Krupičná kaše za Sunaru. Jak se dělá?

katuska85
14. črc 2009

Ahoj maminky.Měla bych na vás dotaz-možná trošku přitroublej 😅 děláte některá vašim ratolestem krupičnou kaši ze Sunaru??Jestli jo jak se to dělá? 😅 Já dávala do nedávna bublince před spaním kupovené instantní kaše(Od sunarky,různé příchutě) ale ted už mi to malá odmíta.Myslím si že už je jich přepitá.Tak bych chtěla zkusit tuhle krupičkovou ale nevím jak nato 😒 uvítám vaše tipy.Předem děkuju za info 😉

andy80
23. črc 2009

kaše i když řídká je pořád kaše a kazí zoubky, když se dává s flašky

Jinak teda Bobíka jsem ještě malé nedávala a dávat nebudu. Nedávám tyhle sladké hnusné krémy ani mému staršímu synovi, kterému je 4,5 . V roce chytnul z Lipánka Salmonelu a děkuji pěkně, už nechci aby se něco takového opakovalo. Radši baštíme živé jogurty.

shaula
23. črc 2009

Andy, no jo, ale ČÍM je kazí? Není mi to jasné... Jaký je rozdíl podávat kaši lžičkou nebo lahví? Kromě toho cumlání, co tu už někdo psal? 😕 Já jsem tedy pro podávání lžičkou, od začátku dávám kaši takhle, ale jen kvůli zvykání.

shaula
23. črc 2009

Jo a s těmi krémy souhlasím 😉 Taky zatím nedávám a ani se v dohledné době nechystám, jogurty jim chutnají a jsou zdravější 😎

ygreen
23. črc 2009

já zatím dala Lipánka jednou, ale má třeba moc rád Hollandii jahodovou, meruňkovou i samotnou.

radka.m.
23. črc 2009

ty pribináčky a bobíky se tady na mk už někde probírali,nám budou za chvíli 2roky a ještě jsem je nedávala,ani to nemám v úmyslu a ani jsem teda nepostzřehla,že by to malému chybělo 🙂 ,jinak taky nějak nechápu mámy,co dětem tohle dávají,samo,že je tím necpou každý den,ale stejně je podle mně zbytečné do dětí cpát chemii,když ji je kolem nás až,až a jestli můžu něco ovlivnit pro zdraví svých dětí,tak to udělám.občas by stačilo,kdyby mámy než něco dítěti koupí,tak si nejdřív přečetli složení výrobků,a kolik chemie je právě třeba v pribinákách,nebo dobré mámě a tak,to mluví za vše

misa.cekatelka
23. črc 2009

radka m.:a kolik chemie tam je?já jen,že pokud vím,tak v lipánkovi žádná a nevím,že by byla třeba v dobré mámě.nechci se tu s nikým dohadovat.zkrátka já krmím malou tím čím ji krmím,mám ji dokonale zdravou,bez jakékoliv vyrážky,bez jakékoliv nemoci a zažívání má v naprostém pořádku.ať si každý krmí své děťátko tím,co uzná za vhodné on sám.jak jsi psala,že nechápeš mámy které to dětem dávají atd....není to jejich věc?děti mají zdravé,bez problémů,tak ať si každý do svého dítěte cpe co chce.
Já třeba naprosto souhlasím s ygreen,dává malému to co má rád,ví co potřebuje a krmí ho podle svého a správně.

Koukám třeba na svou babičku.když byla malá,cpali ji vším možným.vůbec to neřešili,neřešili chemii,bacily atd...a letos oslaví 80 a je zdravá jako řípa.

