Jaké jídla vaříte prckům po 18. měsící?

werronik
14. zář 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jaká jídla vyvařujete prckům k obědu? Já méně solím a kořením, vybírám zdravé potraviny, ale jinak je to už téměř náš jídelníček.
Hlavně jsme s mm velcí masožravci, ale dcerce i nám bych chtěla do jídelníčku zařadit více bezmasých jídel - ale ne sladkých.
Poraďte, co vaříte doma dětem, aby jídlo obsahovalo všechny vitamíny, co má.

A také mě napadlo, od kdy mohou děti sojové maso?

len.z
14. zář 2010

Naše děti jedli od 15 měsíců úplně to samé jako my, jen jsem jim to vždycky odebrala do menšího hrnečku a vařila bez masoxu, ale jinak baští vše co my...jinak sojové maso bych dítěti nedávala, maso je maso!!!! 🙂

meleri
14. zář 2010

werronik,

zkus mrkev z hráškem. nebo lečo taky chutná. nebo jsem dělala zapékané nudle s hráškem. nebo podusit lilek (bez slupky) na osmahnuté cibuli a k tomu rajčata, trošku rajč. protlaku. a zase s nudlema..🙂 nebo rizoto.
u nás vede rajská polévka /omáčka a svíčková...🙂

my máme s masem problém. pokud není úplně rozkrájené do nitek tak to pořád drží v puse...a kuřecí vůbec nesní i když je nadrobno, všecko to drží v puse...takže maso musím pořád mixovat. :( tak nevím taky to tak máte? :(

u mě je problém svačinka....kolikrát fakt nevím co vymyslet...malý začal odmítat chleba, takže ráno má strouhanou mrkev nebo jogurt k tomu kousek perníku třeba a odpoledne fakt kolikrát nevím co!

petule246
14. zář 2010

Ahoj, nejdřív k sojovému masu - nemám to nikde nastudováno, mně osobně chutná, ale prckovi bych nedávala vůbec ještě hodně dlouho ...
A jinak mu vařím také co sobě, takže například:
zapečené brambory s porkem, smetanou a sýrem nebo podobně ale s brokolicí atd...
zapečený květák, květákový mozeček, květáková, porková, brokolicová polévka ..., bramboračka, zapečený lilek, ovocné knedlíky, čočková polévka, čočka+vejce, kapustová polévka ...
těstoviny s čímkoliv - např. tuńák, kuře+brokolice+smetana, krůta+rajčatová omáčka ...
plněné papriky, vepřové s hráškem nebo mrkví nebo fazolkami, hovězí s kapustou
hovězí polévka s krupicovými knedlíčky teď u nás hodně frčí ...
zapečená treska s rajčaty a paprikami, rizoto, kuskus s rajčaty a lilkem ...
Takže asi tak nějak, na víc si teď nevzpomínám, ale docela se těším na tipy ostatních maminek 🙂

jabluncanka
14. zář 2010

Ani nevíte,jak Vám závidím = my máme alergie a ekzém,takže striktní dietu!!!
Spoustu z toho co tu píšete nesmíme,takže to vaření je někdy krkolomné... 😉

fifa79
15. zář 2010

Jestli se werronik nebude zlobit,tak přidám i já svůj dotaz.Můj prcek odmítá jíst omáčky.Můžete mi sem šoupnout nějaké receptíky, protože mě už dochází inspirace co vařit.S polévkami taky bojujeme.

raady
15. zář 2010

fifa - já jsem docela inspiruji na strankach varime-detem 😉

jindri
15. zář 2010

Já vařím ponejvíce ze stránek varime-detem a z receptů na Mimibazaru, tam už jsou rovnou recenze, jak to šmakovalo 😀
Jinak dcerka je omáčková, nejvíc miluje kolínka.
A dnes jsme měly k obědu brambory s tvarohem a večer bude žemlovka s jablky 😉

jaynee
17. zář 2010

Teda docela vám závidím, já bych taky ráda, aby malej jedl s námi, ale pořád se mu moc nechce kousat - teda hlavně oběd. Jak je to něco většího, co si sám vezme do ruky, tak úplně bez problému. Omáčky a podobně zkoušíme, ale musí v tom mít jen malé kousky (rozmačkat nebo velmi drobně nakrájet), jinak to nepolkne. A když bych mu dala jen něco "nemazlavého", například tuhle jsem zkoušela ovocný knedlík na malinké kousky, tak to prostě drží v puse a nepolkne, po chvíli vyplivne. Polívky taky jakž takž zvládáme, ale normální jídlo mu prostě dát nemůžu, nemá to smysl, nic by nesnědl. Docela mě to štve, ale předpokládám, že na to časem prostě přijde sám. Máte někdo podobné zkušenosti?

zuzanka26
17. zář 2010

Ahoj,
my taky docela vyváříme, snažím se to obměňovat, ale taky mi moc nechce kousat, ale vím, že to umí, jen je líná.
Takže dělám:
Polévky - kuřecí vývar, hovězí vývar - tam nechávám malé kousíčky masa a rozvařenou zeleninu a dávám tam písmenka
- hrášková, brokolicová, květáková, mrkvová ( ty jsou jednoduché a rychlé a docela mi je jí)
těstoviny - jí mi jen špagety, ale miluje je, tak ty dělám na různé způsoby - s brokolicí, kuřecím masem a sýrovou omáčkou - s lososem, cibulkou a smetanou
- se šunkou a hráškem
- s rajčatovou omáčkou bez masa
brambory nebo rýže - často dělám obyč. brambory s mrkví a kuřecí, krůtí nebo králičí maso
květákový mozeček s bramborem
někdy dávám i to, co máme my, hlavně když je bramborová kaše, třeba kuřecí maso v meruňkové omáčce s tymiánem, to jí chutnalo moc
Zapečené brambory se sýrem a pangasius, to už taky nějak bylo, zatím ryby chutnají, tuňák

Další si už nevzpomenu, dělala jsem jí třeba čočku a tu vůbec nechtěla.
Miluje krupicovou kaši. To je asi všechno

😉