Jakou máte doma vánoční výzdobu?

klara_kik
30. lis 2015

K vánoční atmosféře neodmyslitelně patří vánoční výzdoba. Adventní věnce, svíčky, betlémy, hvězdy a další ozdoby. Vše svítí, třpytí se a krásně voní. Jak jste si vyzdobily svůj domov a jak u vás zdobení probíhá? U nás doma bývalo vždy ozdobené každé okno i dveře a ve všech místnostech byla nějaká dekorace. Bylo toho hodně, ale jako malá jsem to měla moc ráda a zůstalo mi to dodnes 🙂

Podělte se s námi o své tipy na vánoční dekorace. Na konci týdne od nás tři diskutující z našich diskusí dostanou speciální vánoční balíček z KiKu právě plný vánočních dekorací a doplňků.

adede
30. lis 2015

Zatim zadnou 🙂 U nas se vanocni vyzdoba dela az o Vanocich, o Adventu mame jen adventni venec a deti adventni kalendare. Vanoce zacinaji az 24.12. 😉

vec01
30. lis 2015

Zdravím všechny maminky.

Přidám svůj první příspěvek do diskuze.

Začínáme výzdobou oken (každý rok se nashromáždí jak kupované hvězdičky, tak vyrábíme z tvrdého papíru.
Přidáme adventní věnec, u kterého dodržujeme zapalování svíček každou adventní neděli.
Vyzdobily jsme pokojíček svícínky, andělíčky a možná trošku kýčovitými vánočními dečkami, ale děti mají rádi barvy pestré.
V obývacím pokoji přidány vonné svíčky s kokosem a vanilkou.
Na okna tradiční lucerničky a elektrický svícínek.
Určitě budu dekoraci do Vánoc ještě přidávat, kde mi co padne do oka, tak nějakou drobnost koupím, jak v kamenných obchodech, tak na městských vánočních trzích.
O víkendu jsme přidali koupené nazdobené perníčky na akci v našem skanzenu.

Pečení vlastních perníčků nás čeká nadcházející víkend, tyto voňavé ozdůbky budou následovat zavěšením na dlouhou umělou trávu ve váze. Takový předjezdec živých větviček, na ty je ale ještě brzo.

pavlikovarenata
30. lis 2015

U nás to letos bude bohužel slabší, máme se do Vánoc stihnout přestěhovat...takže budeme rádi, když to opravdu stihneme a pořídíme stromeček a pak taková ta klasika jako zlaté prasátko na stůl, ozdobené jablíčko zavěšené na lustr nad stůl a to bude letos asi vše 🙂

brokovich
30. lis 2015

Jsme na tom jako @pavlikovarenata. Do Vánoc se chceme stéhovat, takže zatim jen věnec, ovšem takovej nouzovej. 😀

kristyna8
30. lis 2015

Ja uz zdobim skoro od pulky listopadu 😀 jen stromek nechavam na 23 🙂

ilonne
30. lis 2015

Adventní věnec, ten uz snad nechybí v žádné domácnosti. Samolepky na oknech, věnec na dveřích,,v oknech mnou hackovane vločky.

klara_kik
autor
30. lis 2015

@vec01 Vaše bohatá výzdoba mi opravdu moc připomíná tu od mojí maminky 🙂 Něco bylo možná také trochu moc pestré, ale jako malé se mi to strašně líbilo. A ze všeho nejvíc jsem měla ráda pečení perníčků na ozdobu. Už jsem na ně ale málem zapomněla, dnes se bohužel zas tak často nevidí.

anngells
30. lis 2015

Letos slavíme první Vánoce s našim drobečkem a tak jsem se činila. Okna zdobí vystřihovánky z papíru a papírové sněhové vločky, bytem nám voní pečený betlémek, nesmí chybět adventní věnec a kalendář, spousty voňavých svíček. Dnes se chystám na první pečení vanilkových rohlíčků, které také provoní celý byt a už se moc těším na zdobení stromečku, ale to až 23. 🙂 Miluji Vánoce

klara_kik
autor
30. lis 2015

@pavlikovarenata @brokovich Oběma přeju, ať stěhování dobře zvládnete a do Vánoc jste zabydlení, abyste si mohli svátky užít v klidu! Ať se vám v novém domově líbí!

andvim
30. lis 2015

U nás prozatím světelný řetěz z Kiku na okně a adventní věnec.. Další světýlka a ozdoby musíme teprve přinést ze sklepa 🙂) Ale jako každoročně u nás přibyde ještě věnec na dveřích, světla v oknech, vánoční stromeček, vonné svíčky a vánoční prostírání na stole... A pak už můžeme čekat na Štědrý den 🙂

vec01
30. lis 2015

@klara_kik Ano, je to takové tradiční. Uznávám,že pro někoho je toho možná až příliš, z domu ale jednoznačně musí být cítit vánoční atmosféra.

