Krémové dorty - inspirujme se navzájem

olgas
23. led 2012

Ahojte maminky,
taky nemáte rády moc marcipán a pečete dorty bez něj? Pojďme se navzájem inspirovat, jak vytvořit krásné dortíky bez marcipánu nebo s minimem marcipánu.

mates22
11. bře 2012

@olgas díky, jestli myslíš ty čokoobrázky, tak to jsem zkoušela, protože moc nemusíme marcipá, tak hezké to není.... no jak to popsat - pod čistou omytou folii (jako se dělají obrázky na okno) si položíš obrázek, třeba vytisklej, pak si tmavou čokoládovou polevou, nebo roztátou čokoládou obkreslíš obrysy a necháš v lednici zatuhnout. No a pak si vemeš světlou polevu nebo čokoládu, odliješ si trošku někam, obarvíš gelovejma barvičkama (pokud nechceč investovat, tak i práškové jdou, jen se musí nejdřív rozpustit v trošce vody a bohužel jsou trochu slané, tak pak ta chuť není nic moc) a vybarvuješ, postupně, vždycky musíš tu barvu nechat zatuhnout a až pak dělat další. No a až máš hotovej dort, okrémovanej, tak to na to vlastně jen z té folie překlopíš, jakoby rubem nahoru a je hotovo. Důležitý je nedělat ultratenkou vrstvu, aby se to při přenosu nepolámalo.
No a jinak krémy nebo šlehačka se taky barví gelovkama, práškovejma to moc nejde, dělá to ošklivý fleky, aspoň mně, ale možná na to taky nějaký fígl existuje 🙂.

olgas
autor
11. bře 2012

@mates22 aha, aha. Tak to někdy vyzkouším. A píšeš, že to není moc hezké? Mě to na fotkách tak nepřijde.

mates22
11. bře 2012

@olgas myšleno oproti potahovce, s tou se mi pracuje trochu snáz 😀

olgas
autor
12. bře 2012

@mates22 aha