Jídelníček na celý týden uzpůsobený i batoleti 🙂

matvej21
28. kvě 2013

Ahoj Holky, napadlo mě, ze by bylo fajn, najít na určitém místě jídelníček pro prcky na celý týden. Jestli jsou některé z Vás tak skvělé organizátorky a "plánovačky" 🙂a už předem to mají vymyšlené, moc rada se nechám inspirovat a nejlépe hned v obchodě když nakupuji na celý týden. A když se sejde víc takových jídelníčků, dají se hezky kombinovat,nebo obměňovat🙂. Inspiruje někdo???

loafeer
28. kvě 2013

Ahoj, nemám přímo jídelníček, ale dneska jsem udělala luxusní záležitost- dietní svíčkovou. Maso bylo hovězí, ani jsem nešpikovala nic, postup klasika, ale zahuštěná jen zeleninou a místo smetany trocha bílého jogurtu. Měli jsme k tomu těstoviny, malému je 20měsíců a myslím, že i pro něj to bylo super a dobré.

matvej21
autor
28. kvě 2013

Ahojky,něco dost podobného občas vařím a malý si dokáže na ni pochutnat. Resp.omáčky to je jeho. Falešná svíčková a rajska🙂!

salomee
28. kvě 2013

Juuu, to by se mi taky líbilo, já nějak neumím plánovat a nakupovat moc předem, zrovna včera mě napadlo, že musím vymyslet komplet jídelníček na týden a dle toho nakoupit...

pelenka
28. kvě 2013

Holky, taky absolutně neumím plánovat, vymýšlím to až ráno většinou🙂. Ale napadlo mě, když jsme tu samé neplánovačky,když vymyslíme každá jeden den, nebude to žádná dřina🙂. Co vy na to?

matvej21
autor
28. kvě 2013

Myslím, že to asi nakonec tak dopadne🙂
Třeba - v pondělí: zeleninový vývar s kapáním, špenát s vajíčkem a bramborama 🙂

matvej21
autor
28. kvě 2013

@matvej21 u nás teď letí Pepek námořník 😀

jarkalada
28. kvě 2013

úterý - kuskus se zeleninou,, středa- květák s vajíčkem, brambory, čtvrtek- kuřecí, zelenina, rýže, pátek.... toho jeee 😎 😀
Jenže jsem s dětma povětšinou sama, na obědy mm chodí v práci, takže vařím pro ně vždy na dva dny a já s nima. Né tedy obráceně, jak je v názvu diskuze 🙂) Taky jsem zvědavá, zda dá někdo jídelák na celý týden i pro dospělé 🙂

matvej21
autor
28. kvě 2013

mám rada rychlé recepty,protože se dvěma prckama se nestiham venovat pul dne vareni
teď jsem zkoušela rizoto s tuňákem(z konzervy) - myslím,že taky příjemná varianta rybičky a rajskou polévku
každopadne pro mně je ideální týdenní jidelníček - cca 3-4x maso, 1xryba, 1-2x bezmase slané, 1x bezmase sladké jídlo.

veverusa
28. kvě 2013

Čerpám z blogu žena007 http://zena007.cz/category/jidelnicky/ Když trošku zalistujete v této kategorii, tak je tam povídání o vaření do mrazáku, a i vzorový jídelníček - http://zena007.cz/vzorove-jidelnicky/.

sona_sv
28. kvě 2013

Tady jsou výborné náměty hlavně pro děti, já z toho často čerpám: http://www.varime-detem.cz/clanky?ctg=22&evt=ar...

andelka
29. kvě 2013

U nás včera na oběd vepřové plátky na zelenině (dělám v papiňáku) s rýží a k večeři žemlovka. Dneska to samé ale s těstovinama. Večeře bude asi studená. Zítra bude něco bezmasého, ale ještě nevim co 😅 Asi zapečené brambory se zeleninou a sýrem.

matvej21
autor
29. kvě 2013

žemlovka super nápad na dneska, No a to je prave ono, zjistuji ,ze uz nemam ani jablicka ani tvaroh☹ takze zkusím plánovat dopředu🙂

matvej21
autor
29. kvě 2013

..Tak jsem se překonala a tady je jídelníček na 7 dní🙂

PO: hovězí vývar s nudlemi, falešná svíčková s těstovinami
Ut: zeleninová krémová polévka s krutony, čočka na kyselo s vajíčkem
St: kmínová polévka s vajíčkem, kuřecí nudličky na zelenině s rýží
Čt: mléková polévka, zapečené palačinky se špenátem a sýrem
Pá: rajská polévka, žemlovka s jablíčkama a tvarohem
So: kulajda, treska na másle s bramborovou kaší
Ne: kuřecí vývar, pečená vepřová pečeně s opečenými bramborami

kitinka76
29. kvě 2013

Minulý týden
PO: Hrachová kaše a párek
ÚT: Kuřecí v sýrové omáčce, těstoviny
ST:Rajská polévka, banánové lívance
ČT:Upečená treska, bramborová kaše, zeleninový salát
PÁ:Kuřecí nudličky na zelenině, bulgur
SO: Boloňské špagety
NE:Kuřecí stejk, zelené fazolky, nové brambory