Možná jsem ještě nezmínila věneček na vstupních dveřích. Tyto drobnosti mám právě také z Kiku, za dobrou cenu a přitom parádu.

Jelikož se jedná jen o výzdobu na pár týdnů, není potřeba investovat tisíce, aby to bylo efektivní, vkusné a vydrží to na několik let, v podstatě až do chvíle, kdy se rozhodnete výzdobu odměnit.
Tak jako jsme to udělali minulý rok, kdy jsme změnili styl a barvu ozdob na vánoční stromek. Pokoj vypadal najednou úplně jinak, k barvě baněk ráda doplňuji ubrusy, běhouny na stůl a vánoční ubrousky. Mám ráda, když to ladí jako celek.

nicky_2
30. lis 2015

já miluji advent, ani ne tak Vánoce, jako právě advent, zdobíme okna a aspoň jedno musíme mít osvícené, mám ráda, jak to krásně večer svítí 🙂 doma máme adventní věnec, letos poprvé bude i adventní kalendář, v tomto zimním období hodně zapalujeme svíčky, takže máme všude svíčky, na Štědrý večer prostírám svátečně jídelní stůl - vytáhnu naše vánoční prostírání, misku na cukroví 🙂

victress
30. lis 2015

tak zatím máme na stole vánoční ubrus, na dveřích vánoční 3D samolepky a já mám v mobilu vánoční tapetu už od října, zbytek jako světýlka do oken dám na Mikuláše, svíčky u nás hoří průběžně po celý rok, s dcerou vystřihneme pár papírových vloček, které syn pak zase pokrčí...adventní věnec nemáme, mám v plánu udělat si z falešného patchworku, ale zatím není čas, tak mám jenom baňky a zvonečky...

hnandezz
30. lis 2015

my.mame cervenoou a vsude andelicky.🙂 jeste se vsechno.pomalu vytahuje. ale stromecek.bide stribrno cervenyy, spoustu andlilku a.krasne rozsvicene.ocicka.nasich deticek.🙂 jak.jaaaa se tesim na ty vanoce. 🙂 uzasna.doba.:-)

jbzirafa
30. lis 2015

jako malá jsem zdobila hodně a ráda hlavně okna vystřihovanými papírovými vločkami nebo jinými dekoracemi, nechyběl papírový betlém, adventní věnec. teď když mám doma batole, mám na stole svícen z voňavého jedličí, betlém vysoko na polici a bude asi i nějaký malinký stromeček, možná umělý a nějakými nerozbitnými ozdobami a světýlky, aby vydržel řádění zvědavého syna a měl na co koukat. dvěře mám celoročně vyzdobené nějakou dekorací.

tria002
30. lis 2015

Ja se letos na Svatky desne tesim. Loni se nam narodil prcek, tak to budou jeho prvni vanoce.
Na dverich mame hvezdu ( paradoxne z Kiku) , adventni venec na stole, v nedeli jsme zacaly pect pernicky, hori svicka za meho otce a pritelovu maminku..
Ubrus mit nemuzem, prcek dosahne, ale mam aspon palickovanou decku.

kuliseks
30. lis 2015

My už máme adventní věnec a adventní náladu 🙂 Na výzdobu se chystám za tři dny, takže to bude správné trávení mateřské dovolené 🙂 Čekáme po Vánocích první miminko, tak nevím, jak pak výzdobu zase uklidím, ale vím, že s ní ani letos nebudu šetřit. Světýlka v podobě hvězdiček na římské rolety nám osvětlí obývák a kuchyň, na ty se těším asi nejvíc. Smrček bude ozdobený jako loni sušeným ovocem a slaměnými ozdobami. Posílám obrázek loňskéh stromku a letošního věnce 😉

luckamb
30. lis 2015

My máme doma výzodbu převážně takovou, co jsme s dcerkou samy vyrobily. Ona z toho má mnohem větší radost. Takže jsme zrovna v Kiku nakoupily různé kamínky a hvězdičky a kouličky a vyráběly 😀

