Linecké těsto vanilkové, co z něho mám upéct?

teruskablue
15. pro 2017

Ahoj Holky prosím poraďte mi koupila jsem si hotové těsto vanilkové linecké co z něho mám upéct Dají se upéct vanilkové rohlíčky?

babanci
15. pro 2017

Vykrajovačky a slep marmeládou nebo čokoládou, navrch třeba přilep oříšek. Vanilkové rohlíčky Ti z toho taky půjdou, někdy se ale kupované těsto rozpadá při tom tvarování. Záleží, co tam dali za "okupační" tuk. Protože kolem másla to jenom šlo.🙂 Taky můžeš udělat košíčky a naplnit třeba karamelovým salkem rozšlehaným s máslem. A polít čokoládovu polevou, navrch mandli. Vymyslela bych ještě asi dvacet možností, jsem totiž pečící mašina. Už mám napečeno asi 20 druhů cukroví a o víkendu pojedu dál. 🙂

teruskablue
autor
15. pro 2017

Děkuju moc za cenné rady a budou ty vanilkové rohlíčky dobré nebo je na ne jiné těsto? děkuji

babanci
15. pro 2017

@teruskablue Když to pak ještě teplé obalíš ve směsi moučkového a vanilkového cukru a nespálíš je😀, tak budou. Ale ideální těsto na rohlíčky je s mandlemi nebo lískovými oříšky, obvykle. Tohle linecké těsto, co sis koupila, je na slepované pečivo. A to se Ti nechce, vykrajovat třeba jen kolečka a slepovat marmeládou? Na to je to primárně určeno. Ale já i tohle linecké dělám s mletými mandlemi, protože jsem si to doma rozmazlila a obyčejné linecké už nedlabou.

bonulinka
15. pro 2017

@teruskablue Jak píše babanci, na vanilkové rohlíčky je jiné těsto - s mandlemi, anebo lískovými ořechy, my máme nejraději s vlašskými ořechy. Těsto, které sis koupila je určené na vykrajování a slepení marmeládou, někdo slepuje i nutelou, poleje čok. polevou, navrh dá lentilku, oříšek...Z lineckého dělám i klasické košíčky a plním až před použitím pudinkovým krémem a zdobím ovocem. Ale domácí těsto je domácí těsto, příště to zkus, není to těžké 🙂.

stuplakova
15. pro 2017

@teruskablue Vanilkové rohlíčky bych z toho asi nedělala, ale klasické linecké vykrajované bych z toho udělala a slepila marmeládou nebo co máte rádi 🙂

jipe
15. pro 2017

vykrájet různé tvary a slepit marmeládou, krémem, nutelou, třeba hříbečkům můžeš namočit hlavičky v čokoládové polevě,...

mikiva
15. pro 2017

Vykroj kolecko, predpec v troube do svetlounce ruzova - ne uplne upecene. Doprostred kazdeho kolecka dej bobek zavareniny. Uslehej snih s cukrem, dej do zdobiciho sacku a kolem toho bobku marmelady udelej kolecko ze snehu. Navrch nasyp trochu mletych orisku jako dekoraci. Vrat do trouby, aby se snih zapekl a nelepil. Rika se tomu dvojite venecky.