Někdy si taky myslím,že kdybych měla číst co všechno potraviny obsahují,tak nejíme vůbec.

lenkazdenek
23. črc 2009

Ahoj ,my zkoušely jednou krupičku ze sunaru,ale přišla my moc řídká,tak děláme z plnotučného mlíka -teda od njákých 13 měsíců 🙂 jinak po těch 13 m. sme začly používat mlíko i při vaření,ikdyž na pití má furt sunar nebo takový ty zakysaný nápoje-nejvíc jí jede bio oloma zakysaný nápoj s jahodama 😵 ,pak hodně od roka ochucený holandie a safari jogurty,čas od času dostane buď lipánka nebo tvaroh s jogurtem(od madety ) sýry dávám jen lučinu ,žervé nebo tvrdý ,taveňák neměla nikdy-ono taky není možnst,když ani já ani manža je nejíme že 😅
Jinak malá jí skoro vše už s náma,krom smaženýho a uzenin něčeho dost kořeněnýho,třeba konkrétně to magi bych já osobně nedala ,ale jinak třeba nevím proč bych nedala palačinku-máme teflonovou pánev a smaží se tak na minimu tuku ,jinak teda já koukám na složení dost ono je někdy lepší se mrknout ať člověk ví co vůbec jí, a doma používáme jen fruktozu nebo třtinový cukr 🙂

andy80
24. črc 2009

shaula: kaše je sladká a proto se podávání z lahve nedoporučuje. Při podávání lžičkou nedojde tolik ke styku se zoubky. My teda flašku nemáme od šestého měsíce. Oboum dětem jsem flašku v šesti měsících vyměnila za hrneček s pítkem a prošlo to bez problému. Z hrnečku malá pije jen mlíčo, jinak už pije z brčka, z lahve od Kubíka Watter nebo Jupí Aqua a už se napije i ze skleničky, ale u toho jí asistuju.

misa.cekatelka: moje babička umřela, když jí bylo 86, prababička v 93 letech, druhé babičce je 81 a je zdravější možná víc než já, ale to nemůžeš srovnávat, protože oni dřív jedli opravdu jen Bio, aniž by to tušili. Moje babička si všechno pěstovala doma, málo co kupovala. A i ty kupvané výrobky byli kvalitnější než dneska. Babička měla králíky, prasata, býka, krávu, na zahradě lány a lány zeleniny a ovoce. Ano, jedla tučné sádlo na chlebu, smažila na sádle, jedla bůček, ale bylo to všechno dobré, protože to bylo bez chemických sra*ek. Dobrý pořed ohledně stravování dávají na Spektru. Kolikrát tam rozebírají složení jednotlivých výrobků. No, je to síla, co do nás cpou. A ohledně Lipánka, ano, ten jako jediný je bez Éček, ale o to hůř u takového krému, protože jak jistě víš, tak Lipánek je vlasntě žloutek, cukr a tvaroh. A z ty vejce v tom Lipánku dost často způsobují salmonelu. Když jsem byla s malým v nemocnici, tak jsem se divila kolik dětí už z Lipánka tu salmonelu mělo. Ostatní tvarohové krémy jsou zase plné éček, takže ty taky nedávám. Místo toho ušlehám přírodní žervé s ovocem nebo dám dobrý jogurt. Třeba Jihočeský jogurt ve skle. Ten je naprosto luxusní. Je to jogurt jak má být.

Jinak myslím, že spousta holek mě tady už zná a ví, že nejsem absolutní zastánce zdravé stravy. Taky už malé občas dám něco, co by ještě nemusela, ale snažím se kupovat potraviny, které jsou pro ní, ale i pro nás nejmenší zlo. Hodně koukám na složení výrobků a fakt je ten, že jeden výrobek výrábí více firem a vždycky se najde jeden, ve kterém je nejmíň konzervantů a barviv.

andy80
24. črc 2009

jo a mmch krupičku z hrubé mouky znám taky. Sice jí nedělám, ale moje švagrová ano, jednou jsem jí u ní ochutnala a je fakt dobrá, taková jemnější.

