Lněné semínko. Jak jej připravit?

denousek
19. lis 2007

ahoj holky...mam na vas dotaz jak ktera připravujete k jidlu lněné seminko kdo jste se rozhodli do nej jit...dnes jsem si ho koupila a nevim co s nim,,,dat na lzicku a snist?,a kolik??nebo jsem cosi slysela ze ho zalijete vodou??a zase kolik??nevim jak jej pozdeji zacit konzumovat...dekuji za nazory... 😉

monika165
19. lis 2007

ahoj, ja som kazde rano od 34. tyzdna zapijala jednu polievkovu lyzicu vodou, nema sa to zut, ale prehltnut cele 🙂

denousek
autor
19. lis 2007

co se to nema?? zut??to ti presne nerozumim jak zalevat tou vodou nebo co....neni polevkova lzice moc??nekdo rikal jen kavovou a zalit vodou a ze se z toho udela jakysi sliz či co.. 😒

luciv
19. lis 2007

ja si davala jednu kávovou lžíci do vody ale jen chviličku nemusí tam byt uplně velký sliz stačí to vypít a pak zapít co nejvíce tekutinou at ti to nakyne až v tom břiše do slizu, prý pul litr vody stačí

monikaz
19. lis 2007

holky a k comu vsetkemu je dobry to lanove semienko?

roasha
19. lis 2007

to je precistenie traviaceho traktu.

marguerite
19. lis 2007

ahoj holky, taky přidám trošku do mlýna, já lněné semínko bumbala od 36tt.. a to tak že jsem ho vařila ve vodě v 1dcl...tím sevytvořil ten správný sliz po pár minutách..a pak jsem to osladila medem a bylo to hotový. Je to fakt sliz..ale myslím si, že mi to moc pomohlo že Ondra vyklouzl ven, že ani sestřička nestihla málem chytnou. a zalela jsem polévkovou lžíci 1dcl vody..do varu, míchat at se nepřipálí a pak to bylo..to pustí ten správný sliz. tak slizu zdar

lu777
19. lis 2007

jsem zrovna chtěla založit to téma a Denousek mě předběhla 😅

Marguerite, díky moc za popis a za zkušenost! 🙂

je to na to, aby v porodní cesty (a i trávicí trakt) byly víc takové jako vazké, klouzavé 😉

jinak někdo říká, že ten sliz chutná děsně, za dva týdny vyzkouším a dám vědět 😅 kdyby to nešlo, tak to sním zasyrova..

bubca
19. lis 2007

ahoj,lněné semínko si mužete dát i do jogurtu a efekt je stejný...já jsem nikdy nebyla schopná tu lžíci jen tak spolknout a tak mi někdo poradil ten jogurt...to už bylo snesitelnější 😉

emjee
19. lis 2007

ja som si bezne posypala lanovymi semienkami maslovy chlebik 😀
s vodou som to este nejedla, ale urcite je to chutnejsie ako lanovy olej (to je brrr 😝 )

ikke
19. lis 2007

nasucho (ako pukance) oprazit na panvici, zmiesat s morskou solou a pomliet v mlynceku na kavu (predpokladam, ze aj ponorny mixer s takym sekacim nastavcom by to mohol zvladnut, alebo maziarik). posypavat chlieb s maslom...

kykynka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denousek
autor
19. lis 2007

holky no tak ja asi zkusim oboji....i ten varenej sliz 😝 i suchy seminka....zacnu s tim od prosince jak zacnu s malinikovym cajem....kazdopadne dik jste zlaticka 😉

denousek
autor
19. lis 2007

kykynko mas to tam...na patnactce 😉

marguirete osladit medem??to je dobrej napad no uvidime jak mi to poleze takze jednu polevkovou lzici uvarit v 1dcl vody...a to do te vody mam dat jeste do studene a varit spolu jo??spolu uvest do varu jo??teda jestli to varu vubec dosahne jestli sliz nebude driv 😝 ajednou dene??

kisska
20. lis 2007

ja som ho doteraz jedavala v ovocnom salate spolu so sezamom, slnecnicou a tekvicou (nasucho oprazene vsetko spolu) - mnam. Myslim, ze na take poriadne davky mam este chvilu cas... Inak, ked som chodila jazdit na kone, tak sme im davali uvarene lanove semienka aby mali krajsiu, lesklejsiu srsticku a dava sa to aj psom 😉 takze dufam, ze to bude mat aj tento efekt

denousek
autor
21. lis 2007

no ja si ho zkusim uvarit v te vode jednu polevkovou lzicku v 1dcl vody ale zajimalo by me jestli to seminko dat az do varici vody nebo teple nebo jeste kdyz je studena...

holky co je to za pravidlo nepis velkymi pismeny jak tady smazali ten prispevek to je na nic....proc se jako nesi pouzivat velke pismena na to ted cucim no nic no admini asi vsechno procitaji kdyz se nudi no...

