Máte dobré recepty na čínsku kuchyňu?

nika.f
25. únor 2007

Ahoj všetci.
S manželom máme veľmi radi nezvyčajné jedlá,tak že budeme velmi radi ak nám nejaké pošlete.Ja posielam štartovací recept:

pripravýme si:
kuracie maso 300g
cibuľu
pol stručku cesnaku
sojovú omáčku možete dať aj inú
mrkvu
papriku kapiu
lilek 150g
cuketu 150g
kokosové mlieko
curry paste
zázvor,koriander
postup: Nakrájanú cibuľu opražíme s podrveným cesnakom a troškou omačky.Chvýľu necháme dusiť a potom pridáme 1 vačšiu nastrúhanú mrkvu a na kocky nakrájanú papriku.Necháme chvýľu dusiť a ďalšou pridanou surovinou je maso nakrájané na kocky.Necháme maso obelieť podlejeme vodou a pridáme poslednú zeleninu na kocky nakrájane lilek a cuketu.Po privedeni do varu nalejeme kokosové mlieko a ochutíme kari pastou.Dusíme na slabom ohni,kým nemáme hotové maso asi 1-1,30 h.Na konci možeme ešte dochutiť soľou a podrávkou.Dobrú chuť

nika.f
autor
26. únor 2007

Holky prosím napíšte mi nejake recepty. ☹ ☹ ☹

ikke
26. únor 2007

ja mam cinsku (resp. cinsko-indicku) kuchynu rada, ale chodim ju kupovat uz hotovu 😎
co sa tyka receptov, bola som prekvapena, ze to, co som zo slovenska poznala(alebo teda z toho, co sme doma varili) pod prezyvkou "cina", malo so skutocnou cinskou/cinsko-indickou kuchynou dost malo spolocne 😅
darmo, mnohe suroviny, aj keby sme ako velmi chceli, sa proste na slovensku nenachadzaju/nenachadzali... ☹
skoda, ze sa cinania a vietnamci na slovensku zivia radsej handrami, nez dobrym jedlom (obrazne 😉 )

nika.f
autor
26. únor 2007

Ja som teda v čechách,tých čínskych reštaurácii je tu dosť,ale kto má mať toľko peňazí a navštevoval ich aspoň raz za týždeň. 😒 Ja teda ich veľa nemám. 😢 Aj tak ti ďakujem za ohlas.pa pa

melory
26. únor 2007

nika.f
ahoj to uz sme aspon dve co varime cinsku kuchynu, ja som zacala solamylom do kuracieho masa a curkumy do ryze, teraz mam uz aj ine vychytavky ako je miso, vasaby. varievam z hlavy, alebo si najdem nico v receptoch.

melory
26. únor 2007

recept urcite pridam 🙂

nika.f
autor
26. únor 2007

Tak to ti dakujem a budem sa tešiť.

melory
26. únor 2007

navsteva volala ze pride neskor tak napisem jeden len treba mat k nemu miso, to je zo soje omacka, ktoru u nas tazko dostat, my si ju objednavavame.

bielanevesta
26. únor 2007

Ahoj Nika. Mám doma knihu s receptami čínskej kuchyne. Keď mi to pripomenieš tak ti ju donesiem požičať 😉

melory
26. únor 2007

miso polevka z hub a jacmenych krupov:

2 pol.lyz. rastlinneho oleja
1 velka pokrajana cibula
2 caj.lyz. posekaneho tymianu
1 caj.lyz. umytych jacmenych krupov
1.2 litra vody, alebo masoveho vyvaru
1 caj.lyz. miso
1 maly strucik roztlaceneho cesnaku
sol na dochutenie
350g posekanych hub
petrzlen na ozdobenie.

na rozpalenom oleji osmazte cibulu a cesnak.
po 5.min.pridajte hriby a varte este 2.min.
pridajte jacmenne krupy a vodu alebo vyvar a tymian
uvedte do varu, zmiernite ohen, prykrite a varte 1-1apol hodiny
50ml polievky rozmixujte s misom, cesnakom a solou, znova privedte do varu a podavajte ozdobenu posekanym petrzlenom.

nika.f
autor
26. únor 2007

Anička tak to si robíš zo mna srandu?

melory
26. únor 2007

cina kura:

3lyzice krystaloveho cukru na rozpaleny olej. urobit karamel. do toho vlozit nakrajane sliziky kuracieho masa. osmazit mierne na ohni, dat worcester, soj. omacku, vegetu, sol, podliat vodou. podusit a potom pridat nakrajanu kapustu, bielu hlavkovu, kukuricu, hrasok, sampiony a nehat dusit, premiesat, podavat s ryzou.

bielanevesta
26. únor 2007

Nie nerobím. Nie je to síce nijaká mega kniha, ale inšpirovať by mohla 😎

nika.f
autor
26. únor 2007

Melory.

