Máte osvědčený recept z jedlých kaštanů?

ange_de_la_morte
8. pro 2012

Manžel donesl domů asi 3 kg kašatnů - pečené je miluju ale tolik jich fakt nesním, máte někdo nějaký ozkoušený recept z jedlých kašatnů ? Ať už sladký nebo slaný , budu ráda 🙂

maudn
8. pro 2012

závidím🙂 my měli asi jen 100g, ale jinak jak pečené nevím

monika6e
8. pro 2012

z kaštanové mouky je prý dobrý cukroví, ale osobní zkušenost nemám. Jen s ořechovou moukou, ale to je super! 🙂

kofinka
8. pro 2012

Hoď tuto otázku na slovenského koníka. Tam rostou jedlé kaštany skoro v každé vesnici a je tam tradice v pečení cukroví z kaštanů. Miluji tu chuť. Jedla jsem to jen párkrát ale stálo to za to. Také by mě zajímal nějaký dobrý recept. 🙂

zamilovanadonej
8. pro 2012

Co vím, dělá se kaštanové pyré jako příloha k masu a je prý výborné. Zkus zapátrat po receptu na netu 😉

xsenova
8. pro 2012

nesnis jo?? pridem ta pozriet?? 😀

marecek4
8. pro 2012

uvařit a pak namlet a zamrazit-pak se šlehačkou jsou výborné-kaštanové pyré,pak se z těch namletých dělá i vánoční cukroví,ale na to nemám recept,to měla babi,u nás do vánoc nevydrží a to můžeme mít jakékoliv množství,všecko se sní 😀,ale dají se i zamrazit-jen doporučuju předtím naříznout,pak se to dělá strašně špatně

kocicinka
8. pro 2012

Jedla jsem kaštanovou nádivku k pečené huse, ale recept nevím, bylo to na návštěvě a nezeptala jsem se. Třeba strýček google něco napoví 🙂