misa.cekatelka
24. črc 2009

možná jejich děti měli salmonelu.taky by moje malá měla třeba salmonelu,kdybych to do ní cpala každý den.což v žádném případě nedělám.Teď nic takového třeba 2 týdny neměla.dělám jí pribiňák doma z tvarohu

radka.m.
24. črc 2009

míšo-www.chemievjidle.cz/jogurt/dobra-mama-s-banan... se podívej na složení a jinak,je pravda,že dříve se děti cpali vším,ale také dříve tolik chemie nebylo,tak jako ted,tak proč zbytečně cpát do dětí ještě víc a hlavně také dlouholetýma výzkumama se prokázalo,že právě dřívější strava zapříčinila tak velký rozsah cukrovky,kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny,pokud je dítě špatně stravováno,tak se hodně lidí domnívá,že když mají děti zdravé ted,tak se nic neděje,ale chyba,to se projeví klidně až za 40let a nejdůležitější ve stravě jsou právě první 3roky života dítěte.já se raději chemii vyhýbám,jde jenom o zvyk,aby se člověk naučil dívat na složení výrobků.

shaula
24. črc 2009

Radka - souhlasím, že to je o zvyku, dříve mi přišlo zbytečné sledovat složení. Až jsem jednou mrkla na složení párků a zjistila, že to k masu ani nečichlo, tak od té doby jsem složení občas četla. Plně mě to naučilo až když jsem začala s příkrmy pro děti, tak teď čtu všechno, a opravdu se někdy nestačím divit. A taky na mě zapůsobil pořad o tom, jak se vyrábí anglická slanina - já naivka si myslela, že se vážně udí... 😀 No takže přečíst si složení mě stojí pár vteřin, a aspoň vím, co jím... Takovou Dobrou mámu bych dítěti fakt nedala, radši mu koupím kvalitní jogurt. 😉

lenkazdenek
24. črc 2009

Andy,tak to sem o lipánku teda netušila,tak díky za upozornění-jinak my měli salmoneu před rokem-zajímavé protože v tu dobu nejedla ani jogurty natož lipánky a maso sem jí pokaždé vařila do rozvaření 😕 nikdy sme nepřišly na to z čeho to bylo ☹ ale jinak plně s váma souhlasím chce to jen koukat na složení-např. ta dobrá máma fakt hnus,přitom název mnohé mamiky klame 😒 jo a párky jsem koukala docela podle slopžení v pohodě natura párky od vodňanského kuřete ty by měli být s kuřecích prsou 80 procent,ale malá beztak ještě nedávám 😉

misa.cekatelka
24. črc 2009

Když už se tu rozebírá toto,chci se zaptat na jednu věc.když budu číst veškerá složení a svému dítětu budu co nejdelší dobu dávat co nejzdravější potraviny,co bude potom?co když v pozdějším věku,až bude mít vlastní rozum začne jíst nezdravě?bude ho ovlivňovat okolí,ostatní děti a různé fast foody?Bude to,co jsem pro dítě dělala k něčemu?Nebude pak mít cukrovku,rakovinu ani kardiovaskulární onemocnění.To se ptám jen čistě ze zvědavosti.V dnešním světě už své děti před něčím takovým neochráníme,i kdybysme se po....Vidím to kolem sebe.Ve školách automaty s hnusnými přeslazenými limonádami,vedle stojí automat s čokoládou a chipsy.to není normální,ale je to tak.na každém rohu cukrárna,párky v rohlíku,hamburgery,atd....mám tu teď na prázdniny desetiletého bratra a kdybych mu měla odepřít to co chce zrovna jíst,pošle mě někam....a taková moje dcera bude taky,takové budou všechny děti.
udělat pro ně ve zdravé počáteční výživě maximum?jsem pro!ale je to k něčemu?mám obavy,že ne.

