Kváskový chléb

luthien.k
28. únor 2012

Ráda bych, kdybychom se tu podělily o zkušenosti s pečením kváskového chleba. Já jsem založila kvásek dle tohoto postupu: http://www.varimezdrave.cz/jak-zacit-s-pecenim-...
Kvásek se podařil (ze sušeného kvásku Natural), ale péct z něch chléb se mi moc nedaří, je příšerně kyselý, nevím, co dělám špatně.

Pokud někdo pečete kváskový chléb rutinně, budu moc ráda za sdílení zkušeností, jak na to.

klarinka23
15. črc 2014

@xpila zajimalo by me kde se da koupit ten suseny kvasek

xpila
15. črc 2014

@klarinka23 Kupovala jsem ho ve zdravé výživě, ale myslím, že ho snad má i DM. stojí kolem 20 Kč.

klarinka23
15. črc 2014

děkuji moc

salomee
16. črc 2014

@xpila Tak to je taky dobré, že se podařilo oživit, když mě můj první dělaný vlastnoručně, nějak odešel, tak se mě s tím nechtělo dělat znova a koupila jsem si sušenej- taková ta značka s motýlkem, mají to všechny zdravé výživy (všelijaké výrobky)..no a byl to děs, divně smrděl, i barva divná... tak jsem pak založila novej. Mě právě nějak zdivočel a choval se divně, taky peču minimálně jednou týdně, ale prostě zvlčel, tak jsem omlazovala a kupříkladu dnešní chleba jest skoro dokonalý... akorát že mě vždycky praskne, aspoň trochu..i když vím, čím to je, že chleby praskaj, nějak s tím neumím nic udělat..moje trouba asi ani není schopná udržet vysokej žár, mám urvané těsnění atd.
@klarinka23 Kdybys nesehnala, můžu klidně poslat, nedávno jsem omlazovala a tu poslední várku jsem nasušila, bo se mě nechtělo péct..ale na nic mě to asi nebude, jen mě bylo líto to vyhodit. KOukám, žes od Brna, tak osobní odběr v Ol. asi nabízet nemá cenu...?!🙂.