Máte nějaká recept na zdravý dort pro roční dítko?

susana26
1. led 2012

Chtěla bych dceři udělat zdravý dort, nechci používat cukr a nejraději bych jej viděla ovocný, nebo vločkový, poradíte? Děkuji. 😉

jihajiha
15. únor 2012

Ahoj, já dělala synovy k 1. narozkám toto:
2 kg jablek
voda
3 vanilkové pudingy
piškoty
ovoce na ozdobení
zakysaný krém od Ramy nebo klasická zakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

2 kg jablek oloupat, nakrájet na kostičky, zalít tak 3/4 litrem vody a uvařit.
Uvařené jablka rozmixovat.
Znovu hmotu zahřát, podle potřeby přisladit hroznovým cukrem (Glukopur)
Asi ve dvou decích rozmýchat tři pudingy a dát k jablkům. Svařit do husta, raději víc jak míň. Formu vyložit potravinovou folii. Na dno naskládat piškoty, zalít pudingem, na puding naskládat nakrájené kolečka babánu, dál vrstva piškotů, vrstva pudingu, nakrájená broskev, a poslední vrstva piškotů. Poslední řadu piškotů dát kulatým dolů. Aby se vytvořila nahoře rovná plocha.
Po vychladnutí dát do ledničky. Tohle udělat den předem.

Druhý den. Vyšlehat zakysaný krém od Ramy nebo zakysanou smetanu, přisladit hroznovým cukrem a nechat vychladit.
Před oslavou nanést krém na dort a ozdobit ovocem a svíčkou.

ined77
15. únor 2012

ahoj 🙂 ,
já dělám s oblibou tento:
velký pytlík piškotů opavia
jahody..buď konzerva nebo čerstvé, ale lze použít v podstatě jakékoliv ovoce
kys. smetana, třtinový cukr...špetka a to je vše.
smíchám kys. smetanu s cukrem, do dort. formy vrstvím piškoty, smetanu a ovoce, nahoru přijde smetana, někdy posypu jen kakaem někdy zaliju želé a pod to dám ovoce které zrovna používám.
dám na noc do lednice a je to mňamka 🙂 .

mates22
15. únor 2012

já dělala k prvním narozkám jen nepečenej piškotovej............vrstva piškotů, na to nějaký ovoce dle chuti, na to smetánek nebo jogurt (co má radši), na to zase piškoty a celé ještě jednou. Dávám do dortové formy, přes noc uležet zatížené talířem. Druhý den to vyklopím a potřu zase pribináčkem, zdobila jsem jen jahůdkama )v létě, v zimě bez jahod) a stříkancema dětské přesnídávky - a doprostřed velká svíčka.

Ale vyžaduje to pak udělat ještě jeden dort pro ostatní gratulanty 🙂...možno stejnej, jen místo pribiňáku dát přislazenou zakysanou smetanu a potřít ušlehanou šlehačkou. I když my dojedli v pohodě i ten dětskej 😀

jop
15. únor 2012

Všechny popisované dorty znám, jsou skvělé 🙂 Náš syn měl k prvním narozkám čokoládový dort, ano, je to nezdravé, ale pro jednou mi to bylo úplně jedno, snědl stejně jenom kousíček a zbytek rozpatlal 🙂)

pucik
29. únor 2012

Ahojky, já udělala malýmu dort z přesnídávek, korpus:
300 g polohrubé mouky
200 g cukru
2 ovocné přesnídávky
0,2 l mléka
0,2 l oleje
1 vejce
2 lžíce kakaa
Peče se 30 min na 200 stupnňu a je výborný, může se dozdobit pak jak kdo chce.
Na upečený korpus jsem rozkrojila banán do tvaru jedničky a všude okole jsem pokladla různé ovoceaby to bylo hezké a zalila želatinou. Dort měl tak veliký úspěch, že Míša se na něj vrhnul a zřejmě měl málo, dalo jsme ho do kuchyně, docela daleko na linku, povídali si a najednou Míša zmizel, za chvíli rána jako z děla milý dort se samozřejmě tou nazdobenou stranou odporoučel pěkně dolů a zbyl z toho pěkný kydanec, no aspoň jsme ho stačili vyfotit. 🙂 😉