Je někdo zaregistrován v klubu na jimejinak.cz?

hojda
29. led 2015

Chtěla bych bližší informace o tomto webu. Jaké máte zkušenosti? Jaké jsou recepty a nákupní seznamy?
Děkuji

r.severanka
19. bře 2015

@hojda Ahoj, náhodou jsem teď narazila na Tvou otázku. Jsem zaregistrovaná v klubu Jíme jinak. Zkušenosti jsou jen ty nejlepší. Tak se když tak ptej 🙂

olga_
22. led 2017

@r.severanka Ahoj, stále jsi zaregistrovaná? Jaká je tvá zkušenost téměř po roce od tohoto příspěvku? Já teď nad registrací vážně uvažuju...
Zajímá mě tvoje obecné hodnocení. A pak - jí to všichni včetně muže? Jak fungují děti v terénu (babičky, škola, školka).
Vaříš podle videoreceptů, nebo si to spíš tiskneš?
A dalších milion otázek, které teď psát nebudu, aby tě to neodradilo v odpovědi 😂.

r.severanka
26. led 2017

@olga_ Ahoj, omlouvám se, že odepisuji až nyní...
Ano, stále jsem zaregistrovaná, i přes to, že je to fakt dost peněz. Vždycky říkám, že už členství neprodloužím, ale nedokážu to 🙂. Ve svém okolí, nikoho, kdo by se stravoval podobně, nemám, a tak se na web moc ráda vracím.
Obecné hodnocení, no za mě opravdu bezva, vždycky najdu, co potřebuji, a když ne, tak holky, Eva A Helča, ochotně a rychle odpovídají. Časem opravdu pochopíš ten princip, a pak už Ti nebude dělat potíže, vymýšlet si vlastní recepty. Moc oceňuji, že na webu nejsou otravné reklamy, to je asi důvod, nebo jeden z důvodů, jestli jsem to dobře pochopila, proč je členství dražší.
Trochu mě vždycky naštvou ty speciální kurzy, které musí i členové ještě doplácet, ale asi to chápu, že to stojí spousty času a práce ještě navíc... Takže ne vždy si kurz můžu dovolit, a pak tedy nemám přístupné, co se tam řeší, a já bych zrovna tak potřebovala 🙂.
U nás je to teď tak - manželovi ( běžně se stravující ) přestaly do práce dovážet obědy, a tak jsem se konečně dočkala 🙂, a "musí" jíst se mnou. Samozřejmě, se snažím jeho porci upravit tak, aby ho to neodradilo, ale dobrý, vždycky to zatím snědl, a to se s ním nemažu, už měl i řepu, cizrnu 🙂. Svačiny a tak, má ty svoje - pečivo, salám, sýr, a maso má na návštěvách. Takže může srovnávat, a já tajně doufám, že se jednou dočkám třeba věty, že mu po svíčkové se smetanou není tak dobře jako po mé cizrně 😝...
Děti bohužel ještě nemáme, ale když na to přijde řeč, třeba u známých, tak manžel vždy zdůrazňuje, že u dětí by toto stravování podporoval. Má ode mě informace - proč mléko ne atd...
No, a když k nám přijedou příbuzní na oběd, tak chytím příležitost za pačesy, a servíruju taky Jíme jinak 😝. Zatím fakt nikdo nenadával, naopak se zajímají a tak.
Jinak, co vím od ostatních, co už děti mají, tak pokud jsou na jiné stravě od malička, tak problémy nebývají, u těch, co už zakusily běžnou stravu, tak už to tak jednoduché nebývá, ale dá se, asi to chce netlačit tak na pilu, a spíše nabízet, jít příkladem.
Vařím podle psaných receptů, ale ty videorecepty ráda zkouknu, přece jen když přímo vidím různé fígle a tak, je to lepší...
Tak, to zatím asi vše, když tak se určitě ptej 🙂.

olga_
26. led 2017

@r.severanka Díky moc za odpověď! U nás vaříme docela "jinak" - teď nejvíce vytěžuju knihu Radost ze zdravých dětí. Syn má dva a čtvrt a pozná doma snad všechny suroviny (běžně vaříme jáhly, pohanku, quinou, různé luštěniny denně, všechnu možnou zeleninu - sezónní atd.). S tím není problém. Syn to jí všechno, někdy víc, někdy míň, ale to je spíš tím, že teprve poznává různé kombinace chutí, konzistence atd. Manžel si doma pochvaluje. Stravuje se v závodní jídelně a tam je to teda masakr, pod heslem levně, ale hnusně...
Spíš se ho snažím obecně učit vařit, aby mohl synovi dát něco lepšího než chleba s pomazánkou nebo přesnídávku... I když jo, polévku zvládne 😉. Možná by ho stránky mohly nakopnout.

