Kolik druhů vánočního cukroví pečete a jaké?

leni78
24. lis 2013

A které je nejúspěšnější ? 🙂

petra4868
24. lis 2013

Ja pecu slehackove cukrovi,octove,bramborove pralinky-ty jsem skousela loni a byli vyborne, pak klasiku linecke a pak takove male dortiky-upeces si piskotove testo na plechu(jak na roladu) a ztoho vykrajis kolecka a postupujes jakjako kdyby si delala velky dort. Dve kolecka slepis k sobe kremem,pak jeste kolem dokola to natres a obalis v orechach nebo v kokosu a vrsek polijes cokoladou. Je to mnamka. A letos budu zkouset cikrovi z rakvickoveho testa. A nesmi chybet vosi hnizda a rumove koule.

elvira
24. lis 2013

U nás jen takové základní a klasické - linecké - jen slepované marmeládou, rohlíčky, perníčky, kokosové kuličky nepečené a vloni ještě nepečené ježečky,někdy peču medovník, někdy štrůdlíky a to je vše.
Letos to obzvlášť hrotit nebudu - manžel ho nemůže, já nemusím, takže jen tak na ovonění a hlavně pro malýho. 🙂

olusenka
24. lis 2013

peču obvykle 3-4. Linecké, vanilkové rohlíčky, vínové cukroví a 4. je obvykle nějaké kakaové. Občas přidám 5. jako nějakou novinku k vyzkoušení. Ale letos s dvouma dětma brzy po sobě to teda hrotit taky nehodlám. Bude stačit 1-2. Uvidíme.

petra4868
24. lis 2013

Tak to ja si letos maknu,protoze budu pect i pro meho otce a tan sladke zboznuje,protoze mi v unoru zemrela maminka a on je ted sam , tak mu to musim nejak vynahradit. I kdyz na moji mamku nemam,ta pekla snad vsechno. Vsechno nove zkousela, dokazala napect i dvacet druhu cukrovi. To ja se zmuzu max tak na pet.

babulinkab
24. lis 2013

perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, pudinkové rohlíčky+nějaké nepečené, ještě dostávám cukroví od mamky, takže nakonec ho máme vždycky víc než dost

kytkakvete
24. lis 2013

perníčky, pracny, linecké, vanil. a čok. rohlíčky, ořechy, kokosky, šlehačkové, citronové, ořechové, švédské sušenky a nejoblíbenější ilšské dortíčky + nové recepty keré dokážu ukořistit, dohromady mívám cca 18 druhů 🙂 , ale já hodně rozdávám 🙂

cenichmat
24. lis 2013

Dělám vanilkové rohlíčky, ischelské cukroví (místo lineckého), kokosové pusinky. A když se mi bude hooodně chtít, zkusím ještě jedno nové. Toť vše, víc toho nesníme a návštěvy k nám moc nechodí.

blahova_andrea
24. lis 2013

já nepeču vůbec. na sladké nejsem. přítel hodně, ale tak my vyfasujeme po krabici cukroví od obou maminek, takže doma přítel udělá jen vanilkové rohlíčky, protože těch není nikdy dost 😀

lomanta
24. lis 2013

já vždycky ráda pekla, hodně rozdávala, ale bohužel to si to ted s prckem neumím představit. Leda něco rychlého po těch chvílích co spí... ale to se radsi natáhu a odpočinu si 😀 😀 😀

leni78
autor
24. lis 2013

Já vanilkové rohlíčky, linecke, macene bananky ze strojku, pracny, pernicky, ořechy, trubičky, vosi hnízda, rumove kuličky, bananky v cokolade na paratku. 🙂

ale přijde mi, ze po vánocích vsechny ty peníze, cas a práce, letí do koše. Ja nevím. Cukrovi dělám jen z másla, žádné náhražky, ale ze by se po něm někdo vrhal, to ne, spíš naopak.

