Krupičná kaše za Sunaru. Jak se dělá?

katuska85
14. črc 2009

Ahoj maminky.Měla bych na vás dotaz-možná trošku přitroublej 😅 děláte některá vašim ratolestem krupičnou kaši ze Sunaru??Jestli jo jak se to dělá? 😅 Já dávala do nedávna bublince před spaním kupovené instantní kaše(Od sunarky,různé příchutě) ale ted už mi to malá odmíta.Myslím si že už je jich přepitá.Tak bych chtěla zkusit tuhle krupičkovou ale nevím jak nato 😒 uvítám vaše tipy.Předem děkuju za info 😉

side
20. črc 2009

já malému krupičku dělám, ale dávám normálně plnotučné mléko. Po prvním roce už se tepelně opracované může - ostatně píšou to i v tom zdravotním průkazu, co mají děcka

side
20. črc 2009

jo a taky v tomhle věku některé děti kaši prostě začnou bojkotovat a většinou to znamená konec kašiček. Takových případů mám kolem sebe hodně 😒

radka.m.
20. črc 2009

v tomhle věku už klidně můžeš dělat kaši z plnotučného mléka,stejně už určitě jíte mléčné výrobky,které jsou beztak z kravského mléka,ale zaráží mně,že píšeš,že je malá kaše přepitá,to jako pije kaši z flašky?jestli jo,tak bych jí dala určitě kaši z talíře,to pak se ani nedivím,že jí přestává chutnat,jestli to tak není,tak se omlouvám,že jsem to špatně pochopila.

tomasek06
20. črc 2009

Taky jsem malému dělala krupici z normálního plnotučného mléka. My jsme dávali kaši vždy jen z talíře a malý byl spokojený. Sunar přece nemůžeš dát do bodu varu 😕

shaula
20. črc 2009

Katuska, mrkni do tématu Pokročilé příkrmy, tam se to řešilo. Holky to dělají nějak tak, že uvaří krupici ve vodě, pak rozmíchají sunar a vlijí ho do krupice (snad jsem to nezmotala🙂
S tou flaškou souhlasím s Radkou.m, taky jsem to pochopila, že to pije z flašky - v tom případě zrušit.

radka.m.
20. črc 2009

ono jde udělat ze sunaru krupička,nemůže projít varem,jak tu někdo napsal,ale normálně dát krupičku do vody,uvařit a pak zamíchat sunar,ale po roce už se může používat krabicové mléko běžně do pokrmů,právě proto,že už dítě v tom roce běžně jí mléčné výrobky,které obsahují kravské mléko,dokonce jsem četla,že podle nejnovějších doporučení je zbytečné dávat dítěti,které běžně jí mléčné výrobky,tak dávat na pití UM,ale že už se může klidně kravské,pokud dobře snáší mléčné výrobky

eppik.m
20. črc 2009

katus: já třeba jsem koupila instatní krupičku nemléčnou a dělám to tak, že ohřeju vodu naliju do flašky, přidám UM a nasypu krupičku a vše promíchám a ihned podávám také z lahve a nikdy se mi nestalo že by Michal odmítl kaši z lahve 😉 (až spotřebujeme tu kaši tak už nekoupím to jsem pouze zkusila, není to zrovna ekonomické kupovat UM a k tomu kupovat nemléčné kaše 😖 ) a mám také v plánu vyzkoušet i KM na přípravu klasické krupičné či jiné kaše ...

knobloska
20. črc 2009

Já ji vařím ve vodě a pak rozmíchám se sunarem. Ale zarazilo mě...já už dávám jogurty i pribiňáky, to už opravdu můžu vařit z plnotučného mléka?

eppik.m
20. črc 2009

knobloska: ano, převařené KM nebo pokrmy z něho, k pití bez tepelné úpravy se doporučuje až od 3 let ..............

