Jednoduché vaření s dětmi, máte nápad?

hojda
12. led 2014

Nemáte nějaké nápady na jednoduché vaření(nevaření) s dětmi? Chtěla bych vymyslet program pro menší skupinku dětí na téma vaření, ale nenapadá mě, co by se dalo připravovat?

Díky

romcovaklarka
12. led 2014

Tak nevím, jak jsou staré? Mohly by si dělat toustíky, napichovat špízy třeba z ovoce nebo ze zeleniny/sýra, péct nějaké uplácané nebo vykrajované sušenky, udělat si mléčno-ovocný koktejl nebo i zmrzku, uvařit těstoviny s nějakou jednoduchou omáčkou, jestli už můžou i krájet tak třeba polévku nějakou zeleninovou...

sarkar
13. led 2014

Já jsem chodila v 1. třídě na kroužek vaření a pamatuju si, že jsme zdobili perníčky a vařili myslím bramborovou kaši s párkem a míchaný vajíčka, víc si nepamatuju 😀
Jinak bych asi zkusila třeba i takové ty "hravé" sendviče - plátky chleba obložené šunkou apod. tak, aby tvořili obličeje, pak třeba to výše zmiňované zdobení cukroví, nějaké záviny (třeba listové těsto s anglickou a sýrem, zavinout, nakrájet šneky) a upéc, slaný koláče apod. Něco, v čem není moc krájení, ale je tam hodně vrstvení - třeba francouzský brambory.

alpakovo
13. led 2014

kromě jednoduchých receptů, podívala bych se po netu a do knihovny, sama mám doma pár knížek vaření s dětmi, aby je to bavilo 😉 syna to velmi baví, takže vařívá se mnou a už plno receptů jsem využili.... Ale opravdu záleží i na věku dítěte....

ipkh
13. led 2014

U nás bodují jednohubky - na slano, i sladko z piškotů a banánů (na párátko piškot, banán, piškot a obalit v rozpuštěné čokoládě).