Jídla s chřestem nebo z chřestu. Máte recepty?

miskastehlikova
3. kvě 2009

Ahoj holky,
chtěla bych poprosit o nějaké zajímavé recepty s chřestem.
Díky moc.

muminek
12. kvě 2009

Ja mám nejraději chřestovou polévku. 400g chřestu, 1/2l slepičího vývaru, 40g mouky, 40g másla, 1 žloutek, 3 lžíce smetany, sůl
Očištěný chřest nakrájíme na špalíčky, uvařímev 1/2l vody. Z mouky a másla uděláme zásmažku, zalijem vývarem a chřestu, přidáme slepičí vývar a vše povaříme. Žloutek a smetanu dobře rozmícháme a přidáme do polévky. Už nevaříme Nakonec vložíme chřest. Snad bude chutnat. 🙂

muminek
12. kvě 2009

Jinak od 22-24 května jsou v Ivančicích u Brna chřestové slvnosti

editah222
13. kvě 2009

Muminek - díky za tip!!! Právě dnes jsem nadávala, že u nás není skoro možné koupit pěkný chřest. Příští víkend jedem do Ivančič. Už se těším jak pak budeme minimálně tři dny na chřestu. 😉

liduna
18. kvě 2009

Ahoj holky, mám vyzkoušený úžasný recept na pomazánku z chřestu - zdraví a lehký.
CHřestová pomazánka se šunkou:
100g sýr Lučina, 50g šunky v celku, 2 lžíce majonézy, 250g chřestu, 1 lžíce cibulové natě, 1 uvařené vejce.
postup: Chřest uvaříme ve vodě s cukrem, solí a citr. šťávou. Vychladlý rozmixujeme s vejcem a šunkou. Spojíme majonézou, sýrem a cibulí. Dle chuti dochutíme solí a pepřem 🙂 😉

muminek
19. kvě 2009

editah222 tak se tam třeba potkáme u stánku s dobrotama 🙂

liduna
19. kvě 2009

editah222 v sobotu máme taky v plánu dojet na slavnosti 🙂 😉

muminek
22. kvě 2009

Holky co jedete na slavnosti těšte se všechno je letos výborný 😀 😀 😀 😀 😀

tiburcia
11. srp 2009

Výborná mňamka 😉

uvaříme chřest (voda+cukr+sůl). Poté ho zabalíme do anglické slaniny a skládáme vedle sebe na pekáček...nakonec postrouháme sýrem (dle chuti, např. eidam, parmazán) a dáme na chvíi zapéct do trouby 😉

helcah
12. srp 2009

Chřest po kantonsku - chřest oloupeme a uvaříme v osolené vodě, poté rozkrájíme každý kus tak na tři díly, které zabalíme do plátku šunky. Naskládáme do zapékací mísy a zalijeme smetanou, do který přidáme žloutek a sůl. Zapékáme a až přestane smetana při naklonění pekáčku téct tak posypeme goudou a trochou strouhanky a ještě chvíli zapékáme. Výborná je k tomu kaše, ale ještě lepší to musí býj jen k nějakýmu zeleninovýmu salátu, třeba ledový s kukuřicí.