grisgot
12. dub 2008

Maminky prosím, jak se upravuje baby špenát pro roční dítko. Díky 😉

suki
12. dub 2008

grisgot já teda nemám ještě roční dítko, ale špenát kupuku jen ve výživách, protože jsem četla článek, že neupravený špenát obsahuje mnoho dusíkatých látek a není pro děti moc dobrý, ale ve skleničkách ho přísně kontrolují. Jinak teď ho zrovna chystám malé, dám jí půlku skleničky a uvařím brambůrek a smíchám dohromady a moc jí to chutná 🙂

makinka.1
12. dub 2008

Ja ho pestuju na zahradce,tak az prijde boba prikrmu,mam to v pohode,100% bez chemie 😀 .Podle me staci sparit horkou vodou a mixnout,zadny velky vareni!

grisgot
autor
12. dub 2008

Suki..fakt? To jsi mě docela zaskočila! Já chtěla prckovi zpestřit jídelníček..takže radši skleničku, ju..ju..?

grisgot
autor
12. dub 2008

makinka.1..pěstuješ na zahrádce? A kdy se sází? Sazeničky nebo od semínka?? Prosím 🙂

suki
12. dub 2008

no fakt jsem to četla v knížce a i mysliím na www.kojení.net to psala u příkrmů, že špenát dávat málo často. Ale pokud si ho vypěstuješ tak je to v pohodě. Já ho jen kupuju. 😉

makinka.1
12. dub 2008

Grisgot,normalka ze seminek,uz muzes klidne ted.Ja to delam tak,ze si seju prubezne az do podzima,a prubezne sklizim,protoze ho potrebujes najednou docela hodne(teda na dospelacky jidlo 😀 ),tak proste zaseju,pak treba za 3 tydny dalsi,pak ten prvni sklidim,zaseju znova a tak porad dokola.Kdyz zasejes na zimu,prezije a v unoru mas cerstvej spenat.Zrovna dneska jsem ho mela s ryzi,ale kupovanej,pac jsem teprve zasela. 😀

aponchie
15. dub 2008

ja taky na zahradce ze seminek ano problem,ale kolem roku sem davala prevazne sklenicky nebo protlak z mrazaku pac se mi moc nechtelo ale postupem casu uz jen vypestovany 🙂

zevina
15. dub 2008

výborná alternativa místo špenátu je mangold, upravuje se stejně jako špenát, má hafo vitamínů a je bez kyseliny šťavelové, takže pro mimi šetrnější na trávení 😉
a pro pěstitelky: nevyrůstá do květu, takže jej můžete sklízet postupně, stačí z rostliny otrhat ptřebné množství listů a dál nechat růst (vydrží na zahrádce i mírnou zimu)

aponchie
19. dub 2008

jj mangold na nej sem zabudla 😀 letos ho poprve budu mit od sousedky tak pak pisnu

andrysss
27. srp 2013

@makinka.1 Ahoj makinka,dovolim si s tebou nesouhlasit. Co se tyce,ze ty mas 100% spenat zdrav a bez chemie. A hned ti reknu proc,protože puda v sobe drzi a uchovava bakterie a spoustu dalsich latek nekolik stovek let. Ty vis kdo tam co tam a cim tam hnojil pudu pred xx stovek let zpatky? Jestli kdyz litali letadlama co nad tvoji budouci pudu sypaly za chemie a ta puda to tam vsechno ma v sobe. Takze nemas pravdu. Dneska si clovek nemuze byt jisty co je opravdu zdrave 😀