misa.cekatelka
20. črc 2009

Já už vařívám malé před spaním řídší krupičku(uvařenou v mléce).Dávám jí z flašky před spaním

tomasek06
21. črc 2009

Můj malý pije krabicové mléko už od roka a půl a je v poho. Jogurty baštíme asi od 7 měsíce a ty jsou taky z kravského mléka. A krupice by mě fakt ani nenapadla vařit ze sunaru 😕 😀

berenika39
21. črc 2009

ahoj,vařím ji tak, že udělám kaši ve vodě, pak dám sunar do dvou lžic vody, rozmíchám dohladka a přidám do kaše. ale opravdu už můžeš vařit z kravského mléka,po roce určitě, už taky vařím s běžným mlékem, i ho už pil, ale většinou ještě UM. Ta doporučení o nekonečném podávání UM jsou hodně o komerci, prodávat se musí.....

jen nevím, co je špatného na večerní kaši z láhve? péta jí všechno, rád, kouše, i maso, přílohy, nemixuju už, pečivo normálně ukusuje, ale láhev s teplou kaší je náš večerní rituál, přitulíme se, vypije si to a spí, oba to máme rádi a nemíním to měnit, dokud bude chtít. jinak láhev nepoužíváme, pije z normálního hrnku, skleničky. není to závislosti, ale pro ZRUŠIT?

andy80
21. črc 2009

kaše by se z lahve neměla vůbec podávat kvůli zoubkům, už na instantních kaších je napsáno podávat lžičkou

shaula
21. črc 2009

Andy - proč kvůli zoubkům? Tomu nějak nerozumím... Já byla přesvědčená, že je to kvůli návykům - že jídlo se jí lžičkou a ne lahví... 😲

misa.cekatelka
21. črc 2009

Taky nechápu,proč kvůli zoubkům.Jaký je rozdíl mezi tím,když jí lžičkou a pije z flašky?

moniska24
21. črc 2009

Čauky

my jíme bobíky i jogurty od čtyř měsíců.A kaše od roka z polotučného mléka a hrubý mouky.Kašičky sme taky dělévaly do flašky.

side
21. črc 2009

já myslím, že kvůli zoubkům je to z toho důvodu, že cumláním lahvičky s kaší či sladkým nápojem se kazí zoubky. Ale to pokud to má dítě místo dudlíku pořád u pusy. Jinak je to asi jedno.
Jen ve flašce ta kaše asi musí být tekutá a podle mě by tak staré dítko jako máme my už mělo mít hutnější večeři

gilotek
22. črc 2009

moniska: jogurty, bobíky od 4 měsíců? To by mě ani nenapadlo 😕
A kašička z hrubé mouky? Koukám 😅 Martin nedostává ani normální krupici natož mouku 😝

ygreen
22. črc 2009

no tedy ty bobíky a jogurty od 4 měsíců mě tedy taky dostaly, to ti nemohl žádnej pediatr posvětit a to ani u podvyživených dětí 🤐 😕 Tedy chudinky ledviny malýho.
Jogurty se smí dávat někdy od 7 měsíce a lipoše a bobíky jsem ještě nedala, ale ty bych dala taky tak až kolem roku.
Kaše z hrubý mouky? Jak se to proboha dělá?

Jinak Tobík mi už kaše bojkotuje, jen před spaním dostává mlíko s několika lžičkami osmizrnné nemléčné kaše s bifidem a ta mu moc svědčí. Jinak jsem dělala buď nestlé rýžovou krupičku ale ta mu moc nejela, nebo z DM BUDU BIO krupičku a přesně jak psaly holky, uvařim ve vodě a vmíchám UM a hodně zamíchám a v pohodě.

katuska: to že mi začal odmítat kaše, řešim další zdravou svačinkou, může to být i jako véča - dávám malýmu do lahvičky kefír nebojogurtové mléko s bifidem. Kupiju oboje BIO od Olmy. Nemají zrníčka a neucpávají savičku. Malej vymlaskne i 300. Ale většinou mu to koriguju na 200 ml denně. Přeci jen ledviny jsou ještě malé 😉

berenika39
22. črc 2009

jj, s kazením zoubků souhlasím, ale řekla bych, že to hrozí při takovém tom návykovém tahání láhve všude v ruce s sebou se sladkou štávou a čajem, petas má láhev jen na to jedno jído večer. jinak pije z mattoni sport s tou silikonovou membránou nebo ted i z hrnečku, běžného.
kaši mu dělám do láhve i proto, že dostane další dávku tekutin, nemá v noci žízeň a nebudí se, zasytí ho to dostatečně, snídáme spolu kolem půl osmé a v kllidu. dávám 200 vody a kaši podle oka, aby to proteklo prostřiženým dudlíkem.
ostatní jídla jí normálně.