klara_kik
autor
30. lis 2015

@victress To vypadá krásně! Děkuju za fotečky. Já tuto techniku ani neznala. Tak snad najdete čas i na věnec, a pokud nám pak ukážete, jak se povedl, budu ráda! 😉

klara_kik
autor
30. lis 2015

@luckamb Vlastní výroba k vánoční výzdobě patří. Jako malou mě to také moc bavilo. Dělávaly jsme to vždy se sestrou, pamatuji si zvláště na řetězy z nejrůznějších plodů a materiálů. Nemáte také fotečku vašich výtvorů? 🙂

luckamb
30. lis 2015

@klara_kik tak už nahráno, něco málo z naší tvorby 😉 Taky nás to baví. Sice to není dokonalé, ale co....

mkrelo
30. lis 2015

Také přidám příspěvek...Jak jsem četla výše, přidám se k těm, co se během vánočních svátků stěhují.Takže to bude takové hekticke. Máme synka 14mesicu, který loňské Vánoce koukal a pozoroval všechno, co se okolo něho dělo, hýbalo, třpytilo.Měli jsme živý stromeček a zlato červené ozdoby.Letos, jelikož syn už chodí, budeme muset byt ostražití. Rad vse prozkoumává, strká do pusy, hází na zem..Máme zatím přichystanou výzdobu do oken, a pomalu se nakupují dárky. Cukroví letos péct nebudu, na to máme šikovnou babičku a prababičku. 🙂 Moc se těšíme na rozzářená očka synka,až uvidí stromeček.Má rad hudbu,kdykoli ji slyší, chce tancovat.Začali jsme zpívat koledy. Až bude starší, určíte zavedeme zvyky,jako je pouštění skořápek, lití olova, společného zdobení stromečku.

luckamb
30. lis 2015

Holky my se stěhovali týden před vánocemi, když bylo malé 2,5.Takze se držte a pevné nervy.

klara_kik
autor
30. lis 2015

@luckamb Jééé, děkujeme! 🙂 Jste šikulky, máte to krásně barevné. A kouzlo vlastní tvorby je v její jedinečnosti a ta nebývá dokonalá 😉 Hlavně, že jste si to spolu užily!

drex951
30. lis 2015

Já sama budu letos dělat vánoční výzdobu poprvé. Mám nakoupeno z loňska (kdy jsme se stěhovali a věci ležely v krabicích), tak se těším, že konečně bude pravá vánoční atmosféra. Kromě stromečku, větviček, věnce a svíček se hlavně těším na nádherné stříbrné tácy, talíře a svícny na sváteční tabuli, dále na rozsvícené lucerny (má slabost), aromalampy, trpaslíky, naplněné dózy voňavým cukrovím...
Přidávám malou ukázku z KIKu, která mi při dnešní revizi mimo jiné prošla rukama. K dokonalosti mi chybí snad už jen vánoční ubrus, pro který mám v plánu také vyrazit k vám. Loni jsem si nechala utéct ty stříbrné a červené látkové a doteď mě to mrzí 😀

luckamb
30. lis 2015

@klara_kik jo, my milujeme barvičky. Jsme veselé a hravě, takže takové budou i naše vánoce 🙂

klara_kik
autor
30. lis 2015

@drex951 Určitě doražte! 🙂 Letos máme také spoustu ubrusů a běhounů ve stříbrné, bordó a šampaň, mnoho z nich najdete na našich prodejnách od této středy. Je k tomu i prostírání a ubrousky pro sváteční stůl. Něco máme i se vzory, například tento běhoun: www.oblekamesechytre.cz/tipy-na-vanocni-darky/b...

luckamb
30. lis 2015

@klara_kik Kláro, potahy na židle?

drex951
30. lis 2015

@klara_kik Určitě vyrazím, děkuji za odkaz, běhoun také potřebuji 🙂 Jak často chodí Kik leták? Vím, že loni nám přišel s vánoční nabídkou, ale letos ne.

lisha
30. lis 2015

My jsme byli zrovna dnes pro výzdobu do Kiku, ale bohužel toho na nás už moc nezbylo ☹. Tak máme alespoň samolepky do oken, krabici na cukroví a pár sklenicek na čajové svíčky. Jinak to asi budeme muset vymyslet nějak jinak, něco s dětmi nejspíš vyrobime. Mimo to budeme samozřejmě den před štědrým dnem zdobit stromeček, ale letos vytahneme kvůli mladšímu synovi nerozbitne ozdoby místo skleněných 🙂 .