Jogurt z kojeneckého mléka. Co myslíte?

ewuli
16. říj 2008

máme doma jogurtovač a já bych malému chtěla udělat jogurt ale nevím jak.lze to udělat i z UM.odmítá mlíčko a tak dr. žekl,že máme zkusit jogurt a já bych ho chtěla uděla.poradíte?

nevesta
16. říj 2008

Ewuli skus, ale neviem ci pojde, v kazdom pripade musis pouzit jogurt z KM... ale skus, mozno sa podari 😉

titkovamiriam
16. říj 2008

Viem si prestavit zeby si to urobila z um,no neviem ci to bude ok ked tam das jogurt s kulturov ako sa to zachova-no vyskusaj.

ewuli
autor
16. říj 2008

vím že tam má přijít živý jogurt,mléko a sušené mléko,ale nevím jak to udělat.Vzala jsem si jogurtovač od našich ale nevím jak na to.Dala bych tam ten živý jogurt z KM a kojenecké.To se jen smíchá a zapne?V jakém poměru se to tam dá?V přístroji je 6 přesnídávkových skleníček(6x190g)

titkovamiriam
16. říj 2008

tak ja robim takto-zohrejem liter mlieka na 60st,pridam4 lyzice suseneho mlieka a jeden jogurt,zamiesam a nadavkujem do flasticiek a neham robit jogut tak 6h.-vychladnuty dam do chladnicky

stresmenka
16. říj 2008

miriam a robíš to z trvanlivého? Ja som skúšala ale nevyšiel mi bol riedky a ty ho máš normálne hustý?

ewuli
autor
16. říj 2008

jak dlouho vydrží v lednici?a jak dětem chutná?

titkovamiriam
16. říj 2008

ja sne z trvanliveho,zahusti ho to susene-vydrzi aj vyse tyzdna-ja ho pouzivam aj namiesto smotany,do polievok,omacok....
deti si tam daju domaci lekvar,kompot,ovocie alebo orechy ci piskoty-milio variacii a aj ked si to spocitam vide to lacnejsie nez tie kupovane 😀 - ja nedam na jogurtovac dopusti-v tom mojom ide robit aj kefir no to dlho trva tak som to este nerobila 😅

kili
16. říj 2008

ewwuli, mňa to tiež napadlo, či to nejde, lebo malý má neznášanlivosť laktózi a má špeciálne mlieko, ale napokon môže v pohode aj obyčajný, tak sa s tým nestresujem. ale tiež ho robím, jogurtovač nemám, tak to dám len do flašiek a vyhrejem rúru na 50st. a potom ju vypnem a za 6-7 h (niekedy aj dlhšie, keď zabudnem 😅 ) je jogurt hotový a nič nepridávam a je fakt hustý. používam naň zvolenský jogurt. A mlieko používam zásadne 5dňové a plnotučné.

ewuli
autor
16. říj 2008

já to schválně dnes zkusim a uvidíme jestli to vyjde.Zkusím to ze sunaru.

ewuli
autor
20. říj 2008

tak jogurt se moc povedl.dělala jsem ho ze sunaru a jog. hollandia a byl fakt výborný..

erikasadek
20. říj 2008

ewuli, tak to je super ja sa nad tym netrapim , ale je to dobre vediet tu je dostat jogurt pre deti z kojeneckeho mlieka, ale daj pomer mozno raz vyskusam, ked prestanem kupovat....

ewuli
autor
21. říj 2008

tak dělala jsem 180ml vody+6odměrek sunaru,2-3 lžíce jogurtu hollandia a ještě znovu 3 odměrky sunaru.dělalo se to cca.6hod.Jo a jeden jsem malinko osladila sladkou tatrou a super,taky vyšel.