Jídelníček na celý týden uzpůsobený i batoleti 🙂

matvej21
28. kvě 2013

Ahoj Holky, napadlo mě, ze by bylo fajn, najít na určitém místě jídelníček pro prcky na celý týden. Jestli jsou některé z Vás tak skvělé organizátorky a "plánovačky" 🙂a už předem to mají vymyšlené, moc rada se nechám inspirovat a nejlépe hned v obchodě když nakupuji na celý týden. A když se sejde víc takových jídelníčků, dají se hezky kombinovat,nebo obměňovat🙂. Inspiruje někdo???

victress
4. čer 2013

PO: zeleninová polévka, květák s vejcem, brambor
ÚT: - " - , hovězí maso, špenát, noky
ST: rajská polévka, vepřový plátek na kmíně, těstoviny
ČT: - "- , kuřecí kostky se zeleninou a pohankou
PÁ: brokolicový krém, sladká pečená rýže
SO: slepičí vývar s nudlemi, koprová omáčka s vejcem, knedlík, moučník nudle s tvarohem
NE: -"- , zeleninové karbanátky, křenová omáčka, moučník jáhelník

rajsrdce
7. únor 2014

@kitinka76 Díky moc za inspiraci...asi už tu nikdo nepíše...já asi taky vařím dokola - syneček má za týden 11měsíců...ty luštěninové kaše ty mám moc ráda, ale synkovi zatím vařím jen červenou čočku,ale když ji zahustím jíškou a dám k tomu šunku na másle tak to bude skoro jako klasická čočková kaše s párkem 🙂 ...mohla bych poprosit o recept na zelňačku?Já dělám klasickou zeleninovou jen přidám kyselé zelí z pytlíku...Děkuji moc.

leilat
15. únor 2014

Mne se jeste nepodarilo to naplanovat a drzet se toho. Ale bylo by to super. Tady je pomocnicek, kam si to muzete kazdou nedeli psat:
http://www.prosimspinkaj.sk/21/post/2014/01/jed...

andys1986
16. dub 2014

Mám otázku,dceři je 16 měsíců a stále ji ještě mixuji jídlo.Myslíte,že už bych ji mohla dávat kousky a k jídlu to samé co jíme my?

lolelole
16. dub 2014

@andys1986 Tak naše má 10 měsícu a kouky nejsou vůbec problém. Naopak jí to víc baví. Dělám to tak, že jí půlku jídla nechám v kouskách - to jí sama a zbytek trochu rozmačkám a dokrmuji.

laurital
16. dub 2014

@andys1986 Samozrejme, uz bych rozhodne nemixovala a davala totez, co jite vy.Jen ne masoxy apod., malo korenene a rozumne se soli.

laurital
16. dub 2014

Pridam take nejaka jidla, ktera u nas mela uspech, kdyz byly holky male 😉
brokolicovy krem se lzici zakysane smetany
rajska polevka s ryzi nebo drobnou testovinou
kureci na paprice, nocky
kulicky z mleteho krutiho se syrem a petrzelkou, bramborova kase
mlete kruti na cibulce s rajcaty, bazalkou a testoviny, sypane syrem
mrkev na sladkokyselo s maslem, brambory
testoviny s baby spenatem, smetanou a kur. masem
brambory zapecene s detskou sunkou, baby spenatem a vejcem

-smetanu muzete pri alergii na laktozu nahradit rostlinnou Alpro