Kukurica,hrášok a šampióny majú biť sterilizované?

nika.f
autor
26. únor 2007

Tak mi sa už spájame cez dve siete hej?

melory
26. únor 2007

ja davam sterilizovane.

bielanevesta
26. únor 2007

Tak to vyzerá 😀 .Pozri si IP 😉

melory
26. únor 2007

aj ja chcem vidiet!

nika.f
autor
26. únor 2007

Tak ďakujem.Určite tie recepty skúsim a dám vedieť ako chutili.Keď mi kamoška požičia tú kuchárku tak vám tiež ešte nejaké napíšem. 😉 Aspoň pre inšpiráciu. 😀 😝

melory
26. únor 2007

dobre, tesim sa, ja tiez nieco este pozhadam v hlave alebo v receptoch.

bielanevesta
26. únor 2007

Ja už z nej nevarím, ale tak ste ma "nakopli" že sa do nej asi zas pozrem 😀

nika.f
autor
26. únor 2007

Tak nám aj ty niečo napíš,tebe to písanie ide lebsie ako mne,veď vieš že ja som len začiatočník. 😀 😉

bielanevesta
26. únor 2007

Jaj, už je tu manžel, tak keď tak zajtra alebo napozajtra 😉 🙂

nika.f
autor
27. únor 2007

Melory.
Prosím ťa napíš mi čo to vlastne je miso a ako to vyzerá.Vobec neviem čo to je .Nejaká omáčka alebo zmes korenín?A ak to objednávaš cez internet tak mi prosím napíš adresu.Ďakujem. 😉 😀

sunny6
27. únor 2007

Tak cina je moja fakt oblubena,aj ked vacsinou ju objednavame co je drahe,ale strasne dobre 😝
Ked varime,vacsinou aspon kupime zmes z obchodu a uz len pridame kura,a zeleninu [tiez cinsku zmes z obchodu-to je lacne].Ale co rada varim a je z ciny su rebierka.[tkz.ribs]
Cize tu je recept:
bravc.rebierka
barbegue omacka
med
kecup
sol,korenie

Rebierka ulozime do pacu zo vsetkymi prisadamio,pomiesame a nechame odlezat,dame na pekac s trochou oleja a peciem v rure do chrumkava.Priloha egg fried rice [vajickova ryza-ryzu dame na panvice s trochou oleja,trochu opecieme,podlejeme trochou vody,pri konci pridame vajicko zamiesame a ked je ryza makka a vajce uvarene podavame.

biccy
27. únor 2007

Neviete niekto recept na "cinsku polievku"?Je taka hneda-priesvitna a pikantna.Vacsinou ju maju v supermarketoch,v bocnych cinskych restauraciach.

halka
27. únor 2007

Recept na čínskou polévku:

Ingredience:
1 a ¼ l drůbežího vývaru 2 lžičky cukru trochu octa, nejlépe rýžového trochu chilli a sušeného mletého zázvoru sůl a pepř na dochucení 150 g vyloupaných vařených krevetek (i mražené) 2 hrsti jemně nakrájeného špenátu 2 hrsti nakrájených ředkviček 2 hrsti nakrájených jarních cibulek trochu želatiny na zahuštění
--------------------------------------------------------------------------------
Doba přípravy: 10

Vaření: 5-8 minut

Počet porcí: 4

Příprava jídla:
1. V hrnci uveďte do varu vývar a želatinu změkčete podle návodu na obalu – většinou se namáčí v troše vody. Jakmile se vývar začne vařit, vsyp­te do něj krevety a zhruba pět minut je povařte. Přidejte ředkvičky, špenát a cibulky a ještě dvě až tři minuty vařte. Vlijte namočenou želatinu a nechte polévku už jen znovu přejít varem.

2. Ochutnejte, podle potřeby osolte, opepřete, poprašte zázvorem a dotáhněte octem, cukrem a – pokud to máte rádi ostřejší – trochou chilli.

melory
2. bře 2007

tak este ma napadlo v suvislovti s tym medom.
kura upiect a pred dopecenim potriet masou z medu a roztlacenym cesnakom. nehat este asi 7-10min dopiect a je to uuuuzasne.

dankaa
2. bře 2007

my robievame medové grilované krídielká -to je lahôdka 😵 samozrejme kuracie kridielka dáme do "pácu"-med,cesnak,citrónová štava,sol,korenie,sójová omáčka a nejaké tie bylinky

melory
2. bře 2007

jaaaj tak to som neskusala, ale toto sa ma dat na koniec, lebo muz to raz dal skor a mu to akoby skaramelizovalo a nebolo to ono, ale ak sa da pac so sojovou omackou ta to rozriedi a je to mnamoza. dakujem za radu danka ja to skusim. milujem pace.

madeleine
4. bře 2007

Pikantná čínska polievka (zuzla2)
• 500g predného hovädzieho mäsa
• 100g zelenej fazuľky
• 10g čiernych čínskych húb mu-er (v najhoršom prípade iných sušených húb)
• 1 PL vodky alebo slivovice
• 1 PL sójovej omáčky
• 1 ČL octu
• 4 hrnčeky bujónu
• 1 ČL soli
• 2 ČL hladkej múky
• 1 PL vody
• 1 ČL mletého čierneho korenia
• štipka mletého čili.
Mäso pokrájame na malé kúsky, vložíme do vriaceho bujónu, pridáme pokrájanú zelenú fazuľku spolu s hubami a varíme 20 minút. Potom pridáme všetky ostatné prísady a varíme, až kým mäso nezmäkne. Hladkú múku rozmiešame s vodou a vmiešame do polievky. Za stáleho miešania varíme, kým polievka nezhustne. Nakoniec posolíme.

http://fotky.azet.sk/jsFotka.phtml?i9=50e4ee5cf...