Ještě mě zajímá názor ostatních na bio potraviny.třeba na zeleninu.chci se zeptat všech,zda věříte,že to,že se něco nazývá bio je opravdu bio.pěstujeme na zahradě např.mrkev.není ničím chemicky ošetřená,je taková akorát,někdy menší nedomrlá.tak jak to ostatní dělají,že mají tak krásnou obrovskou a nádhernou BIO mrkev bez chybiček?

shaula
24. črc 2009

Misa - víš, myslím si, že když dítě jako malé naučíme jíst relativně zdravě, tak později třeba dá přednost ovoci před právě tou čokoládou... Neříkám, že se dá úplně vyhnout sladkostem, fast foodům apod., to rozhodně ne, v tom máš pravdu (vždyť i my, "rozumní" dospělí, na tom hřešíme 😅 ). Ale je tu naděje, že se nebudou živit JEN tím.
Ad bio - já bio zeleninu ani maso nekupuju, právě proto, že si nemohu být jistá tím, že to, co v supermarketu prodávají s označením "bio" je opravdu bio... Že to prostě není jenom šíleně drahá normální zelenina... Ještě bych tak měla k tomu větší důvěru, kdybych to měla přímo z nějaké farmy, ale takhle... Věřit se dá tomu, co si sama vypěstuju (čili v paneláku nic), a ani tak nevím, co mi na tu zeleninu spadlo s deštěm... Čili shrnu to - jsem k tomu trochu skeptická...

radka.m.
24. črc 2009

já se taky přidávám k těm,kteří neupřednostnují BIO,sem tam něco málo koupím,ale to jen velmi zřídka,hlavně kupuji třeba bio špenát,protože právě ten má obrovskou tendenci pohlcovat obrovské množství uhličitanů,ale jinak bio neholdujeme.míšo-je to asi tak,jak píše shaula,samozřejmě,že jsou i vyjímky,ale já mám už velké děti a z vlastní zkušenosti vím,že tak,jak jsem je učila odmala,tak jsou naučené doted,i přesto,že mají ve škole kantýnu a automaty na sladkosti.určitě neříkám,že si občas čokoládu nedají,nebo něco nezdravého,ale fakt mají raději ovoce,mléko zbožnují a řekla bych,že vcelku jí zdravě.jinak já věřím,že alespon k něčemu v prvních letech života ta zdravá strava je,je jasné,že tu významnou roli hraje dědičnost a další faktory,ale i strava má svůj poddíl,zrovna tak,jako že kojení snižuje riziko alergie,tak strava snižuje riziko rakoviny...

andy80
24. črc 2009

jj přesně jak píše shaula a radka, důležitý je návyk od mala. Miluju mámy, co dítěti nedávají čerstvé ovoce a zeleninu v prvních třech letech života a pak se diví, že to dítě nejí. U nás teda s jídlem nemá ani Jiřík ani Anežka problém. Sní to co dostanou a když náhodou nejí, tak jdou od stolu a jídlo dostanou, až budou mít hlad.

misa.cekatelka
24. črc 2009

To jsem ráda,že nejsem sama,kdo si o bio myslí to co si myslí.
radka:k dětem gratuluju.to se jen tak nevidí dát přednost ovoci před sladkostmi.to nezvládnu ani já 😅 .Navíc v okolí třeba u svých kamarádek vidím,že kdykoliv dají dětem třeba deset korun,hned letí tady do cukrárny nebo na benzinku koupit nějakou sladkost.

katuska85
autor
31. črc 2009

zdravím vás 🙂 v první řadě RADKO M. omlouvat se nemusíš,pochopila jsi to naprosto správně.Eliška mi pije kaši z lahve.Dostává normální večeři(pečivo s pomazánkou,sýrem,vařenou brokolici,polévky....) a po koupání těsně před spaním si u pohádky nebo s tatkou u zpráv vypije kaši,vyčistíme zoubky a jde se do pelíšku.Zkoušeli jsme jí samozřejmě dávat lžičkou ale odmítá to.Prostě se u té flašky nějak sklidní a "připraví"na spinkání.Opravdu nechápu co se ti zdá divného na tom že 16. měsíční dítě pije z lahve???Ráno po probuzení jí dávám Sunar,ten myslíš že bych měla taky dával lžičkou 😀 😀 Přes den mi pije,jak už tady bylo taky zmíněno z lahve od Jupíka s tou membránou takže to není o tom že by byla závislá na dudlíku ale jak už jsem řekla,u té lahve s kaší se prostě přrpraví na spaní.
Jinak,vím že od roka můžu dávat tepelně upravené KM ale manžel nedávno přivezl několik balení Sunaru 12. který má trvanlivost jen do února 2010 takže bych zabila dvě mouchy jednou ranou.
Vám které jste mi napsaly jak kaši ze Sunaru děláte děkuji.To bylo to na co jsem se ptala 😉

