Jaké vaříte polévky (příkrmy)? Poraďte

power700
14. říj 2008

Ahojky, holky, jaké vaříte polévky? Kristýnce je 10 měsíců, chci jí dávat polévky, ale nevím, jaké jí uvařit. Poraďte prosím, popřípadě máte recept? díky.

simlenka
15. říj 2008

já bych je vařila asi stejně jako pro nás dospělé, ale nedávala tam sůl ani jiné koření 😉 a taky asi z libovějšího masa - no já bych polévky u nás taky ráda zavedla, ale máme problém dostat do pusy tuhou stravu, natož tekutou, protože lžička je hrozně zajímavá věc k chytání 😝 😀

eppik.m
15. říj 2008

Hovězí zeleninová polévka

20g vařeného libového hovězího masa
1 kousek mrkve (20g)
1 kolečko petržele a stejné množství pórku (20g)
350 ml teplé vody
1/2 lžičky olivového oleje
Omyté, nadrobno nakrájené hovězí maso zalijeme vodou a uvaříme do poloměkka. Očištěnou a omytou zeleninu přidáme k masu a vaříme, až je vše měkké. Maso a část zeleniny vyjmeme a necháme do masozeleninového příkrmu. Zbytek rozmixujeme, přidáme olej, zamícháme a podáváme.

Rajská polévka

1 lžička rýžové kaše
1 středně velké rajče (40g), petrželka
1 lžička olivového oleje
Rajče spaříme vroucí vodou, ponoříme krátce do studené vody, oloupeme a nakrájíme. Zalijeme asi 300ml vody a uvaříme doměkka. Takto připravenou polévku zamícháme, přidáme trochu oleje a najmeno nasekanou petrželku.

Já osobně ráda vařím pro Míšu, a vůbec mi polivky nedělají problém a Míša je miluje 🙂 Je to snadné, vaří se stejně jako pro dospělé akorát bez koření, když je hotová odoberu malému aspoň tři porce, jednu spapá hned a ty další jdou do mrazáku...... no a pak nám je dochutím. Jsou dobré i z toho důvodu, že dítě s nimi dostane i tekutinu a nemá problém se zácpou.......... Nejradši vařím vývarovky se zeleninkou. Pak vše vidličkou rozmačkám přidám i masko a Miša sní i 250g. 😉

eppik.m
15. říj 2008

power700 - až budu mít čas přidám jěště pár receptů 😉

power700
autor
15. říj 2008

eppik.m - děkuji moc za recepty. Doufám,že mi to bude malá papat. Včera jsem dělala bramboračku, dala jsem jí to bez soli a koření a snědla pár lžiček a šklebila se na mě 😀 Tak doufám,že nám jiný půjdou baštit líp. 🙂