Levný nebo drahý kočárek? Je zbytečné kupovat drahý?

medoureknaty
11. bře 2015

Ahojky , chci se zeptat jak to všechny vidíte jestli kupujete radši levný kočárek a zastáváte názor , že je to na chvíli . A je to jedno ....Nebo kupujete levnější kvůli financím a kdyby byli peníze brali byste ten dražší ? Nebo kupujete dražší (kvůli kvalitě) ? 😉

zmrz_lina
11. bře 2015

Koupila jsem dražší kvůli kvalitě a hlavně váze. Za mě raději z druhé ruky opečovávaný kvalitní kočárek, než levná herka. Absolutně nemůžu z toho, když jdu po městě a za mnou slyším hrkat/vrzat/vydávat jiné zvuky kočárek, co je 30 m ode mě.

mantaray
11. bře 2015

@medoureknaty podle mě se dá sehnat slušný kočárek za rozumnou cenu, což je pro mě do 10 tis. Já mám Firkon Swing long retro, pořizovací cena asi 6,5 tis. a splňuje všechno, co jsem chtěli a nemá jedinou závadu. Kupovali jsme ho s tím, že ho využijem do mrtě a pak vyhodíme 😉

gemini255
11. bře 2015

to je ako s autom 😉 ked na to maminka ma tak si kupi drahsi a kvalitnejsi, alebo podla dizajnu alebo podla vahy, skladania atd 🙂

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@zmrz_lina Jenže jak právě poznat tu herku 🙂)nový snad nevrže žádný na prodejně 🙂

pavlakosec
11. bře 2015

Ahojky mi jsme si koupili Jané slalom z druhé ruky. Je sice po jednom dítěti ale skoro to nešlo poznat na vajíčku ani na hluboké korbě. Jen sportovní verzi jsme si koupili novou( taky z druhé ruky). Takže celkem kočárek+nová sport.verze nás vyšla na 2,5tis a máme super kočárek. Ještě aji pro druhé mimi.

anetka1701
11. bře 2015

Koupila jsem si "dražší" kočárek - za 18tis trojkombinaci a byla jsem z něj zklamaná... Tak jsem si pak koupila sporťák z druhý ruky - ale pořád prima a s nim jsem byla moc spokojená :o) Já bych šla cestou "druhá ruka a kvalita". Kdybych měla fakt hodně peněz, čekala první dítě a měla svoje zkušenosti, koupím si jinej kočárek kolem 20tis novej, ale myslím že průměrné české rodině se něco takovéhoto nevyplatí :o)

p.s. na třetí dítě si nechávám rozhrkané kočárky po dětech, ale zainvestuju - do šátku :oD

madulinka
11. bře 2015

ano, přijde mi zbytečné kupovat drahý.. 🙂

mantaray
11. bře 2015

Ještě bych chtěla říct, že hodně záleží na tom jak ho budete využívat. My lítáme denně po lese ve větru sněhu dešti, takže kočár dostává hodně na p....l. Když si ho budete hýčkat, můžete klidně pořídit dražší 🙂 U těch z druhý ruky je pak jediný problém, že už můžou být po záruční lhůtě

ayenkas
11. bře 2015

Já jsem koupila dražší (Bugaboo cameleon) a byla jsem maximálně spokojená. Když jem pak viděla kamarádky zápasit s těmi Firkony a Takky, tak jsem si byla sakra jistá, že jsem udělala víc, než dobře. Nechtělo se mi investovat do nového (i proto, že nejsem typ, co by kočárek opečovával, stačí se kouknout, v jakém stavu je mé auto😀) a koupila jsem z druhé ruky. Některé maminky těmi kočárky fakt žijou a i po jednom dítěti je mají jako nové🙂

zmrz_lina
11. bře 2015

@medoureknaty no já si podle toho, co jsem viděla, vyřazovala značky. Protože i přesto, že byly kočárky často evidentně sotva zajeté, tak zvuky, co plasty, ze kterých jsou, vydávaly, byly fakt šílené. Ale pro mě byla klíčovým kritériem váha kočárku, proto jsem koupila to, co jsem koupila.

