Levné jídlo - aneb šetříme společně

buldok
2. led 2013

Ahoj děvčata, která máte své děti, které jste v očekávání i ty, které se teprve snažíte, nebo to plánujete. Doba je zlá, rodinný rozpočet mnohdy velmi napnutý - i když samozřejmě ne u každého - a každá koruna ušetřená je dobrá. Samozřejmě když můžete určitě jíte vše nejlepší a dítkům také dáváte to nejlepší, ale ne vždy si to můžeme dovolit a někdy jsou situace, kdy se člověk musí uskromnit. Také si nemyslím, že vše levné automaticky znamená špatné. Tak pojďme na to a napišme sem, co máme ozkoušené. Co vaříme, když dochází penízky, když šetříme, nebo když si řekneme, že nemusí být přece každý den pravá svíčková. Pište sem vaše nebo převzat recepty, které se dají uvařit levně. Co je podle vás levně už nechám na vás, ale zkuste v úvodu každého takového receptu odhadnout jeho cenu. Všem přeji dobré pochutnání....

white_tie
15. kvě 2013

Tak se přidám i já. : )

Špagety s mletým masem - cena cca 60Kč (4-5 porcí)

balíček špaget
cca 250g mletého masa
kečup (popř. rajský protlak)
koření

Špagety uvařit dle návodu. Do pánve si dát kapku (opravdu stačí kapka) oleje, na to dát maso, promíchat, nechat trochu opéct, zatáhnout. Osolit, opepřit, může se dát i majoránka. Podlít trochou vody, podusit, přidat rajský protlak (nebo kečup) a nechat probublat. Omáčku nalít na špagety a může se posypat sýrem. : )

white_tie
15. kvě 2013

Kuřecí bašta (cena cca 80-90,-Kč) - u nás ale vydrží tak na čtyři obědy a dá se to i zamrazit

500g kuřecího masa
na dno hrnce oleje
1 lžíce soli
1 lžíce pepře
2 lžíce mleté papriky
cca 4-5 lžic rajského protlaku či kečupu
2 lžíce hl. mouky
1 litr vody

Omáčka:
Do hrnce dáme olej, na kterém orestujeme kuřecí maso, osolíme, opaprikujeme, opepříme a přidáme vodu. Až je maso měkké, tak si uděláme jíšku a jak základ omáčky bublá, tak ji tam přidáme a k tomu trochu kečupu (rajského protlaku) a chvíli ještě povaříme a je to.

Těstoviny si uvaříme dle návodu, scedíme a přidáme do omáčky (já dávám celé balení těstovin), chvíli povaříme a oběd pro celou rodinu je hotov.

white_tie
15. kvě 2013

Špagety alio olio (cena cca 30,-Kč)

1 lžička olivového oleje
3-5 stroužků česneku
troška petržele
300g špaget
kousek chilli papričky
troška parmezánu

Na olivovém oleji zprudka a na chvíli osmahneme několik, dlaní rozbitých, stroužků česneku. Česnek pak odendáme z pánve a pak přidáme (na chvíli) nasekanou petržel. Mezitím se vaří špagety, když je slejeme, smícháme je se směsí (česnekový olej s petrželí a česnek). Pro zostření chuti přidáme chilli papričku a nakonec přisypeme parmezán.

martinka24
21. kvě 2013

Dneska jsem udělala zapečené těstoviny co zbyly ze včera a trochu jsem jich ještě přidělala.
Těstoviny uvařené promícháme s osmaženou velkou cibulkou s osmaženým gothajem na kostičky.
2 vejce rozkvrdláme v jedné smetaně na šlehání + sůl a pepř, promícháme s těstovinami a navrch nastrouháme sýr eidam, moc velká dobrůtka 🙂
Pečeme na 180, v horkovzdušné troubě to udělá super zlatou kůrku 🙂

martinka24
24. kvě 2013

Dnes bramborová kaše a květákové placky se sýrem , zeleninová obloha 🙂

sarriku
24. kvě 2013

Já doporučuji kroupovýho kubu s česnekem a houbama.
Vdolky z kynutýho těsta (nebo pizza)
Zelňačku
Kuře na paprice s rýží
Smažený pangasius s vařenou kukuřicí a brambory🙂
Levná jídla, ale mňamky největší🙂