knobloska
31. črc 2009

Článek ze včerejška....ehm, co si myslet?

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/175144-biopot...

Jinak jsem včera poprvé dala malej kaši z normálního mléka a moooc jí chutnala. 🙂

misa.cekatelka
31. črc 2009

katuska85-nechápu,proč bys nemohla dávat malé z flašky.Mám kamarádku,která dává malému ve dvou letech před odpoledním spaním sunar.TAk třeba mléko hami junior 4 se dává od dvou let.A asi brčkem ze skleničky to pit nebudou,že?

lvice9
31. črc 2009

Tak já od roka dávám malému tvarohovou aktivii a moc mu chutná, bobíka měl 2x a kaši mi ze lžičky nejí ani náhodou. Ačkoliv jí ze lžičky v pohodě a vše, kaši jíst lžičkou odmítá a z lahve mi ji vyzunkne, tak nevím, proč bych ho večer měla stresovat, když nechce, tak nechce. Pochybuju, že v 18 si udělá kaši do flašky a dá si ji k večeři. 😀
A přes den mi pije z lahve ve tvaru O s dudlíkem. Hrneček s pitítkem sice máme, ale poté, co ho vložil do pusy jsem se setkala s řevem a skončil na zemi. Zkoušíme dál, ale chci, aby měl pitný režim, tak to nelámu přes koleno, když mi to vyzunkne z dudlíku, no problem, hlavně že pije..... 🙂

Nedávno jsem četla svůj dopis z prázdnin od babičky, kde jsem psala, že teta dávám 4měsíčnímu bratránkovi piškoty s ovocem a moc mu chutnají 😀 ..... Myslím, že se to dnes všechno hrozně přehání. Prostě všeho s mírou a taky nezapomenout, že děti jsou malé osobnosti a nic nejde lámat přes koleno...... 😉

radka.m.
31. črc 2009

mišo-jasně,že to nebudou pít brčkem,ale pokračovací mléka od půl rokuuž zvládnou pít děti v pohodě z hrnečku,tak se to taky doporučuje,ale samozřejmě,každého věc,záleží,jak si dítě prostě naučíš

katuska85
autor
1. srp 2009

misa-cekatelka:já si taky myslim že na tom neni nic špatného.Jen mě překvapilo že se nad tím některé maminy tak pozastavují.Holt každá máma a každé dítě mají jiné zvyky a návyky

k284
3. srp 2009

ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat na názor,když mojí malé udělám kaši ze sunaru,tak spí celou noc, ani o ní nevíme,pokud ji udělám z BIO mléka, brečí celou noc ze spaní,asi ji to nějak zatěžuje,že nemůže v klidu spát,tak proto,aby se jí i nám dobře spalo, dělám ji kaši jen ze sunaru, to co píšu není postřeh pouze z jedné noci, ale mám to už mnohokrát vyzkoušeno

piskomil
12. čer 2012

já mám dítě třetí a ml. výrobky dáváme od 4měsíce, dělala jsem to tak u prvních dvou a ted taky. Děti jsou zdravé a spokojené. Co se krupičky týká i tu jsem dělala od 4měsíce nejdřív řídší z flašky a KM a od 6měsíce z normálního mléka. Nikdy jsme s ničím problém neměli. 🙂 😀