napadlo mě, že možná to naševečerní lahvičkový pomazlení je nějakej můj "duševní úlet" 😀 😀 , prostě je mi líto, jak to letí, že už se to nebude opakovat, že je to už velkej kluk 😀 a tímhle trochu zůstává ještě "naše miminko". Tak jsem se vypovídala... 😉 😉

ygreen
22. črc 2009

ber: klídek 😉 Tobiáš má teď asi spurt a pije mi 3x v noci 210ml mlíka s kaší 😒 a trápěj ho k tomu zuby, takže děs.

berenika39
22. črc 2009

to jooo, to já v klídku jsem, mě nic nerozhází....

moniska24
22. črc 2009

ygreen-- nedávala sem mu je každý den tak jednou za týden až čtrnáct dní a představ si že první mu dala babička zdravotní sestra.Člověk nesmí být moc cimprlich.A kaše z hrubý mouky se vaří stejně jako z krupičky a přijde mi jemnější,my to doma tak dělaly.

misa.cekatelka
22. črc 2009

moniska24:souhlasím a každý má své dítě,tak ať si ho krmí tím,co uzná za vhodné on sám.Já malé dávala bobíka od 6 měsíců tak jednou za týden a jogurty activia třeba každý den.

moniska24
22. črc 2009

misa.cekatelka-díky,už sem se bála že sem divná.Spíš mi kolikrát přijde na hlavu co všechno rodiče dětem odmítají a při tom oni to jedli.A takový co jen kupujou dělaný jídla a myslej si,že jim dávaj bůhví co.

misa.cekatelka
22. črc 2009

moniska24:to jo,jasně,že nedám malé mastný buček,špekáček nebo něco podobnýho.příjde mi,že někteří dělají,jak kdyby dítě,kterému dáš pribiňáčka mělo mít kvůli tomu ve stáří 150kilo,rakovinu,cukrovku nebo něco podobnýho.....
Třeba malá teď miluje tvrdý sýr,uříznu jí kus a jen ho vidí,tak MŇAM MŇAM....vím,že je slaný,ale nemyslím že bych jí tím jedním kouskem za den odrovnala ledviny...

moniska24
22. črc 2009

Malej taky miluje sýry hlavně ten od kidibo na klacku a špekáček už ochutnal ale né celej jen si kousnul je prostě zvědavej.Kamarádka nedává malý nic než kupovaný a když sem udělala polívku s trochou solí a magi tak jí to nechtěla vůbec dát,hlavně že jí dává od mala jenom k pití kubíka a šťávičky a vodu je plive

misa.cekatelka
22. črc 2009

No,přiznám se,malá už snědla i celý párek...možná budu pro ostatní hrozná matka,ale myslím,že ten jeden páreček jí ublížit nemůže.Taky znám takový,co kritizují,že malé sladím čaj a dávají svým dětem kupovaný předsnídávky-asi nečtou,kolik cukru mají.

shaula
23. črc 2009

misa - ono taky záleží, jaké přesnídávky - jsou i bez cukru, já zatím kupuju zásadně takové. Respektive jsou bez přidaného cukru, samozřejmě obsahují cukr, který je obsažen v samotném ovoci.

ygreen
23. črc 2009

moniska, misa: nemyslím si, že když se dává dítěti bobík od kojence, že ve 40 umře na raka. Ani párek, polívka s trochou soli nebo tvrdý sýr. Trocha soli je i tak důležitá i kvůli jódu, ve skleničkách je taky (i skleničky lze vybrat dobré - Alnatura (my dávali na střídačku s Hipp, teď už jen Hipp), ovocné Hami bez cukru). Fakt, že maggi bych mu nedala.
Jde mi o to, že třeba bobík je dost tučný a může to způsobit problémy se zažíváním, ale hlavně je to nápor na malé ledviny, které musí zvládat obrovský přísun bílkovin. O to jde.