Jak zavařujete hotovky a polévky?

piskott85
9. bře 2012

Dobrý den, potřebuji pomoc nikdy jsem to nedělala a tak se všude snažim dopátrat jak na to manžel jezdí kamionem a tak jsem se rozhodla že mu budu zavařovat jídla vůbec ale nevím jak na to???a co vše mužu zavařit??a jak to je u polévek??když udělám nudlovou mužu i s nudlemi zavařit??budu ráda všechny rady a recepty díky Jana 🙂

kacab
9. bře 2012

Ahoj, moc neporadím ale trochu snad ano.. nemám načtené postupy a teploty - moc se s tím neprdím.. Před dovolenou vždy vše navařím, zavíčkuju do sklenic a buď dám na 90-100vku do trouby a nebo do hrnce s vodou a utěrkou na dně.. přivedu k varu a stlumím... a nechám dle odhadu.. když víčkuju horká jídla tak 10-15 min, když chladnější tak déle.. raději mám sklenice co se zavírají hlavicí než šroubpvací - lépe poklepem poznám jestli sklenice "chytla" ... Ale je potřeba to stejně držet v chladu.. ve vedrech se mi to po pár dnech kazilo... nebo někdo zavařuje 2x po sobě...
ale co bych Ti spíše doporučila a mám to i vyzkoušené z loňské dovolené... je to super, cena slušná, skladné, chutné a výběr podle mě dost veliký! byly jsme maximálně spokojený... je to bez přílohy, ale to by musel muž řešit i tak...
www(tečka)kolinec-zod.cz/index.html
...jinak moc rádi kupujeme kuskus (těstovina)- zaleje se horkou vodou, osolí a nechá chvilku stát a je hotovo! jo a mají i polévky.. (jinak nudle do polévky nee a rýži když už tak hodit syrovou do polévky a pak zavařit.. a zeleninu na větší kousky - přeci jen se to může rozvařit)

lusm
15. led 2013

ahoj pokud je tvoje otazka jeste aktualni tak ti mohu trochu poradit sice nemam s tim jeste moc zkusenosti ale pritel dela sofera z povolani a tak jsem mu zacala zavarovat. Obycejne polevky by se mely na 80 stupnu asi po dobu 20-30 min. ale kdyz jsem to tak delala tak se mu to zkazilo takze jsem tomu zahulila zavarovaci hrnec vytopila na nejakych asi 90 a nechala a zavarovala tak asi 45 minut pak vytahla a obratila vickem dolu at se to jeste poradne zadela to vicko. U masa je to slozitejsi tam musis maso jen orestovat ochutit zlehka ( protoze pri zavarovani se ty chute zvyrazni) a prinejhorsim se to duchuti az pri ohrati das do sklenic i s omastkem nebo tim tukem a zavarujes tam musis mit vysokou teplotu a zavarovat tak 2 hodiny pak nechat v hrnci a dalsi den zavarit znova na dve hodky. Zkousela jsem i polevky i maso a vsechno vydrzelo takze doufam ze jsem ti alespon trosku pomohla🙂 Preji stastne zavarovani 🙂