ladyhacek
11. bře 2015

my chtěli levný kvůli financím, ale zároveň trochu kvalitní (představa byla do 10000) nakonec jsme vybrali za 12.500 Zippy natural a vypadá hezky a je i kvalitní (dle nás 🙂). Kdybych měla peníze tak bych asi šla do dražšího, ale né zase přehnaně > leckdy platíš jen za značku a nemusí být nejkvalitnější podívej na iTest leckdy levnější vyšli kvalitně lépe 🙂

smardik
11. bře 2015

já raději starší, ale kvalitní značku, než takové ty levnější většinou polské co drncají kolečka, korba je snad pro panenku, jezdím často s kočárkem od kamarádky a to je hrůza co ty kolečka dělají, se jen bojím kdy se mi nějaké odpadne, děs

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@ladyhacek tak těmhle testům nevěřím , protože neporovnávají polské versus německé . Takový test jsem nenašla teda .

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@ayenkas Tohle je i tak můj názor 🙂 jen mám problém stím, že ten co se mi líbí je novinka a starý neseženu :(

jaja01k
11. bře 2015

Já jsem si koupila levný kočárek a už bych to znovu neudělala. Raději bych si za stejnou cenu koupila z bazaru nějaký opravdu kvalitní.

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@madulinka a co třeba důvod ? 🙂

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@zmrz_lina Já právě taky chci lehký a snadno ovladatelný jelikož ke kočárku povedu na vodítku dva psi 🙂

paracka
11. bře 2015

Mam ted pro sourozence mountain buggy terrain duo, je to prvni model dvojcatoveho kocarku a neni to na nem vubec znat, nove mountain buggy urban jungle duo se prodavaji za vic nez 20 tisic a ja mam tento bazarovy za 3000 kc, maximalni spokojenost. Pred tim sem mela pro syna podedeny espiro enzo evo (polsky kocar) a kvalita mountain buggy se s polskym neda srovnavat, je o 100% lepsi tento novozelandsky

ayenkas
11. bře 2015

@medoureknaty Tak to je prekérní situace☹ A jaký sis vyhlídla?🙂

mantaray
11. bře 2015

@medoureknaty taky vodím u kočáru psa, takže ještě radím se zaměřit na stabilitu! já mám houpací se 4 koly na pevno a hodněkrát se mi to osvědčilo. Pak jsem měla v ruce kamarádky Casualplay a se psem bych s ním skončila ve škarpě nebo bych ho překlopila. Náš pes občas zatáhne, nevím jak jsou na tom vaši chlupáči 🙂

zmrz_lina
11. bře 2015

@medoureknaty o to spíš bych se vyhýbala "polským tankům". Já mám koupený BgB Cameleon (už tu byl zmíněn) a k němu téměř 40kilového psa 😉 Kočár je lehoučký, snadno ovladatelný (zatím zkoušíme jen doma, páč dítku se ven evidentně nechce) a stabilní 😉

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@mantaray Já mám krysaříká a jezevce 🙂 4 kola chci určitě .

madulinka
11. bře 2015

@medoureknaty můj důvod je ten, že jsem byla spokojená s levným - Značka Tako. Obecně se nechovám k věcem ošklivě, takže mi dlouho vydrží. Možná jsem měla velké štěstí. Protože kromě občasného dofukování koleček jsem s ním neměla žádný problém. Manžel čas od času (většinou před zimou a po zimě - jako u auta 😅) prostříkl "pérování" u kočárku nějakým olejíčkem, aby to případně nevrzalo.. neměla jsem s ním jediný problém - a na půdě čeká na druhé, jestli někdy bude. Výběr kočárku jsem šíleně a dlouho řešila - asi jako každá prvorodička. Šlo mi o to jestli pořídit na mou postavu (160 cm) celkem těžký kočárek - ve finanční hladině, kterou si můžeme dovolit. Nebo investovat do nějakého lehčího, ale nakonec jsme zvolili levnější variantu.. Bydlíme v přízemí - takže jsem 8 shodů z bytu ven "sjížděla" opatrně s malou v kočárku po schodech. Takže každý den - zhruba 4x - 2x dolů ven, 2x nahoru domů.. Mohla jsem ho brát i do lesa k našim 🙂 bydlí u lesa.. A jako potvrzení v mém správném výběru byla moje známá, s o rok mladším děťátkem, dlouho vybírala, až přebrala - reklamace na kočárek a stejně s ním nebyla spokojená - na kostkách ve městě to šíleně drncalo, pak malá korba - takže i když dražší kočárek, tak pořídila pak jiný - levnější a ten dražší jako naschvál nemohla prodat - trh byl přesycený kočárky.. Teď už kočárek nějaký ten rok nepotřebujeme, a zpětně si říkám, že tenkrát jsem to hrozně řešila, a nakonec dobře vybrala.. Nechtěla bych si tím procházet někdy znova 🙂 je to jako výběr dovolená, jsem vždy ráda, když už je vybráno 🙂

