Kdy začít péct cukroví?

4. lis 2021

Ahoj holky, letos to je úplně poprvé co budu péct cukroví a vůbec si nevím rady KDY.
Můžete mi prosím napsat kdy cca začít co péct? Napíšu co mám v plánu.
VANILKOVÉ ROHLÍČKY, LINECKÉ, PERNÍČKY, NEPEČENÉ OŘECHY V ČOKOLÁDĚ… + mám roční dcerku, pečete neco i zvlášť pro tak malé děti? Ona ráda dlabe, ale že by snedla talíř to zase ne, tak si říkám, zda to není zbytečné. Že by kdyžtak ochutnala od nás.. myslím třeba 1 rohlíček.

Děkuji 🙂🙏🏻

adula000
4. lis 2021

pokud pečeš jen tyto základní, tak klidně až v prosinci

rnika
4. lis 2021

Já začínám pravidelně poslední víkend v Listopadu... a to perníčky. Pak další víkend dělám linecké a rohlíčky... potom mám další druhy a těsně před Vánoci nepečené...

versatilka
4. lis 2021

začínám první víkend v prosinci, to upeču téměř vše a pak těsně před vánoci dělám nepečené

lucifux
4. lis 2021

Perníčky peču, přelom listopad/prosinec. Rohlíčky 1 týden v prosinci, pracny taky první týden v prosinci, linecké a vše ostatní pečené 2 týden v prosinci. Nepečené cukroví 2-3 před Štědrým dnem. Krémem plním den před Vánoci, ale korpusy mám napečené. Kdyby si chtěla sněhové cukroví, tak stačí týden před Vánoci.

martulka88
4. lis 2021

Peču zhruba 10 druhů, včetně nepečeného. S prvním adventem zadělám těsta a poté začnu péct. Pro tak malou bych udělala trochu lineckého s minimem cukru. Zdobení perníčků a slepení lineckého v polovině prosince. 22. a 23. dělám nepečené, krémy a vánočku 23., ať je co nejčerstvější.

jane46
4. lis 2021

1. adventní víkend - perníčky
2. linecké (neslepit)
3. rohlíčky
4. slepit linecké
Nepečené dělám 22/12

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
johca
4. lis 2021

v prosinci 🙂 před mikulášem jedna várka, ta se sní a pak druhou :D :P

klokanka31
4. lis 2021

Já peču koncem listopadu abysme to do Vánoc stihli sníst. A vosí úly dělám tak týden před Ježíškem.

neomenia
4. lis 2021

Peču už jen perníčky a ty budu dělat na konci listopadu, aby změkly.ostatni mám objednané a tím víc času, méně stresu. Peču ráda, ale v klidu. S dvěma malými dětmi je to jen stres a vztek. Takže raději klid, Dobrou naladu a objednane, chutné kousky🙂

zmrzlinka
4. lis 2021

Tak někdy kolem 10.12. a nepečené 22.12.-23.12. podle toho jak mám službu v práci 😬

krisstina93
4. lis 2021

Perníčky začátkem prosince, většinou chtějí uležet, linecké po nich u toho nevadí, když bude chvíli ležet. Za studena bych dělala až těsně před Vánoci. Taky záleží kdy to chceš jíst, ja si cukroví schovávam až na svátky, kamarádka ho doma serviruje postupně po celý advent a na svátky už nic nemají.

andelka
5. lis 2021

@krisstina93 no já to budu letos dělat taky tak. Cukroví budeme jíst už o adventu, obvykle stejně chtějí nějaké do školy už kolem 17-19 prosince ( podle toho kdy začínají prázdniny). O svátcích jezdíme k rodině a doma kolem 28 a Silvestra už to nechce nikdo jíst.
Takže já peču tak po druhé adventní neděli, postupně, nic složitého. A vyloženě 23 peču štolu a vánočku.