Kašičky na večer - z jakého mléka je mohu vařit?

nonfood
7. bře 2019

Dobrý večer, chci se zeptat, miminku je 5,5 měsíce, dávám mu semtam kaše na večer.. Hami, mléčná, rýžová.. Kupované instantní. Chtěla bych uvařit domácí, ale všude se přidává UM, nebo MM. Tak si musím odstrikat?? Nebo můžu jen z vody uvařit? Můžu poprosit o nějaký recept? Plně kojím.. Malému dávám kaši, poté ho dokojim mlikem. Spí skoro celou noc a je spokojený. Děkuji za rady 🙂

hezz17
7. bře 2019

Já kupovala ryzove a jahlove vlocky a dělala s vodou. Dávala jsem je teda na snídani a strouhala do nich kousek jabka. Tak asi od roka jsem je dělala s plnotucnym mlékem.

ange_de_la_morte
7. bře 2019

nejjednodušší máš zajít do zdravé výživy nebo většího supermarketu a koupit instantní nemléčné kaše - seženeš v milionu variant ( kukuřičná, rýžová, pohanková, jáhelná, ....) - my máme nejraději country Life nebo Nomina https://www.countrylife.cz/kase - pak můžeš udělat do vody, do odstříkaného MM nebo i do rostlinného mléka ( až ale později), kaši pak můžeš různě ochutit podle toho co už máte zavedeno ( ovocnou pžesnídávkou, čerstvým ovocem, sirupy, ...)

jinak obecně - my kaši dávali spíše na snídani - na večer je to zbytečně těžké do žaludku, k večeři jsme volili spíše polívky

veronikav31
7. bře 2019

Používala jsem nemléčné kaše, pak jsem dělala mléčné, teď už dělám od Nominy, viz odkaz výše. Kaše dělám ráno k snídani, večer po ní měla dcerka žízeň, tak je dělám i synovi ráno, večer dostává masozel.příkrm a nebo hustější polívku

michaelllas
7. bře 2019

Můžeš jen z vody uvařit, můžeš přidat ovoce, přesnídávku, nebo klidně i zeleninu.

michaelllas
7. bře 2019

Jinak taky používám instantní kašičky ovesné, jáhlové, pohankové, kukuřičné a rýžové, špaldovou....buď do nich přidám mléko (MM/UM) a nebo ovoce či zeleninu např: rýžová kašička s dýní a batáty, rýžová kaše s cuketou a hráškem, pohanková kaše s mrkví a masovým vývarem, kukuřičná se švestkama, ovesná s jablkem, jáhlová s malinami...

aktakd
7. bře 2019

@nonfood Ja uvarila ovesne vlocky, jahly apod. ve vode, pridala ovoce a pripadne rozmixovala.

linns
2. dub 2019

Podle mě jsou určitě lepší dělané doma, než kupované. Já dělám kaši v MioMatu, je to mnohem jednodušší a pohodlnější, než jí vařit v hrnci. Mým dětem nejvíc chutná jáhlová s mrkví a jablky. Kdybys chtěla recept, tak jich spoustu najdeš tady https://www.mujmiomat.cz/recepty# 🙂.