mrazulkav
24. lis 2013

Perníčky, linecké, trošku šlehačkového, manžel by mi neodpustil, kdybych nedělala pracny. Poručil si ještě rafaeo kuličky a vosí hnízda. Já miluju marokánky (mám super recept na takové výborné, ne ty sušinky, co prodávají). Narazila jsem na stránky s mraky krásných receptů... tak nevím, jestli mi zbyde čas něco zkusit... chuť by zatím byla 😵

killi
24. lis 2013

tak 8 druhů -4 základní linecké, pracny, vanilk. rohlíčky a pusinky a další čtyři dělám každý rok jiné třeba rafaelo kuličky, kávová zrna, čokokuličky se sezamem nebo vinné hvězdičky, cookies, ledová čokoláda, oříškové čokotyčinky, kokosky.aj.. 🙂

betelgeuzz
24. lis 2013

Peču každý rok perníky, loni jsme dělala k tomu marokánky, ty byly dobré, tak letos asi taky budou. Možná udělám ještě nějaký druh. Jinak dostanem krabičku od tchýně, vanilkové rohlíčky od mamky, to bude stačit. My toho moc nepojíme. Stejně to nejvíc chutná čerstvě upečené a na Vánoce to už nikdo nechce.

ninive211
24. lis 2013

U nás každý rok 13-16 druhů - pečeme s mamkou a ségrou a pak se to v podstatě rozdělí mezi 3 rodiny: Každý má to své oblíbené, bez kterých by to být nemohlo. V každém případě musejí být perníčky, naši chlapi to milují, pak vanilkové rohlíčky(miluji já), medvědí tlapky (já je nemusím, ségra zase jo), úlky, kokosky, skořicové hvězdičky, vínové cukroví, šohajdy, rumové kuličky, raffaelo koule, samozřejmě linecké + každý rok se zkouší nějaký nový druh,který se někdy uchytí, někdy ne. Třeba předloni ségra s nepečenýmii čertovými brambory z marcipánu a piškotu - jsou moc dobré ale oproti tomu drobnému cukrovíčku, na které si potrpíme, jsou docela velké, takže jich děláme pár kousků a konec.

zuny
24. lis 2013

tento týden jsem sepsala,co bych ráda napekla, je toho 14 druhů, z toho asi 3-4 nově, nějak to budu muset zkrátit 😉 Peču každý rok a teď i s mojí mamkou, ona něco, já něco. I když letos to bude náročný, protože po Vánocích jdu nejspíš rodit 🙂
Perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, marokánky, vosí hnízda, šuhajdy, mandlové tofifé, nově zkusím povidlové kuličky, citronové cukroví, masarykovo cukroví, kokosky....
naše mamka dělá kokosové,pracny, slepované ořechy, pudingové strojkové, rafaelo
Máme toho hodně, ale já pečení miluju. Když po Vánocích zbyde, dám do mrazáku 😉

leni78
autor
25. lis 2013

Přemýšlím, že letos vynecham linecke, nějak u nás nejedou..

mvkoty
25. lis 2013

Letos mám jen 5 druhů od klasických 12-15. Ale jednoznačně co u nás nesmí chybět jsou vanilkové rohlíčky, podvodnice a pracny. jinak dělám linecké vanilkové, čokoládové, myslivecké knoflíky, pudinkové světlé tmavé, medová kolečka, ořechová kolečka, marokánky, citronové hvězdičky, vosí hnízda, rumové kuličky, ovesné kuličky, fánky. A občas si přidám nebo to nějak obměním.

novotnak444
4. pro 2016

My delame hlavne vanilkove rohlicky, vcelí uly, linecke a hodne receptu z orechu. Chtel bych vas poprosit o nejake dalsi recepty na orechove cukrovi. Ted jsem delala vcera tento recept http://blog.decodoma.cz/orechy-s-tremi-naplnemi/ zdal se mi moc slouzity, ale nakonec to bylo jednoduche a moc dobre. Ale rada bych jeste privitala dalsi inspiraci, tak kdyz tak napiste sem. Dekuji.

lenka08888
17. pro 2018

Ahojky, děláme 5 druhů (hnízda, linecké, perníčky, slepované cukroví) a pak ještě kokosky. Ty jsem letos zkoušela podle nového receptu https://www.dancahajkova.com/blog/nejlepsi-koko... a musím, že super. L.