Máte oblíbenou knížku pohádek na dobrou noc?

anie26
21. říj 2013

Ahojte maminky!
Chci se zeptat jak jste na tom se ctenim pohadek na dobrou noc nejmensim detem?
Mate nejakou oblíbenou knížku?
U nás už rok (synovi je 3,5r) frci stale jedna knizka dokola. Mickey od Disnyho, ale v podani pro nejmensi deti. Je to psano hodne jednoduchymi vetami, hodne se tam opakuje (jako ze treba hledaji míč na farmě a nejdřív jdou ke konovi a ptaji se ho, pak zas jinam a zas se ptaji stejne)... proste je to perfektne napsano pro male deti aby rozumneli vsemu co se rika.
Jenze kdyz mu vezmu jakoukoliv jinou knizku s pohadkami co doma mame, tak ho to vubec nebavi a neudrzi u toho pozornost. Prijdou mi na male deti moc slozite.
Mate neco odskoseno? prosim, budu vdecna za jakekoliv typi? Dekuji 😉 🙂

anie26
autor
21. říj 2013

betysek
21. říj 2013

Dcera měla taky jen 2 oblíbené knížky asi do 4 let a odmítala, abych jí četla jiné. Byly to knížky s obrázky přes celou stránku, při čtení musela koukat do knížky na obrázky...Změnilo se to asi ve 4 letech, pak už jí bylo celkem jedno, co se čte....Má samozřejmě stále oblíbenější knížky, ale už můžeme číst i knihy bez obrázků...

tvarohacek
21. říj 2013

špalíček pohádek (básničky a krátké pohádky), povídání o pejskovi a kočičce (je několik dílů v kratší verzi s obrázky),

http://knihy.abz.cz/prodej/adam-pujde-do-skoly-1 tahle je už několik let hodně oblíbená, je tam vždy krátké vyprávění o životě rodiny (výlety, zařízení bytu...) doprovázené obrázky

hodně jsem využívala pohádek ještě po sobě...o ošklivém káčátku, o kohoutkovi a slepičce

anie26
autor
21. říj 2013

@betysek Tak to bude taky asi jeden z faktoru - velke obrazky prez celou stranku 😉 Prolezla jsem uz radu knihkupectvi, ale nic podobne jednoducheho jako mame tu jedinou jsem zatim bohuzel nesehnala ☹ a cas na to, procitat cele jednotlive pohadky v jednotlivejch knizkach nez je koupim teda nemam ☹ uz jsem z toho zoufala ☹....a co jste meli za ty dve oblibene mohuli se zeptat??

anie26
autor
21. říj 2013

@tvarohacek dekuji za rady, mrknu hlavne na ten spalicek pohadek 🙂 pejska a kocicku mame doma dvakrat a je pravda ze si ji obcas i necha precist. Zna to zfilmovane, takze vi o co tam v tech pohadkach jde. 🙂 dekuji 🙂

jenny.kay
21. říj 2013

Dcera má 2 roky, nejvíc miluje Broučky na pouti s obrázky od Sekory. Pak máme z Readers Digest Popelku, Krysaře hamelnského a O jedenácti labutích. Je to krátké, hodně obrázkové a psané...no pro mě takovým až trochu přiblblým způsobem...ale pro dítě asi optimální. Je fakt, že já teda nečtu před spaním, to si zpíváme ukolébavky, ale jinak knížky vytahujeme kdykoli během dne, kdy má na čtení náladu. Hrozně ji to teď baví, takže točíme tyhle tři knížky neustále dokola.

betysek
21. říj 2013

@anie26 Měla tyto 2 oblíbené (dostala je od babičky)
http://www.levne-knizky.cz/dalsi-pohadky-ze-sta... a http://www.nakupniarena.cz/vesele-pribehy-o-zvi...
Moc nadšená jsem z toho nebyla, nechtěla vůbec číst klasické pohádky, ale pak jsem přišla na to, že je ráda, když ji pohádku vypravuju....To měla taky ráda. Špalíček u nás taky moc neuspěl. Pak ještě občas Víla Amálka,ale tamje taky hodně obrázků...

hrusti
22. říj 2013

Mladsi dceri momentalne ctu o pejskovi a kocicce a pribehy o prasatku Peppa 🙂

helulela
22. říj 2013

U nás frčí Pohádky z pařezové chaloupky o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Každá pohádka na 2-3 stránky, na začátku velký obrázek. Ideální 🙂