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@ayenkas Líbí se mi a ve všem vyhovuje Joolz . Ale jediný nedostatek co má je malý koš . Ale ten ted vyvrací ten Joolz Geo novinka 2015🙂 Ale ta cena 😖 Peníze problém nejsou , ale pořád nevím zda to za to stojí . 😎

mantaray
11. bře 2015

@medoureknaty aha tak to jo 🙂 já mám AST takže je to trochu jiný 🙂 tak snad vyberete dobře! Koukám, že Firkony tu neletí, ale já musím říct, že se svým jsem spokojená, je lehký, tank to rozhodně není a nemám s ním jediný problém a to ho opravdu nešetříme.

curdibilka
11. bře 2015

Já ty levné kočáry prostě nemůžu. :( Hluboké jsou ještě ok, ale ty sporťáky! Katastrofa. Nejvíc mě fascinuje, jak tady plno mamin pořád hledá co největší korby - na co? Stejně se většina dětí hrabe z těch koreb po půl roce ven a pak přejdou na sporťák a najednou zjišťují, že je sporťák monstrozní, neskladný, ale přitom pro dítě nad 1 rok malinký. Měla jsem v ruce už dost kočárů a neumím si představit s těmi polskými nějak slušně vyjít třeba 2 roky, mám pocit, že už na prodejně vržou a když se člověk podívá pořádně, tak ta kvalita prostě odpovídá těm penězům. :( Nejsme žádní zbohatlíci a nechci, aby to tak vyznělo, ale než se trápit s nějakým těžkým polákem, který má bez dítka třeba 15, 20kg (s ročním dítkem třeba 30kg 😨 ), beru bazarový. Koupili jsme teď na druhé dítko Peg Perego GT3 za 11 000 s tím, že sporťák má ještě visačky a na hluboké korbě není poznat, že byla asi 4 měsíce používaná. Má víc jak rok a půl záruku a je to oproti kočárům za 5 000 nebe a dudy. Na první dceru jsem měla Jané Nomad a t en byl taky výborný, lehký prostorný, ve sporťáku dcera pohodlně spala ještě po 2. roce, což už klasických, levnějších kombinací fakt nelze. :D

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@mantaray Děkuju snad nám napoví víc výlet do německa kde mají víc značek na jednom místě můžeme pořádně porovnat .. 😉

spes2009
11. bře 2015

Já si na první dítko kupovala před 5 lety nový kočárek za cca 20 tis., chtěla jsem, aby byl kvalitní, hezký, lehký, moderní atd. S tím, že kupuji dražší kočárek vydrží mi na druhé dítko. Kočárek krásně odvozil syna a když se narodila dcera, začal být problém s jeho neskladností v autě. Když jsme byli 3, cestovali jsme v pohodě, ale jak jsme byli už 4 + někdy pes, měli jsme problém. Nemáme až tak malé auto, ale prostě kufr byl plný kočárku. Takže jsem po narození dcery sháněla skladnější kočárek. Starý kočár jsem se snažila prodat a i když byl víceméně po jednom dítěti, stále pěkný, měla jsem problém prodat trojkombinaci i za 5.500 Kč. Osobně bych si už takto drahý kočárek nekoupila, dnes vidím v obchodech tolik pěkných kočárků za rozumné peníze, nebo bych si koupila zachovalý použitý kočárek a na druhé dítě jiný použitý. Podle mne nemá cenu dávat velké peníze za kočárek, ta naše trojkombinace za 20 tis. zase tak famózní nebyla...

medoureknaty
autor
11. bře 2015

@curdibilka Mám podobný názor jen u takovýhle kupů nechápu proč ho někdo prodává ?

terezapetrova
11. bře 2015

@medoureknaty protože to lidi kupuji ;)