Kdy začínáte péct cukroví na Vánoce?

gepe
10. říj 2017

Ahoj,
mám čistě osobní zvídavé otázky, možná nejen pro mne i inspirační odpovědi na ně 🙂
- kdy začínáte péct cukroví na vánoční svátky?
- jaké druhy pečetě či nepečené vyrazíte?
- nějaký opravdu dobrý osvědčený recept? 😀

jitavrtule
12. říj 2017

Vetsinou pecu tak nejak od zacatku prosince, letos to bude s otaznikem 🙂 druhy z klasiky - linecke, rohlicky (z vlasaku), pracny (s kakaem a korenim) a pernicky, zbytek obmenuju podle nalady - loni byly hit medovnikove nepecene kulicky (z perníčků kterych jsem napekla moc a nechtelo se mi uz zdobit 😀), vetsinou delam i nepecene koule s rozinkami a rumem. Letos bych rada zkusila nejake zazvorky nebo neco jako pepparkakor, ty se daji pect i dost dopředu. Velka inpirace pro me jsou oblíbené foodblogy, super vanocni cukrovi ma cobudedobreho a neco je i na pradobroty.cz

robin92
12. říj 2017

@gepe Pecu vetsinou nekdy na zacatku procince, podle toho jak jsem stihala v praci, ted jsem doma na materske, tak mam cas, ale stejne zacnu taky zacatkem prosince, budu pect s malym, tak at mame cas 🙂 a muzeme tvorit 🙂. Pect budu linecke, pernicky, marokanky, zazvorky. Urcite jeste neco prihodim na seznam, ale to se uvidi jeste podle chuti 🙂

lorana
12. říj 2017

Já začínám tak měsíc dopředu a vždycky to zahajuji jím, které potřebuje nejdéle odležet, takže perníčky 😀 a pak to dělám většinou tak, že si na jeden večer přichystám více těst a pak jeden večer peču, další den dělám náplně a polevy 🙂 ..letos ale hodně budu uvažovat které cukroví udělám, protože situace s máslem, noo nevím nevím 😀 ..ale Vánoce bez vosích hnízd si třeba nedokážu představit, takže máslo nemáslo péct budu jako každý rok 🙂

zuz4a
14. říj 2017

Děkuji za tuto diskuzi 😀. Letos bych chtěla poprvé pořádně péct s malou a sháním osvědčené recepty a vynikající cukroví. Zatím, co jsem vždy pekla z netu jsem hned házela do koše 😣. Budu ráda za recept na vanilkové rohlíčky a pracny (takové ty voňavé, co dělávala babička 😊), linecké a příp. Jiné dobré. Pernicky ne, ty mám dobré.