stefy
22. lis 2007

Ahojte tehulky, o lanovom semienku existujú neuveriteľné popisy, zázračné semienko atď. Obsahuje veľmi veľa omega tri mastných kyselín, ktoré majú veľký vplyv na činnosť mozgu, srdca atĎ. Ak sledujete Dr. Bukovského, ten o tom hovoril v Teleráne. Okrem toho čo tu baby už popísali, tak ja ho meliem na kávomlynčeku(vyhradený len na lan. sem) a zmiešam ho s jogurtom alebo acidkom, alebo bryndzou, cibuľka, petrž. vňať, ak je veľmi hustá zmes, riedim mliekom, alebo vodou. Je z toho super nátierka. Dokonca ju majú radi aj moje školopovinné deti, ktoré by sa do McDonaldu aj odsťahovali. Netreba ho mlieť do zásoby, strácajú sa účinky alebo môže zatuchnúť. Dobrú chuť!!! 🙂 🙂 🙂

denousek
autor
23. lis 2007

ja zkusim vsechno uvidim jak mi bude chutnat....uvarim si ho i ve vode i ho slupnu jen tak ze ho zapiju vodou...a rozlozi se ve me??nebudu kadit seminka 😀 ??
myslela jsem si ze to bude drazsi špás ale ten sacek stal 7 kc 😅 tak pohoda...

angua27
23. lis 2007

čaute babuľky, ja som ľanové semienko pred pôrodom užívala a spojila som to s pitím čaju z maliníka. recept na prípravu: 2dcl vody, do toho čajová lyžička ľanového semienka a šup s tým na šporák. keď začne vrieť, tak pod pokrievkou variť 10 minút. vypnúť, pridať maliník, tiež jednu čajovú lyžičku, zakryť a nechať lúhovať ďalších 10 minút. nakoniec scediť a vypiť. je tam ten sliz, má to celkom dobrú chuť s toho maliníka pekne to prečistí a pripravý pôrodné cesty. len tak pre príklad: môj pôrod od odtečenia plodovej vody trval 10 hodín a kontrakcie som mala iba štyri a pol hoďky. a to som prvorodička. u nás v októbrovkách sme to pili skoro všetky a väčšina mala rýchly a pohodový pôrod. tak vám všetkým držím palčeky.

kisska
23. lis 2007

Dievcata, co je malinik?

denousek - semienko sa nerozlozi(teda pokial ho nepomelies), nastastie kvoli jeho velkosti ani nezbadas, kedy ide von 😉

kajule
23. lis 2007

Kissko, maliník si koupíš normálně třeba někde v lékárně a doma si z něj uděláš odvar. Prý je to dobrý jako příprava k porodu. Někdo říká, že se má pít od 32.tt někdo že od 34.tt, každý ti řekne něco jiného. Já ho teda pila tuším tak od 34.tt a dám si ho klidně i teď, páč mi chutná. A jestli mi pomohl u porodu, tak to nevím, jelikož nevím jakej je porod bez toho pití maliníku. Ale je pravda, že ten porod jsem měla vcelku na pohodu. 🙂

kajule
23. lis 2007

To semínko by do mě ale nikdo nedostal ani za prachy. 😅 😀

svetluska.l
23. lis 2007

holky,ja pouzivam lnene seminko ted..kvuli zacpe...ale kdyz se ma pouzivat pred porodem,nemuze mi rozjetz predcasnej porod nebo tak neco?

kajule
23. lis 2007

Svetlusko, já jsem slyšela, že se má začít používat tak nějak jako ten maliník, ale ten taky někdo užívá od 32.tt a kdyby měl vyvolávat porod, tak se asi začne užívat taky dýl, páč ve 32.tt je na porod taky ještě brzo. Podle mě to semínko má jenom připravit ty porodní cesty, aby tam to miminko pak mohlo sklouznout, jak říkala moje PA na kurzu, jako po tobogánu. 🙂
Ale jinak máš můj obdiv, že ho do sebe vůbec dostaneš. 😉

monika165
23. lis 2007

ja som zapijala kazde rano lyzicu semienka s vodou, taktiez som pila malinik a moj porod bol az do prepichnutia plodovej vody s usmevom, a od pustenia vody to trvalo pol hodinu, na jedno vytlacenie a bez nastrihu, takze urcite sa to oplati uzivat 🙂 podotykam, ze pri prvom dietati som nic neuzivala a trvalo to o trochu dlhsie,bolo to aj s nastrihom a syn sa dokonca zasekol v porodnych cestach a prestal na chvilu dychat, takze tak.

svetluska.l
23. lis 2007

Aha..tak snad mi neublizi...pomaha mi na zacpu,ale ja ho jim cele,nevarim🙂jak pisou holky..na chleba nebo do ovocneho salatu a tak....je dobre,jen s tim rozvarenym,to zkusim,ale asi pozdeji🙂

huncut
23. lis 2007

a nemôže to ublížiť v tehotenstve?

denousek
autor
23. lis 2007

holky no jak to tak ctu tak z toho si myslim ze ucinky na tu porodni ,,skluzavku,, ma jen to povarene seminko jen proste ten sliz...kdyz to seminko jite cele tak ho cele vykadite to podle me nema takovy ucinek nevim no....

kim
23. lis 2007

Tak ho rozkousej ne??Já si dávám 2 čajové lžičky a koušu to tak dlouho, že ten sliz citím v puse, pak to zapiju maliníkovým čajem.Na zácpu je to semínko fakt super lék!!!! 😉

denousek
autor
23. lis 2007

rozkousat??fffujjjj to si ten sliz radsi uvarim a naliju do toho caje.....to musi byt hnusny to rozkousat...

kim
23. lis 2007

Mě to nepřijde, docela mi to chutná, asi je tam něco, co tělo potřebuje, fakt mi to nevadí a hlavně pro hladký porod se musí něco obětovat, ne 😉 Já bych zase asi měla problém pít nějaký teplý sliz 😝