Máte recept, jak upravit/podávat žervé? Pro 9měs. prcka

malinas
6. únor 2014

Máte nějaký recept jak upravit/podávat ŽERVÉ --- pro 9.m prcka...máme jen dva zoubky a pečivo i pidi kousek zatím zůstává naší malé nalepený na patře,tak bych ráda nějakou radu jak vhodně upravit žervé ,abych přidala zas něco nového do jídelníčku.

helcenka
6. únor 2014

@malinas - jestli myslíš to přírodní žervé (kostku) nesolené, tak to můžeš smíchat s domácí marmeládou nebo rozmačkat banán nebo jiné ovoce, i kompot by šel a dávat jako jogurt.

malinas
autor
6. únor 2014

@helcenka
ano myslím sýr žervé kostku v modrém obalu co neobsahuje sůl.Byla jsem zvyklá ho dávat klasicky s pečivem ,což malá ještě nepapá,protože nemáme tolik zoubků.Jogurt dělám holandský i s ovocem,ale žervé jako sýr nevím s čím kombinovat ,aby to nebyl blaf : ))))a ráda bych malé oboatila jídlo zase o něco navíc...díky za radu...hezký zbytek dne 🙂

hofka1
6. únor 2014

křupky zvládá? Bych namazala na kousky křupek a strkala do pusy🙂

malinas
autor
6. únor 2014

@hofka1 křupky miluje..ty jsou fajn na trénování kousání a hlavně jí to i baví...jen jsme jako čuníci,ale to neřeším...díky za radu 🙂

ange_de_la_morte
6. únor 2014

krom owoce se dá smíchat určitě i se storuhanou zeleninou - mrkew je třeba wýborná a malý mi wčera ujídal zakysanku se strouhaným kedlubem, myslím že i s žerwé by to mohlo být dobré ( omlouwám se za ,w,)

berenika39
6. únor 2014

Absolutně nějvětší hit mého syna, vidličkou rozmačkané společně s velkým banánem. Pak to jde vymíchat s přesnídávkou.
A pomazánky klidně může i bez pečiva, jen tak, lžičkou - najemno mrkev vmíchat do žervé, třeba naředit mlékem, nebo podusit brokolici, rozmačkat, smíchat.
Úlpně se mi to ted vybavilo, jak jsem všude pátrala, jestli mají stříbrné žervéééé, u nás frčelo🙂

malinas
autor
7. únor 2014

@berenika39 Díky........dělám jogurt s ovocem,tak žervé zkusím se zeleninou.....kdyby jste měla ještě nějakou dobrou radu - recept pro prcky sem s ním...ráda málé zas obohatím jídelníček.Různě to měníme,zatím jen podle toho co malá může mít podle měsíců přidané ve stravě.