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucyvivien
25. čer 2013

halušky se zakysaným zelím a slaninou 🙂
cca 4 porce : spolu :49 kč
0,5 kg hl mouka ( 7kč)
1 vejce ( 3 kč)
kysané zelí 0, 5 kg (14 kč)
slanina angl. nebo oravská 20 dkg ( 25 kč)
voda (dle potřeby)
sul

Vypracujeme těsto ( ne tuhé ) a přes haluškovač děláme halušky, do vroucí osolené vody. Když vyplavou , jsou hotové, scedíme, propláchneme studenou vodou, zakápneme trochou oleje. poté na pánvičce osmahneme cibulku se slaninou a přidáme zelí, chvíli smažíme a pak přidáme halušky ,spolu vše zamícháme a podávame 🙂

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marecek4
30. čer 2013

ahojky,tak se přidám i já se svou troškou do mlýna,je nás doma šest takže uvařit levně a k tomu rychle kvůli pracovnímu vytížení je stále aktuální otázka-takže dnes-zeleninová polévka-z jednoho sáčku zeleniny,k tomu pár brambor,zahuštěná teda nešizenou máslovou jíškou,tu si neodpoustím-i když máslo je jaké je a šizené je i to co prodávají jako normální ☹-polívky je plný hrnec a zbude i na zítra,k tomu nové brambory a smažené křidýlka a drůbeží játra,pokud budu počítat tak se zastavím na cca 100,- za nedělní oběd a část pondělního,tam si už děti dodělají třeba těstoviny nasladko,nebo s kečupem,krupici,brambory s vajíčkem-jsou velcí,tak se obslouží sami,a jak jsem zjistila včera i kreativní 🙂,v poslední době byli už trošičku víc rozežraní a nesnědli nic jiného než čerstvě uvařené,tak jsem se naštvala a pár dní nic neuvařila a ono to jde-ke zbylému čevapčiči si uvařili brambory a dokonce si udělali i salátek,nejen kompot ze sklepa 😀,jo oni se to jednou naučí,zato já se budu muset naučit vařit zase levně a aspoň na dva dny

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adele26
3. črc 2013

kousek od domu mám Albert, tak když nevím co vařit a nechci moc utratit, tak kouknu na akcednes.cz a postavím si nákup jen ze slev. Dneska to vypadá na gulášek 🙂 mňam 🙂

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llluckaaa
9. črc 2013

@lkasparo Není náhodou v pravidlech MK, že se nemá dávat stejný příspěvek víckrát? 😅

rennca
9. črc 2013

Dnešní večeře za cca 30 Kč na osobu
kuřecí grilovaná křidélka ve vlastní marinádě(med, chilli koření, grilovací koření, olej, cibule) s pečenýma brambůrkama + jogurtový dip (jogurt, bylinky, česnek)

rennca
9. črc 2013

Dnešní obídek
cuketová sekaná s mletým + sojovým masem + bramborová kaše - cca 100 Kč za vše

sojové maso (granulát)uvaříme, spojím s mletým masem a do směsy nastrouháme cuketu. Ochudíme dle vlastní chuti a pečeme jako sekanou.Sojové maso zvětší sekanou na objemu a s přidánám normláního mletého masa nic nepoznáte. Máte min. o dvě porce navíc

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
apricots
29. srp 2013

Děvčata tady jsou tipy na levné přílohy - v nouzi by se možná daly i jako hlavní jídlo, při troše skromnosti.... 😀
http://jidlovac.cz/4-levne-ale-netradicni-prilo...