Kolik vajíček mohu dítěti dávat týdně? Je nějaký limit kvůli případnému cholesterolu u dětí?

Zodpovězené
4. bře 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat kolik mohu dávat dítěte vajíček v receptech za týden? Dcera má 26 měsíců, celkově je v jídle velice vybíravá a nemá jídelníček moc pestrý. Od malinka s ní bojuji s jídlem a když mi něco sní s chutí, jsem ráda. Odmítá mi nové potraviny, nechce polévky, zeleninu výjimečně, z ovoce jí jen jablko/hrušku/banán. V poslední době si oblíbila vajíčka. Podávám je většinou na večeři. Buď jako různé omelety, míchané vajíčka, palačinky, vajíčko nakrájené na pečivu. Na oběd ma ráda noky (dělám z vajíčka a mouky drobné "halušky"😉 ) nebo vajíčko ke špenátu. Snažím se, aby to neměla denně. Ale tak 3 vajíčka za týden určitě má.

Nemůže ji v jejím věku taková konzumace vajec/cholesterolu uškodit? Případně jaký je limit?

Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

jak jsem již zmiňovala v dřívějších odpovědích, doporučuji podávat dítěti jeho oblíbená jídla ( samozřejmě v rámci správné výživy ) a trpělivě počkat, až si postupně jídelníček samo obmění či rozšíří. Dnes se na vajíčka ve stravě pohlíží daleko shovívavěji a doporučuje se nepřekračovat množství 1 vejce za den.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová