Máte dobré recepty na čínsku kuchyňu?

nika.f
25. únor 2007

Ahoj všetci.
S manželom máme veľmi radi nezvyčajné jedlá,tak že budeme velmi radi ak nám nejaké pošlete.Ja posielam štartovací recept:

pripravýme si:
kuracie maso 300g
cibuľu
pol stručku cesnaku
sojovú omáčku možete dať aj inú
mrkvu
papriku kapiu
lilek 150g
cuketu 150g
kokosové mlieko
curry paste
zázvor,koriander
postup: Nakrájanú cibuľu opražíme s podrveným cesnakom a troškou omačky.Chvýľu necháme dusiť a potom pridáme 1 vačšiu nastrúhanú mrkvu a na kocky nakrájanú papriku.Necháme chvýľu dusiť a ďalšou pridanou surovinou je maso nakrájané na kocky.Necháme maso obelieť podlejeme vodou a pridáme poslednú zeleninu na kocky nakrájane lilek a cuketu.Po privedeni do varu nalejeme kokosové mlieko a ochutíme kari pastou.Dusíme na slabom ohni,kým nemáme hotové maso asi 1-1,30 h.Na konci možeme ešte dochutiť soľou a podrávkou.Dobrú chuť

madeleine
4. bře 2007

Čínske opekané cestoviny (madeleine)
• čínske rezance
• olej
• sójová omáčka
• hrášok
• kukurica
• mrkva
Pripravíme z pravých čínskych rezancov, ktoré uvaríme v solenej vode, uvarené hodíme na rozpálený olej, dochutíme sójovou omáčkou. Ak chcete cestovinu i so zeleninou, v rozpálenom oleji pred cestovinami opražíme hrášok, kukuricu, najemno pokrájanú mrkvu...

http://fotky.azet.sk/jsFotka.phtml?i9=50e4ee5cf...

madeleine
4. bře 2007

Kung Pao (madeleine)
• 600g bravčového karé
• 1 PL Solamylu
• 1 žĺtok
• 3 PL sójovej omáčky
• 1 cibuľa
• 1 strúčik cesnaku
• 1 menšia fererónka / paprika
• ½
ČL zázvoru
• 100ml vína
• soľ, cukor
• oriešky (arašidy)
Rezance mäsa premiešame so Solamylom. Pridáme žĺtok a sójovú omáčku. Premiešame a necháme odležať v chladničke. Potom opražíme v rozpálenom oleji a vyberieme na tanier. Do výpeku dáme pokrájanú cibuľu, roztlačený cesnak a fererónku nakrájanú na drobno. Pridáme mäso, zázvor a podlejeme vínom. Jedlo dochutíme soľou, cukrom, sójovou omáčkou a orieškami. Ak chceme zhustiť omáčku, pridáme trochu solamylu. Podávame s ryžou alebo opekanými cestovinami.

http://fotky.azet.sk/jsFotka.phtml?i9=50e4ee5cf...

nika.f
autor
13. bře 2007

Melory.
Tak už som skúšala to kurča na sladko a taraz robím to pečené kura potreté kašičkou s medu a cesnaku.Inak takú pochvalu som od manžela dlho nedostala,je to fakt výborné.Dík.

melory
17. bře 2007

nika.f to som stasna, mi sme sa tiez oblizovali.

bielanevesta
18. bře 2007

ČÍNSKE PLACIČKY

3 silnejšie kuracie rezne, 3 vajcia, 1 nadrobno nakrájaná cibuľa, 4 PL solamylu, soľ, grilovacie korenie, 4 PL oleja, 1 Pl sójovej omáčky, 1 PL worcestrovej omáčky, tuk na vyprážanie

POSTUP: Kura nakrájame na rezančeky. Dáme do misky, pridáme ostatné prísady a dobře
Premiešame. Necháme niekoľko hodín odležať v chlade. Potom tvoríme na panvicu malé placičky a vyprážame na oleji. Podávame so zemiakmi a tatarskou omáčkou alebo len s chlebom, horčicou a zeleninovým šalátom. Može sa jesť aj studené.

zuz11
8. pro 2007

lenkalienka4 • 1d • Dnes o 11:51
Mate niekto nejake recepty? 😕

/ak táto téma uz existuje, tak sa ospravedlnujem, no nenasla som/

veronika13 • 1d • Dnes o 11:53
Vifonku zalejem vriacou vodou 😀 nič iné neviem po čínsky variť 😉 ale srandujem, no rada budem, keď sa inšpirujem

riuska • 1d • Dnes o 12:01
suroviny - por, cinska kapusta, mrkva, sojove klicky, kur.masko, sojova omacka, chili
vo wok hrnci rozohrejeme riadne olej pridame masko nechame len nech zbelie a pridame chili rozdrvene - postupne pridavame zeleninu a vzdy& nechame chvilku dusit, zelenina ide postupne a to mrkva, por, sojove klicky a na koniec len primiesame cinsku kapustu, pridame sojovku
zelenina musi byt samojrejme nakrajana na tenucko
dobru chut 🙂

riuska • 1d • Dnes o 12:05
zabudla som napisat ze ten wok hrniec je fakt na chinu uzastny 🙂
a ten recept co som napisala jednoduchy a dokonaly 😝

veronika13 • 1d • Dnes o 12:06
hm, znie to dobre 🙂

riuska • 1d • Dnes o 12:10
Ostrokyslá polievka
Suroviny:
1 kurací alebo slepačí vývar, tofu alebo kuracie mäso, 1 mrkva, 200 g hríbov /judášovo ucho/, sójové klíčky, solamyl, sójová omáčka, 1 vajce, chilli papričky, ocot

Postup:
Mrkvu, hríby a sójové klíčky nakrájame na drobné kocky a pridáme do ochuteného vývaru. Zeleninu povaríme s tofu, nakrájaným na malé kocky alebo kuracím mäsom cca 5 min. Do vývaru pridáme chilli papričky, ocot a sójovú omáčku, ktorá polievku zafarbí do hneda.Za prudkého varu zahustíme solamylom a pred dovarením pridáme rozmixované vajičko.Hotovú polievku posypeme nadrobno nakrájaným pórom.

ja som to robila z tofu 😝

riuska • 1d • Dnes o 12:11
Kung pao s ananásom
Suroviny:
400 g kuracích pŕs, 500 g paradajok, 50 g búrskych orieškov, 1 konzerva ananásu, 1 PL kryštálového cukru, 1 PL šťavy z ďumbiera, 2 PL škrobovej múčky, 2 PL sójovej omáčky, 1 PL worchestrovej omáčky

Postup:
Oblanšírované a olúpané paradajky pokrájame a dusíme na oleji kým sa neodparí šťava. Medzitým na sucho opražíme búrske oriešky a ananás aj so šťavou zohrejeme ale nenecháme prevrieť. Mäso pokrájame na rezance, poprášime škrobovou múčkou a pridáme k paradajkám. Dochutíme sójovou a worchesterovou omáčkou, pridáme šťavu z ďumbiera, opražené oriešky a polovicu zohriateho scedeného ananásu. Zvyšok horúceho anásu podávame ako kompótovú prílohu. Servírujeme ešte teplé

riuska • 1d • Dnes o 12:12
Kurča na čínsky spôsob
Suroviny:
500 g kuracích pŕs, 2 PL medu, 1 konzerva hrášku, 1 konzerva kukurice, 2 mrkvy, olej, soľ, mleté čierne korenie, kari korenie, sušená koreňová zelenina, 400 g hlávkovej kapusty

Postup:
Do panvice s olejom vložíme kuracie prsia nakrájané na rezance, pridáme med, podlejeme vodou a dusíme 10 min. K mäsu pridáme kukuricu, hrach, pokrájanú mrkvu, čerstvú hlávkovú kapustu a cibuľu. Premiešame, ochutíme soľou a korením a dusíme ešte 20 min. Pred koncom pridáme sójovú omáčku. Jedlo necháme 10 min. odstáť mimo sporáka a podávame.

Čínske placky
Suroviny:
4 zemiaky, 2 cibule, 1 mrkva, 2 vajíčka, 2 PL hladkej múky, mleté čierne korenie, sušené polievkové korenie a soľ

Postup:
Ošúpané zemiaky, cibuľu a mrkvu nastrúhame na hrubšom strúhadle a všetko dôkladne premiešame. Zeleninovú zmes posolíme, pokoreníme, pridáme vajce a podľa potreby zahustíme múkou. Hustejšie cestíčko ukladáme na panvicu s rozpáleným olejom a lyžicou tvarujeme tenké väčšie placky. Vysmážame ich z oboch strán, kým pekne nezozlátnu. Tieto čínske placky môžeme konzumovať samotné alebo ich servírovať ako prílohu k mäsovým jedlám.

Kuracie prsia s brokolicou
Suroviny:
4 kuracie prsia, 200 ml kyslej smotany, 100 ml sladkej smotany, 1 bal. mrazenej brokolice, 1 plesňový syr, 1 PL karí korenia, 3 PL hladkej múky, mleté biele korenie, grilovacie korenie, olej a soľ

Postup:
Kuracie prsia zľahka naklepeme a obalíme v múke, do ktorej sme pridali grilovacie korenie, biele korenie a soľ. Takto pripravené mäso sprudka orestujeme na oleji a preložíme do zapekacej nádoby. Nakrájanú brokolicu navrstvíme na mäso a prikryjeme plátkami plesňového syra. Zapekáme v rúre pri 180°C, kým sa syr nerozpustí. Medzitým za stáleho miešania privedieme k varu kyslú a sladkú smotanu , pridáme karí korenie, soľ, petržlenovú vňať a odstavíme. Touto omáčkou prelejeme mäso tesne pred servírovaním. Dozdobíme petržlenovou vňaťkou a môžeme podávať.

riuska
8. pro 2007

Kurča na sladkokyslo

Suroviny:
1 kuracie prsia (nakrájané na kocky veľké 1 cm), 25 g bambusových výhonkov (nakrájaných na plátky), 1 zelená paprika (zbavená semien a nakrájaná na tenké plátky), 2 očistené mrkvy (nakrájané na tenké rezančeky dlhé 3 cm), 1 jarná cibuľa (olúpaná a nahrubo nakrájaná na kúsky veľké 1 cm), 1 strúčik cesnaku (olúpaný a nasekaný), 2 čajové lyžičky kukuričného škrobu, 2 lyžice oleja, 3 cm čerstvého koreňa ďumbieru (olúpaného a nakrájaného na plátky), pol čajovej lyžičky soli. Cestíčko: 1 vajce, 100 g hladkej múky, 25 g kukuričného škrobu, fritovací olej. Omáčka: 1 lyžica sójovej omáčky, 1 lyžica paradajkového pretlaku, 2 čajové lyžičky kukuričného škrobu, 1 lyžica jemného prírodného cukru, 1 lyžica bieleho octu, 450 ml kuracieho vývaru, štipka Glutasolu.

Postup:
Zmiešame soľ a kukuričný škrob. Obalíme v ňom kúsky kurčaťa. Cestíčko získame zmiešaním preosiatej múky, kukuričného škrobu s vajcom a primeraným množstvom vody. Dobre ho ušľaháme. Rozpálime fritovací olej. Kúsky kurčaťa ponoríme do cestíčka a fritujeme, až sú zlatohnedé a chrumkavé. Necháme ich na obrúsku odkvapkať a uchováme v teple. Vo woku zohrejeme 2 lyžice oleja a za stáleho miešania pražíme cibuľu, ďumbier a cesnak asi 3 minúty. Pridáme mrkvu a pražíme asi 2 minúty. Pridáme zelenú papriku a pražíme ďalšie asi 2 minúty. Pridáme bambusové výhonky, osolíme a dôkladne premiešame. Všetky prísady do omáčky zmiešame a nalejeme na uvarenú zeleninu. Povaríme asi 3 minúty, až omáčka zhustne a spriesvitnie. Upražené kúsky kurčaťa naukladáme na servírovaciu misu a polejeme ich sladkokyslou omáčkou.

zuz11
8. pro 2007

riuska • 1d • Dnes o 12:14
Pikantné rezance s bravčovým mäsom
Suroviny:
Cestoviny, bravčové mäso, pór, mrkva, cibuľa, sójové klíčky, čili paprička, dochucovadlo, sójová omáčka, soľ, olej

Postup:
Mäso nakrájame na tenké plátky, opražíme na cibuľke, ochutíme soľou a sójovou omáčkou. Pridáme nakrájanú mrkvu, čili papričku, pór a sójové klíčky. Všetko spolu premiešame a odložíme bokom. Rezance pred zhotovením namočíme na 30 minút do teplej vody. Scedené rezance opražíme na panvici, ochutíme sójovou omáčkou, soľou a dochucovadlom. Pridáme prichystanú zmes z mäsa a dôkladne premiešame.

riuska
8. pro 2007

Kuracie tyčinky
Suroviny:
kuracie prsia, hladká múka, soľ, cukor, kypriaci prášok, sójová omáčka, cesnak, solamyl, olej, voda

Postup:
Kuracie prsia nakrájame na tenké kúsky po dĺžke vo veľkosti prsta a jemne ich osolíme. Potom si prichystáme cestíčko z vody, hladkej múky, soli a kypriaceho prášku. Kuracie kúsky obalíme v cestíčku a v rozohriatom oleji vysmážame do ružova. Omáčku pripravíme tak, že do vriacej vody pridáme cukor, soľ, sójovú omáčku, solamyl a pretlačený cesnak. Podávame s ryžou.

lenkalienka4
8. pro 2007

ahojte babenky, chcem sa opytat, kde sa da kupit BAMBUS??? existuje sterilizovany, alebo aký? 😕

riuska
8. pro 2007

sterilizovany predavaju skoro v kazdych potravinach 🙂

vodniicka
8. pro 2007

od svokry 😀
40dkg bravčového masa zo stehna, 2lyžice vegety, 3 žĺtky, 3-6 pálivých papričiek /ja davam namiesto toho susene chilly/, 1 lyžica práškového cukru, 1 lyžica worchestrovej omáčky /ja ju nemam rada tak davam sojovú/, 1 lyžicu škrobovej múčky, 1 lyžicu kari korenia, 4 lyžice oleja - nechať marinovať a potom podusíme a podávame s ryžou..podľa mňa by sa niečo čerstve hodilo ešte do toho len ešte som neprišla na to čo by to mohlo byť, tak to čerstvé si vynahrádzam šalátom z čínskej kapusty - cibuľku prepláchnem a pokrájam na kocky, pridám na jemné rezančeky nakrájanú čínsku kapustu zmiešam, pridám kyslú smotanu, ktorú zmiešam s troškou mlieka podľa chuti aj so soľou.

lenkalienka4
11. pro 2007

...nemate niekto recept na nejake čínske zapekané cestoviny 😕 ...

riuska
12. pro 2007

http://www.orientfood.sk/index.php?session=dc17...
perfektna stranka - najdete tam vsetko 🙂

vodniicka
12. pro 2007

hmmm fakt ta stranka vyzera dobre..dikes

leoni.d
23. kvě 2008

Cinske sklovite cestoviny:

Na oleji opecieme kuracie prsia pokrajane na kocky, al. rezance,posolime, pridame trochu chilli korenia pre farbu a poprazime. Oprazene mäso dame na tanier, a v tej istej panvici dame na olej postruhanu mrkvu asi 4 kusky, por1, co je vlastne zaklad. Por takisto nakrajame na male kusky a pridame k mrkve. Pridame trochu sojovej omacky, sojove klicky, vajcovu omeletu zo 4 rozmiesanych vajic, upecenu s obidvoch stran. Zvinieme na roladu a pokrajame na rezance a pridame k zelenine.K zelenine ako posledne pridame mäso a sklovite cestoviny, ktore netreba varit, staci ich len namocit do vody pred pripravou na 20 min. Dochutime vacsim mnoztvom sojovej omacky, a pre farbu a chut dochutit mierne stiplavou pastou sambal oelek.Vsetko spolu kratko premiesat a posmazit.Tento recept je originalny od jednej cinskej zeny.

Sklovite cestoviny dostat v Tescu, v Hypernove a sambal oelek je dostat v hypernove.
Cestoviny su dlhe biele tenke, takmer priesvitne, obal je bielomodrocerveny.

leoni.d
23. kvě 2008

Zeleninu mozno obmienat podla vasej chuti a fantazie. Ale zaklad musi byt vzdy mrkva a por. Potom mozte pridat i male kukuricky, al.farebnu cervenu papriku al. to zelene, co sa podoba na supku hrasku..

magda22
23. kvě 2008

vsak to je supka hrasku, teda hrasok v supke 🙂

magda22
23. kvě 2008

leoni.d z coho je ta pasta sambal?

leoni.d
23. kvě 2008

Ta pasta je v malom pohariku, a zda sa zeje z chili-papriciek. Ale tym sa to na konci iba mierne dochuti, netreba to prehnat, aby to nebolo pikantne.

danielala
3. čer 2008

Baby, ak ste sa niekedy čudovali, prečo majú Číňania to masko také krehučké, že sa až rozpadáva (a nielen kuracie), tak je na to jednoduchý trik: maso sa pred prípravou pokrájané na slížiky nasucho premieša so solamylom (tak aby boli všetky kúsky obalené jemnou neviditeľnou vrstvou) a nechá sa chvíľu postáť. Až potom s ním na panvicu.

leoni.d
4. čer 2008

Cinske sklovite cestoviny- opravujem... mäso posolime a pridame trochu curry korenia, nie chilli, ospravedlnujem sa!

krtinka
4. čer 2008

nudle nebo tenké špagety uvaříme
na rozpálenou pánev zkaramelizovat cukr, přidat sojovku a nudle opékat.

když to budeš jíst bez masa, tak je dobré přidat čínské zelí, to nechaz změknout a do hotového najemno nastrouhanou mrkev, aby byla syrová

verca007
12. únor 2009

Ahojte, nemate niektora recept na kuracie chop suey?
Ja som teraz navarila super jedlo nechavam recept..moc cinske to asi neni ale ma to orientalny nadych.
Kuracie prsia nakrajane na filetky
Suseny cesnak
Majoran
Kari
Cierne mlete korenie
Vajicko
Mlieko
Struhanka
Jasminova ryza

Kuracie filetky nasolime a posypeme koreninamy. Vajicko rozmiesame s trochou mlieka a obalime filetky. Nakoniec ich obalime este v struhanke a opecieme na panvici.
K tomu podavam aspon ja jasminovu ryzu s vajickom a k tomu moze ist aj cerstva zelenina na tanier, po pripadne niejaka cinska zmeska.
Je to fakt chutne a pekne to vonia.
🙂

sirinka
12. únor 2009

verca...tak mne to moje filipinske kolegyne vysvetlili takto...chop suey znamena co nakrajas...teda das si kuracie masko, zeleninu aku doma mas nakrajas, ony preferuju jarnu cibulku, mrkvu, cukinu, hrasok-struky a klicky. to sa vsetko pekne orestuje, hrasok a mrkvu zvyknu predvarit na pare. potom pridali bujon, sojovu omacku, sol, cierne korenie a majzenu. a hotovo...

verca007
16. únor 2009

Sirinka dakujem, najblizsie ked budem varit urcite to vyskusam 😉

ikke
28. led 2010

romanelka2 • 1d • Včera o 08:26
🙂 ahoj babenky poradte mi ako mam urobyt dobru cinu niesom vo vareni naj ale to preto lebo moc nevarim este byvame so svokrou ☹ dufam ze uz zakratky cas nebudem a chcem muzovi uvarit dobry obed dakujem vam velmi pekne 🙂

kibuk • 2d, 17tt • Včera o 09:53
ahoj romanelka pridam ti receptik ktory robievame my je suprovy a zjedia ho aj detičky a namiesto kuracich prs kludne možeš dat masko z nožiek-vykostene
Kuracia špecialita
500g kuracich prs,jedna cibula,jeden maly por,jedna lyžica paradajkoveho pretlaku ja davam sladky kečup za lyžicu,sol,mčk,vegeta podlievaš vodou.
Masko umyjeme,osusime,pokrajame na pasiky,osolime,okorenime a na rozohriatom oleji prudko opražime.Pridame na kolieska pokrajanu cibulu a por,rajčinovy pretlak alebo kečup a podlejeme asi tak za pohar vody.Kratko podusime,dochutime vegetou.Podavame ryžou
je to vyborne,rychle kludne kedykolvek napiš

kibuk • 2d, 17tt • Včera o 10:05
ale ešte jeden volame ho Chilli con carne 🙂
potrebujeme- jednu cibulu,dva lyžice oleja,dva lyžice worcestrovej omačky,dva lyžice sojovej omacky,sol,mčk,tri kusky kuracich prs,a plechovku najlepsie od bonduel červena fazula a kukurica v chilli omacke a nie je to velmi pikantne,netreba sa bat 🙂
predpriprava-masko si nakrajame na mensie pasiky dame do misky osolime,okorenime a pridame omacky rukou to dobre premiešame a cca na hodinku dame do chladničky
postup-na malom množtve oleja si oprazime nadrobno nakrajanu cibulku,pridame celu masu masa a miešame kym nebude biele,potom podlejeme vodou ale nie do plna! dusime zhruba 20 minut.Ak je masko makke pridame plechovku a varime ešte tak 10 minut a mame hotove.Podavame s ryžou.
raz som tymto obedom ponukla svokru a hned si pytala recept takže sa to tiež oplati uvarit ,vyskušaj

henikav1 • 1d • Včera o 10:38
kibuk, ja robievam chili con carne z mleteho maska, aj tak je to velmi fajne a ked je male dieta, je to aj lepsie spapatelne pre drobceka, my to mame velmi radi, len to nie je z cinskej kuchyne, ale mexickej a teda uplne ine chuti a koreniny

henikav1 • 1d • Včera o 10:48
Kung-pao
Suroviny
½ kg kuracieho mäsa, napriklad prsia
2-3 hrste arašidov
2-3 lyžice solamylu
cca 1 dcl sójovej omáčky
olej
1 malá chili paprička alebo 1 strúčik cesnaku – podľa chuti
½ ČL mletého zázvoru
1 ČL mletého čierneho korenia
½ ČL soli
Postup:
Mäso pokrájat na prúžky, v mise zmiešajte s polovicou sójovej omáčky, čiernym korením, soľou, zázvorom, solamylom. Nechajte marinovať v chladničke minimálne ½ hodiny (čím dlhšie, tým lepšie, môže byť aj do druhého dňa).
Na panvici zohrejte olej (cca 4-5 PL), keď chcete jedlo pikantné, opečte 1 rozdrobenú chilli papričku alebo pokrájaný cesnak. Pridajte mäso a opekajte zo všetkých strán cca 3-4 minúty,
kým nezhnedne. Potom pridajte arašidy a opekajte ďalšie asi 3 minúty. Nakoniec pridajte zvyšnú sójovú omáčku, mäso stmavne. Podávame s ryžou, mne najviac chuti basmati a zeleninovou oblohou.
Ak to bude papat aj male dieta, tak by som arasidy asi radsej posekala, lebo maju este malicke zubky a nevedia to dobre pozut, alebo jej nabrat tak aby nemala arasidy v taniery
toto je podla mna taka klasika z ciny 😉

kibuk • 2d, 17tt • Včera o 10:57
henika pre nas hm akože takzvana cina je kuracie masko bud s lečom alebo niečo podobne čo som dala ten prvy recept aj ked som sa kopla tym druhym ale snad si ho niekto vyskuša a dobre mu padne 🙂 🙂 🙂

henikav1 • 1d • Včera o 10:59
ved nehovorim, ze to nie je dobre, nahodou, chili con carne je fantasticke a mame to radi aj my

kibuk • 2d, 17tt • Včera o 11:01
ale ved jasne a je super ked si navzajom vymenime recepty a poradime vo vareni ja to rada prijmem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a všetkemu novemu sa potešim

romanelka2 • 1d • Včera o 19:43
dakujem vam baby za vsetko urcite skusim kibuk este raz dik 🙂

kibuk • 2d, 17tt • Včera o 20:20
romanelka nemaš začo,rada pomožem ked viem a ja som štastna ze už nie som zo svokrou pod jednou sterchou a jej zbytočnym kibicovanim..... teraz čo si navarime,kupime tak si to aj spapame 🙂 🙂 🙂 🙂

ikke
5. únor 2010

havedka • Dnes o 09:01
Prosim vas maminy,ako sa roby dodatocne zvlast stava na maso na cine aby nebolo take suche chem urobit aj stavu.

adec01
4. zář 2010

SMAŽENÉ ČÍNSKE REZANCE SAMBAL
Rezance vložíme do vriacej vody a 2-3 minúty povaríme, pridáme štipku soli. Rezance zlejeme a prepláchneme studenou vodou, aby sa nám nelepili, a necháme ich odkvapkať. Medzi tým si nakrájame cibuľu na väčšie plátky približne 2x2 cm, papriku, zázvor na tenké plátky, cesnak a chilli papričky. Kuracie mäso nakrájame na kocky a obalíme v solamyle. Do panvice nalejeme trochu oleja a mäso prudko osmažíme po dobu 1 minúty. Mäso z panvice vyberieme a vsypeme nakrájanú zeleninu, ktorú osmažíme a akonáhle cibuľa zosklovatie, vyberieme ju z panvice. Nakoniec do tej istej panvice vložíme odkvapkané rezance a smažíme po dobu 2 minút na prudkom ohni. Do osmažených rezancov pridáme sójovú omáčku, Sambal Badjak a ešte krátko smažíme. Nakoniec vmiešame zeleninu a mäso. Po ďalších 2 minútach odstavíme z ohňa a môžeme podávať.

Zdroj: http://www.dochutsito.sk/recepty/smazene-rezanc...

vareska
25. zář 2010

Ahoj všetci ,kukám že su tu same dobre receptiky 🙂 idem robit dnes na obed Chop sui s bravčovým maskom a chcem k tomu spravit aj tu ryžu s vajcom, ale neviem ako sa robí taká ryža.Že či sa dá to vajce hned zamiešat do ryže ked sa varí,alebo až potom sa samostatne ryža zmieša s praženicou?Neviem.Prosím napíšte mi tu niekto recept ako na to , jo?Čakám s vareškou v ruke 😀