A další dotaz: Najdu při registraci více tipů na snídaně? To je u nás totiž kámen úrazu, který bych potřebovala vyřešit. Manžel od dětství snídal chleba s marmeládou. To se mi podařilo z domu vymýtit (dá si to třeba v práci na pozdější snídani). Snídáme kaše ze všech možných kombinací obilovin. Dáváme s trochou rozředěné sladěnky, kokosem, oříšky, semínky, mákem atd. Polévku se mi do manžela ráno asi nepovede dostat. Zkusila jsem jednou, ale necítí se pak psychicky v pohodě. Kaše musí být nasladko - pro manžela - jenže pak už i pro syna. Když snídáme sami dva, dáme třeba s cibulkou a mrkví - to má taky dost sladké chuti.

Najdu tam ještě nějaké další tipy na sladké snídaně? Nebo mi zbývají opravdu "jen" ty kaše - sladěnka každý den asi nebude ideální, i když je to minimální množství.

Stíháš ten web vytěžovat? Toho já se právě bojím, že se registruju a pak se tam nebudu stíhat dostávat. Většinou vařím podle sebe. V tom je Radost ze zdravých dětí dobrá - učí základní principy. Ale taky se nepovažujeme za makrobiotiky, takže čekám, že by JJ mohlo přinést trochu svěžího vánku. Je to tak?

Využíváš ty slevy a akce? Bývají tam na ty potraviny, jak píšou?

Díky!

r.severanka
30. led 2017

@olga_ Jé, tak to je u vás skvělé, že tak jíte celá rodina. Hlavně, že i manžel třeba přemýšlí, a řekne Ti, že se necítí dobře. Můj je "stará škola", a když mu není dobře, tak to prostě je, a nemá moc chuť, zjišťovat proč ☹. Ale, jak jsem psala, alespoň, že už občas sní tu moji jinou stravu, třeba časem budou přibývat úspěchy...
Ty snídaně, to bývá častý problém. Holky radí jen ty polévky nebo kaše, případně obojí, a hlavně střídat zeleninu a obiloviny, aby byly stále nové chutě. Těmi sladkými kašemi se začíná, ale to Ty víš. Tak třeba časem manžel povolí i na ty se zeleninou.
S tím vytěžováním, se začátku jsem nevěděla kam dříve skočit všechno mě zajímalo, a nakonec jsem měla v hlavě skoro guláš, ale dá se v tom najít systém.
Svěží vánek k vám určitě dorazí, to jsem si jistá. Kolikrát jsem překvapená co všechno se dá zkombinovat, a jak.
Slevy a akce jsou asi super, a pár jsem jich i využila a využívala bych jich i více, ale je to o penízkách,, nooo. Nakoupila jsem díky slevám knížky, a často využívám vstupenky zdarma na ezoterické festivaly, to je pro mě velká výhoda. Na nákup potravin bývají slevy jen občas, a většinou jsou časově omezené, ale bývají.

r.severanka
3. únor 2017

@olga_ Teď mě tak napadlo, znáš www.paní-dyne.cz? Tam jsou také moc fajn recepty 🙂

olga_
3. únor 2017

@r.severanka Slyšela jsem, ale až teď vidím, že to vypadá výborně. Budu to muset pořádně prošmejdit. Díky moc za odkaz!

A ještě mě vlastně napadá jeden dotaz - už ne tak k JJ, ale obecně, jestli máš nějaké speciální kuchyňské spotřebiče, na které nedáš při tomto stylu vaření dopustit. Já uvažuju nad nějakou sušičkou na ovoce, ale pořád nevím, aby to nebyl takový krám do baráku (ale nemáme zase radiátory, takže to není kam jinam dát), pak uvažuju nad nějakým výkonným mixérem (kdybys mohla třeba doporučit).