kitinka76
29. kvě 2013

Tento týden
PO:Smažený květák, brambory, okurkový salát
ÚT:Zapečené těstoviny se zeleninou a tuňákem
ST:Halušky s bryndzou a slaninou
ČT:Květáková polévka, bramborové taštičky s povidly
PÁ:Těstovinový salát s kuřecím masem
SO: Paprikáš, knedlík
NE:Pečené kuře, rýže, rajčatový salát

ebsian
29. kvě 2013

To je super nápad, sem se budu chodit dívat a čerpat potom insipraci 🙂

matvej21
autor
29. kvě 2013

super,super, uz to zacina nabírat hezkou formu🙂

kitinka76
29. kvě 2013

@ebsian já doufám, že sem napíše jídelníček i někdo další 🙂 ať se můžu taky inspirovat, mám pocit, že vařím pořád dokola to samé 😒

ebsian
29. kvě 2013

@kitinka76 Já bych ráda napsala, ale to bude za pár měsíců, teprve budeme u nás začínat za 20 dní 🙂

kitinka76
29. kvě 2013

@ebsian tak napiš svůj jídelníček 😉 já taky žádné batole nemám 😀 😀

ebsian
29. kvě 2013

@kitinka76 To raděj ne, hrůzou by někoho trefil šlak, teplé obědy nemám třeba vůbec, jen o víkendu, ale dnes budu vařit dušená játra s vepř. masem a rýží 😀 Těším se! No a spoléhám na to, že jak budu malé denně vařit příkrmy, tak začnu také pravidelně dělávat teplé obědy, takto se odbývám a manžel chodí na obědy v práci.

matvej21
autor
29. kvě 2013

PO: vajíčková polévka kuskus se zeleninou a tofu syrem
Út: Sýrová (bryndzová) polévka, rizoto z vepřového masa
St: kyselá bramborová polévka, pstruh na másle s bramborama
čt: čočková polévka, šunkafleky
Pá: Jarní zeleninová polévka, Palačinky s ovocím a tvarohovou pěnou
So: Zelňačka, Sekaná a bramborová kaše
Ne: Hovězí vývar, Rajská omáčka s těstovinama a masíčkem

jarkalada
29. kvě 2013

jídla hezká- ale kdybych měla takhle vařit každej den, bych s dětma nemohla být tolik venku, co býváme. Se přiznám, že dělám teda mnohem jednodušší jídla, ale zas je fakt, že je to jen pro mě a pro děti. Kdyby s náma jedl každý den mm, taky bych se musela přizpůsobit asi jinak. To vás obdivuju, že to zvládáte 🙂

matvej21
autor
29. kvě 2013

@jarkalada
Klidne napiste i receptiky na jednoduche jidla,protoze to je nejlepsi. Napsat jidelnicek,je jedna vec, ale pravda je takova, ze skoncim vzdy na mnohem jednodussi variante🙂

sona_sv
29. kvě 2013

Já taky nevařím každý den, uvařím vždycky aspoň na dva dny...pak si to dáme ob den, ať to nejíme po sobě nebo udělám jinou přílohu 😀 Stejně je to náročné vařit za asistence mého drobečka, pořád chce něco sypat a nalívat 😀 Jinak jednoduchý recept je třeba petrželková omáčka s vajíčkem a knedlíkem.

maciik
29. kvě 2013

PO: kuřecí vývar s nudlemi, brambory, losos, rajčatový salát
ÚT: znovu kuřecí vývar 😀 (nevařím polévky na jeden den), koprová omáčka s vajčkem
ST: zeleninová polévka s kapáním, okurková omáčka s vepřovým masem, rýže
ČT: -//-, špagety s "červenou omáčkou"
PÁ: pórková polévka, palačinky
SO: -//- Zapečené brambory s vepřovým masem, okurkový salát
NE: Polévka z červené čočky, pečené kuře, brambory...

Jinak je tady diskuze https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/co-dn... tady je toho spousta 🙂

kitinka76
29. kvě 2013

@sona_sv nemám tak velké kastroly, abych mohla vařit na dva dny ☹ čím víc toho uvařím, tím víc toho s prominutím sežerou a na druhý den stejně nic nezbude 😅

kitinka76
29. kvě 2013

@jarkalada jednodušší?? já v kuchyni netrávím víc než hodinu denně 😉

sona_sv
29. kvě 2013

@kitinka76 tak já naštěstí vařím většinou jen pro sebe a dvouletého prcka, takže někdy ještě zamrazuju 😀

kitinka76
4. čer 2013

PO: fazollusky na smetaně, brambor a vajíčko
ÚT: čína s rýží
ST: zelňačka, buchtičky s krémem
ČT:šunkové rolky s bramborem
PÁ: vepřové na žampionech s těstovinami
SO: hráškový kré, zapečená treska s brkaší
NE: rozlítaní ptáčci s rýží